חיילים משוחררים » לימודים » » תואר כללי בהנדסה
שירות בתי סוהרכביש 6

תואר כללי בהנדסה

לימודי הנדסה כלליים הם לא תואר כללי - הם תואר כללי בהנדסה! מה ההבדל? שתצאו מהנדסים בתור ארבע שנים (B.Sc כאילו..). באיזו התמחות? את זה כבר תחליטו בהמשך הלימודים, לאחר שנה ראשונה, בהתאם לציונים או בהתאם למה שבא לכם ללמוד באותו רגע!  לא, זה לא כמו חיל כללי שמנסים למצוא לכם תפקיד ואין מה לעשות אתכם - חיילים משוחררים יקרים, צאו מהשוק!

 


מידע על תואר כללי בהנדסה

מה לומדים בהנדסה כללית?
מכאניקה, פיזיקה, מתמטיקה,חשבון אינפיטיסימלי, אלגברה לינארית, מבוא לחשמל - אלו מקצועות הבסיס שאותן יש לעבור בציון רף שנקבע באותה שנה על ידי המוסד בו אתם מעוניינים ללמוד. מי שעבר את ציון הרף עם ממוצע מספיק טוב יוכל לבחור בין כמה התמחויות בהנדסה המתחילים בשנה שלאחר מכן, בשנה השנייה. ההתמחויות יכולות לביות בתחום הנדסת תעשייה וניהול, הנדסת מכונות, הנדסת אלקטרוניקה, הנדסה אזרחית, הנדסה רפואית והתמחויות נוספים רבים אשר המוסדות השונים מציעים.

הנדסה כללית בישראל
לימודי הנדסה כללית יכולים להיות מלומדים גם כמעין מסגרת של מכינה עם לימודי מתמטיקה ופיזיקה רבים (מסלול זה נקרא בחלק מהמוסדות המחלקה למדעי היסוד), כאשר מי שצולח אותם לפי הסטנדרט של המוסד בציונים מסוימים, יוכל להמשיך להתמחויות השונות בתחום ההנדסה, כאשר הקורסים אותם עבר הסטודנט יכולים להקנות לו פטור מקורסים בסיסיים בשנה ראשונה באותו מוסד (כדאי לבדוק עם הציונים קבילים גם מחוץ לאותו מוסד).  למידה במסלול זה אינה אמורה לגרוע מכם לעבוד כמהנסים מן המניין בהתמחות שבחרתם!

עמוד אורנג´

ישרוטל אילת קבטים

מלצרים ליד השולחן

הוט אקטיב סיילס

דיילות קרקע ופקחי רחבה בנתבג

ישרוטל כללי 2017