שירות בתי סוהרכביש 6
חיילים משוחררים » מידע למשתחרר » זכויות חיילים משוחררים

זכויות חיילים משוחררים

החוק לקליטת חיילים משוחררים 1994 נועד לעזור לאלו שתרמו את השנים האחרונות שלהם למדינה ושירתו אותה ובמטרה להמשיך את אחוזי הגיוס החיוביים.

הזכאים להטבות מתוקף חוק לקליטת חיילים משוחררים הנם: כל מי שהשלים 12 חודשי שירות בסדיר החל מתחילת שנת 1994, חיילות שהתגייסו לצה"ל אך מטעמי בריאות או נכות שוחררו טרם סיום שירותן הסדיר, חיילות ששירתו 12 חודשים ומעלה ביחידות משמר הגבול, שירות בתי הסוהר במשטרת ישראל, או בנות שכחלופה לשירות צבאי התנדבו מתוקף שירות לאומי החל מתחילת שנת 1994 למשל 12 חודשים ומעלה.

זכויות החיילים המשוחררים מתחלקות למספר תחומים:

  • זכויות במס הכנסה
    במהלך שנתיים מיום השחרור לחיילים משוחררים יש נקודות זיכוי מתשלום מס הכנסה. מי שזכאי להטבה זו הוא מי שהשתחרר משירות סדיר בצה"ל, שירות סדיר במשמר הגבול, בשורות המשטרה, ובמסגרת של שירות לאומי. נקודות הזיכוי שמשרתי הסדיר מקבלים הן: חייל בשירות סדיר של למעלה משנה מקבל נקודת זיכוי אחת, וחייל ששירת בסדיר במשך למעלה משנתיים יקבל זיכוי של שתי נקודות.
  • זכויות בביטוח הלאומי
    חוץ מהחוק לקליטת חיילים יש גם חוק ביטוח לאומי שמבטיח מענקי עבודה, דמי אבטלה, הבטחת הכנסה ומענקים מילואים.
  • זכויות בבנק
    בנוסף לתנאים הניתנים לכם על ידי הבנק שלכם, לחיילים משוחררים ישנה אפשרות לקבל הלוואה לאחת מהמטרות הבאות: לימודים, טיפול רפואי, נישואין, תשלום שכ"ד/רכישת דירה, הקמת עסק ומטרות אחרות. ההלוואות ניתנות בתנאים טובים ונוחים, יש להוריד את טפסי הבקשה "מהקרן והיחידה להכוונת חיילים משוחררים" בצירוף קבלות ולאחר האישור יש להגיע לבנק "אוצר החייל" על מנת לקבל את ההלוואה.


כביש 6

פוקס ראשי

דרושים ישרוטל

הוט אקטיב סיילסחיילים משוחררים
פק"ש - אתר מידע והכוונה למשתחררים, חיילים לפני שחרור וחיילים משוחררים אחרי צבא.

לפי חוק שוויון הזדמנויות, בכל מקום בו מופיעה פניה בלשון זכר היא מוכוונת ומופנית גם לנשים ולחיילות משוחררות בפרט.
© כל הזכויות שמורות לאתר "פק"ש - מידע ייעוץ והכוונה למשתחררים".

הבהרה: אתר פק"ש הינו מיזם פרטי ואינו קשור בשום צורה ליחידה להכוונת חיילים משוחררים, משרד הבטחון, ביטוח לאומי או כל גורם רשמי אחר.
0
משרות נבחרו
לצפיה במשרות ולהגשת מועמדות
לחץ/י כאן