ייעוץ והכוונה להנדסת תוכנה
קבל/י הכוונה והפניות למוסדות הלימוד הטובים בישראל.
בשיחה עם נציג וואטסאפ אנושי נעזור לך למצוא את הכיוון הנכון עבורך

הנדסת תוכנה

הנדסת תוכנה - מקצוע בן כמה עשרות שנים בלבד והוא כנראה מסלול הלימודים היוקרתי והנחשב ביותר מבין מקצועות המחשב. מדובר בלימודים לתואר מהנדס הנמשכים ארבע שנים ואמורים לתת לסטודנטים כלים תיאורטיים ומעשיים לפיתוח ותחזוקת תוכנה מכל היבט אפשרי: הנדסת מחשבים, הנדסת מערכות, הנדסת אנוש (UI, UX וכו´) ועוד.

צרו קשר עם יועצי לימודים של מוסדות הלימוד המובילים להנדסת תוכנה
🔒 התחייבות: הפרטים שלכם ישלחו רק למוסדות שתבחרו ולא יעשה בהם שימוש אחר!
  • תואר בהנדסת תוכנה
    הלימודים ב: תל אביב
  • במכלת עזריאלי מכשירים אותכם בתכנית לימודים מקיפיה להיות מהנדסים מהשורה הראשונה
    הלימודים ב: ירושלים
  • דגש על מחקר אקדמי ועל גישת "אקדמיה מכוונת תעשייה"
    הלימודים ב: אשדוד, באר שבע
צרו קשר עם יועצי לימודים של מוסדות הלימוד המובילים להנדסת תוכנה
🔒 התחייבות: הפרטים שלכם ישלחו רק למוסדות שתבחרו ולא יעשה בהם שימוש אחר!

מידע על הנדסת תוכנה

עולם המחשבים מתפתח ומתרחב למכשירים ניידים ומטשטש את הגבולות עם עולם הטלפונים עם כניסת הסמארטפונים והטאבלטים לחיינו. הצורך בפיתוח תוכנה נוגע בכל עולמות אלו ע"מ להצליח לספק חוויה אמיתית, פונקציונלית יעילה ונעימה למשתמשים. מבחינת שוק העבודה במרבית המקרים יוכלו מהנדסי תוכנה ובוגרי תואר ראשון במדעי המחשב להתמודד על אותם תפקידים אך תואר מהנדס הינו תואר מבוקש יותר.

מה עושה מהנדס תוכנה


כל דבר שאנחנו עושים במחשב, בטלפון והיום אפילו בטלוויזיה הוא שרשרת פעולות של תוכנה שמישהו פיתח. את פיתוח התוכנות האלה עושה בעיקר מהנדס תוכנה שכותב את קוד התוכנה שזה בעצם רצף הפעולות והתגובות שלהן כשהוא מעורב גם באיפיון התוכנה (אפיון הוא דרישות המשתמש מהתוכנה), תיכנון המוצר, בדיקתו בסוף התהליך, ההטמעה שלו ובתמיכה אחר כך.

למי מתאים ללמוד ולעסוק בהנדסת תוכנה


הנדסת תוכנה הוא מקצוע שבסופו של דבר ידרוש מהעוסקים בו לשבת שעות רבות מול צג המחשב ולבנות שכבות על שכבות של נוסחאות כשטעות יכולה להחזיר אותו אחורה ולכן המקצוע דורש לפני היכולת המקצועית סבלנות רבה ומשמעת עצמית גבוהה. מבחינה מקצועית כדי להתאים למקצוע, לעסוק בו לכתוב קוד צריך מהנדס התוכנה יכולות אנליטיות גבוהות, יכול הסקת מסקנות ויכולת חשיבה ארוכה ורחבה כדי לשבת ולהצליח בעבודתו.

כמה מרוויח מהנדס תוכנה


מהנדס תוכנה זה מקצוע ולא תפקיד ולכן כמה ירוויח תלוי התפקיד שיקח. בוגרי הנדסת תוכנה משתלבים בדר"כ בחברות הייטק וחברות טכנולוגיה שונות במגוון תפקידים. בין התפקידים שעוסקים בהם מהנדסי תוכנה אפשר למצוא את בודק האיכות שהוא תפקיד בסיסי והשכר בו הוא סביב הממוצע בשוק העבודה (לפחות בהתחלה) ואפשר למצוא את מפתח התוכנה שיקבל כבר מיום עבודתו הראשון שכר של חמש ספרות ובהמשך יטפס גבוה מאוד מאחר ומפתח תוכנה הוא אחד המקצועות עם השכר הגבוה במשק.

T&M 2022דרושים קבטים למלון ישרוטל כרמיםאורב אבטחההתאמהצ´ילדרנס פלייסעבודה באבטחה באילת עם מגורים