חיילים משוחררים » לימודים » לימודי הנדסה » לימודי הנדסה חקלאית

לימודי הנדסה חקלאית

חיילים משוחררים, חקלאות והנדסה מתחברים לכם בראש כמובן מאליו, כשם שפירות אוהבים מים?! לא רק ניתוב מערכות השקיה למטעים, מדינתנו הקטנה היא גם מקור חממה של סטארט-אפים בנושא החקלאות! לכם זה יכול לעזור עם סיום הלימודים בהנדסה חקלאית, כמי שאולי יצליחו להפוך את העבודה החקלאית לקלה יותר. למשל, בעזרת חשיבה מחוץ לקופסה תוכלו להרכיב איזה גאדג'ט הנדסי, שיתחבר לטרקטור העובד בשדות ובכך התוצרת תהפוך למשובחת וייחודית יותר! תואר אשר יכול להיות מאתגר ומניב פירות - תרתי משמע!

לא נמצאו מוסדות לימוד

מידע על לימודי הנדסה חקלאית

מה לומדים בהנדסה חקלאית?
מכיוון שאלו לימודי הנדסה, תואר ראשון בהנדסה חקלאית משלב הרבה לימודי הנדסה במגמה רחבת היקף. מעבר לכך, ניתן ללמוד בשנים הראשונות כימיה, פיזיקה, בקרה, תחומי מחשבים שונים וביולוגיה כמקצועות בסיס. בהמשך הלימודים ניתן ללמוד אקולוגיה, כימיה ופיזיקה של הקרקע וכיוצא בזה. למרות שתואר זה נלמד במשך ארבע שנים, ניתן כבר לבחור התמחות הכוללת עבודת גמר, בנושאי מערכות מכניות או בהנדסת מים וקרקע.

ההתמחות הראשונה של מערכות מכניות מתקשרת להנדסת מכונות. ההתמחות כוללת לימודי בוכנות ומשאבות הידרואוליות. בנוסך ניתן ללמוד על מיכון חקלאי ועיבוד תוצרת. ההתמחות השנייה בהנדסת מים וקרקע היא בנישת הנדסת הסביבה. ההתמחות כוללת לימודי ניקוז והנדסת מערכות השקייה, מטאורולוגיה ונושאי קרקע מבחינת פיזיקה.

עבודה בתחום החקלאות ההנדסית
למרות שבישראל יש חקלאות ענפה שגם מייצאת להרבה מדינות את מוצריה, לימודי הנדסה חקלאית כתואר ראשון יכולות להימצא במקומות מעטים בלבד, כמו הטכניון למשל. בסיום הלימודים ניתן לעבוד כמהנדסי חקלאות במקומות ציבוריים כמו משרד החקלאות ותע"ש וגם מקומות פרטיים כמו מיזמים של היי-טק. תנאי הקבלה משתנים ממוסד למוסד ומשנה לשנה, והם דורשים מבחינה מנטלית ידע מתמטי ואנליטי בצורה גבוהה.

ישרוטל כללי 2017

נירטל

מאהל ומגדל

דרושים ישרוטל

פתאל

שלג לבן