שירות בתי סוהרהראשון בבידור
חיילים משוחררים » לימודים » » הנדסת תוכנה

הנדסת תוכנה

הנדסת תוכנה - מקצוע בן כמה עשרות שנים בלבד והוא כנראה מסלול הלימודים היוקרתי והנחשב ביותר מבין מקצועות המחשב. מדובר בלימודים לתואר מהנדס הנמשכים ארבע שנים ואמורים לתת לסטודנטים כלים תיאורטיים ומעשיים לפיתוח ותחזוקת תוכנה מכל היבט אפשרי: הנדסת מחשבים, הנדסת מערכות, הנדסת אנוש (UI, UX וכו´) ועוד.


צרו קשר לקבלת פרטים ומידע ממוסדות לימוד לפי בחירתכם חינם וללא התחייבות:


המכללה האקדמית להנדסה ירושלים

הלימודים מתקיימים ב: ירושלים
המכללה האקדמית להנדסה ירושלים, מכשירה מהנדסים ברמה אקדמית מהגבוהות בישראל
בחירת מוסד לימודים

האוניברסיטה הפתוחה

הלימודים מתקיימים ב: לימודים מהבית, מרכזי לימוד בכל רחבי הארץ
לממש את הפוטנציאל שלך
בחירת מוסד לימודים

קבלו ייעוץ מנציגי מוסדות הלימוד חינם וללא כל התחייבות:

קראתי ואני מקבל/ת את תנאי השימוש באתר

מידע על הנדסת תוכנה

עולם המחשבים מתפתח ומתרחב למכשירים ניידים ומטשטש את הגבולות עם עולם הטלפונים עם כניסת הסמארטפונים והטאבלטים לחיינו. הצורך בפיתוח תוכנה נוגע בכל עולמות אלו ע"מ להצליח לספק חוויה אמיתית, פונקציונלית יעילה ונעימה למשתמשים. מבחינת שוק העבודה במרבית המקרים יוכלו מהנדסי תוכנה ובוגרי תואר ראשון במדעי המחשב להתמודד על אותם תפקידים אך תואר מהנדס הינו תואר מבוקש יותר.

מה עושה מהנדס תוכנה
כל דבר שאנחנו עושים במחשב, בטלפון והיום אפילו בטלוויזיה הוא שרשרת פעולות של תוכנה שמישהו פיתח. את פיתוח התוכנות האלה עושה בעיקר מהנדס תוכנה שכותב את קוד התוכנה שזה בעצם רצף הפעולות והתגובות שלהן כשהוא מעורב גם באיפיון התוכנה (אפיון הוא דרישות המשתמש מהתוכנה), תיכנון המוצר, בדיקתו בסוף התהליך, ההטמעה שלו ובתמיכה אחר כך.

למי מתאים ללמוד ולעסוק בהנדסת תוכנה
הנדסת תוכנה הוא מקצוע שבסופו של דבר ידרוש מהעוסקים בו לשבת שעות רבות מול צג המחשב ולבנות שכבות על שכבות של נוסחאות כשטעות יכולה להחזיר אותו אחורה ולכן המקצוע דורש לפני היכולת המקצועית סבלנות רבה ומשמעת עצמית גבוהה. מבחינה מקצועית כדי להתאים למקצוע, לעסוק בו לכתוב קוד צריך מהנדס התוכנה יכולות אנליטיות גבוהות, יכול הסקת מסקנות ויכולת חשיבה ארוכה ורחבה כדי לשבת ולהצליח בעבודתו.

כמה מרוויח מהנדס תוכנה
מהנדס תוכנה זה מקצוע ולא תפקיד ולכן כמה ירוויח תלוי התפקיד שיקח. בוגרי הנדסת תוכנה משתלבים בדר"כ בחברות הייטק וחברות טכנולוגיה שונות במגוון תפקידים. בין התפקידים שעוסקים בהם מהנדסי תוכנה אפשר למצוא את בודק האיכות שהוא תפקיד בסיסי והשכר בו הוא סביב הממוצע בשוק העבודה (לפחות בהתחלה) ואפשר למצוא את מפתח התוכנה שיקבל כבר מיום עבודתו הראשון שכר של חמש ספרות ובהמשך יטפס גבוה מאוד מאחר ומפתח תוכנה הוא אחד המקצועות עם השכר הגבוה במשק.

עבודה ברנואר

משרד ראש הממשלה

ישרוטל מלצרים

פתאל

שירות בתי סוהר

התאמה


חיילים משוחררים
פק"ש - אתר מידע והכוונה למשתחררים, חיילים לפני שחרור וחיילים משוחררים אחרי צבא.

לפי חוק שוויון הזדמנויות, בכל מקום בו מופיעה פניה בלשון זכר היא מוכוונת ומופנית גם לנשים ולחיילות משוחררות בפרט.
© כל הזכויות שמורות לאתר "פק"ש - מידע ייעוץ והכוונה למשתחררים".

הבהרה: אתר פק"ש הינו מיזם פרטי ואינו קשור בשום צורה ליחידה להכוונת חיילים משוחררים, משרד הבטחון, ביטוח לאומי או כל גורם רשמי אחר.
0
משרות נבחרו
לצפיה במשרות ולהגשת מועמדות
לחץ/י כאן