שירות בתי סוהרכביש 6
חיילים משוחררים » לימודים » » תואר כללי בהנדסה

תואר כללי בהנדסה

לימודי הנדסה כלליים הם לא תואר כללי - הם תואר כללי בהנדסה! מה ההבדל? שתצאו מהנדסים בתור ארבע שנים (B.Sc כאילו..). באיזו התמחות? את זה כבר תחליטו בהמשך הלימודים, לאחר שנה ראשונה, בהתאם לציונים או בהתאם למה שבא לכם ללמוד באותו רגע!  לא, זה לא כמו חיל כללי שמנסים למצוא לכם תפקיד ואין מה לעשות אתכם - חיילים משוחררים יקרים, צאו מהשוק!

 


מידע על תואר כללי בהנדסה

מה לומדים בהנדסה כללית?
מכאניקה, פיזיקה, מתמטיקה,חשבון אינפיטיסימלי, אלגברה לינארית, מבוא לחשמל - אלו מקצועות הבסיס שאותן יש לעבור בציון רף שנקבע באותה שנה על ידי המוסד בו אתם מעוניינים ללמוד. מי שעבר את ציון הרף עם ממוצע מספיק טוב יוכל לבחור בין כמה התמחויות בהנדסה המתחילים בשנה שלאחר מכן, בשנה השנייה. ההתמחויות יכולות לביות בתחום הנדסת תעשייה וניהול, הנדסת מכונות, הנדסת אלקטרוניקה, הנדסה אזרחית, הנדסה רפואית והתמחויות נוספים רבים אשר המוסדות השונים מציעים.

הנדסה כללית בישראל
לימודי הנדסה כללית יכולים להיות מלומדים גם כמעין מסגרת של מכינה עם לימודי מתמטיקה ופיזיקה רבים (מסלול זה נקרא בחלק מהמוסדות המחלקה למדעי היסוד), כאשר מי שצולח אותם לפי הסטנדרט של המוסד בציונים מסוימים, יוכל להמשיך להתמחויות השונות בתחום ההנדסה, כאשר הקורסים אותם עבר הסטודנט יכולים להקנות לו פטור מקורסים בסיסיים בשנה ראשונה באותו מוסד (כדאי לבדוק עם הציונים קבילים גם מחוץ לאותו מוסד).  למידה במסלול זה אינה אמורה לגרוע מכם לעבוד כמהנסים מן המניין בהתמחות שבחרתם!

פתאל

שירות בתי סוהר

משרד ראש הממשלה

מאהל ומגדל

דומינוס פיצה

מלצרים ליד השולחן


חיילים משוחררים
פק"ש - אתר מידע והכוונה למשתחררים, חיילים לפני שחרור וחיילים משוחררים אחרי צבא.

לפי חוק שוויון הזדמנויות, בכל מקום בו מופיעה פניה בלשון זכר היא מוכוונת ומופנית גם לנשים ולחיילות משוחררות בפרט.
© כל הזכויות שמורות לאתר "פק"ש - מידע ייעוץ והכוונה למשתחררים".

הבהרה: אתר פק"ש הינו מיזם פרטי ואינו קשור בשום צורה ליחידה להכוונת חיילים משוחררים, משרד הבטחון, ביטוח לאומי או כל גורם רשמי אחר.
0
משרות נבחרו
לצפיה במשרות ולהגשת מועמדות
לחץ/י כאן