חיילים משוחררים » לימודים » לימודי הנדסה » לימודי הנדסת מים

לימודי הנדסת מים

סכר ההובר המפורסם שבארה"ב לא נבנה יש מאין אתם יודעים. לשם כך, עמלו מהנדסים רבים יום ולילה במשך כמה שנים טובות וההצלחה לא איחרה לבוא בלספק חשמל לעשרות מיליוני תושבים, באזור מערב המדינה. אותם מהנדסים היו קרוב לוודאי בעלי הכשרה של הנדסת מים, כמו שאתם יכולים להיות! כל הרעיון שבתואר ראשון זה, הוא לנתב את הזרימה למקצוע מבוקש ורווחי - כי לשרברבים לא תהפכו בסוף התואר, אבל למהנדסים - ייתכן מאוד שכן

צרו קשר עם יועצי לימודים של מוסדות הלימוד המובילים ללימודי הנדסת מים
🔒 התחייבות: הפרטים שלכם ישלחו רק למוסדות שתבחרו ולא יעשה בהם שימוש אחר!
מוסד להשכלה גבוהה בראייה חינוכית רב-תרבותית, המחויבת לקידום ופיתוח האזור ולעידוד מעורבות חברתית
הלימודים מתקיימים ב: עמק הירדן
צרו קשר עם יועצי לימודים של מוסדות הלימוד המובילים ללימודי הנדסת מים
🔒 התחייבות: הפרטים שלכם ישלחו רק למוסדות שתבחרו ולא יעשה בהם שימוש אחר!

מידע על לימודי הנדסת מים

מה לומדים בהנדסת מים?
כמו הרבה תארים ראשונים בתחום ההנדסה, גם תואר ראשון בהנדסת המים נמשך כארבע שנים. בשנה ראשונה לומדים מקצועות בסיסיים כמו מתמטיקה, פיזיקה, מחשבים ותכנות, כימיה וכיוצא בזה. בשנה שנייה ולאחריה לומדים קורסים אשר יותר מתמקדים בהתמחות של הנדסת מים, כגון: הידרולוגיה, הנדסת ניקוז, בקרות מערכות מים ושפכים, תהליכי שיפור מים כמו התפלה, מכניקת זרמים, הידראוליקה, מכניקת הנדסית וכן הלאה.

תכנית הלימודים של תואר ראשון בהנדסת מים
חלק מהמוסדות מלמדים תואר ראשון בהנדסת מים כמעין התמחות של הנדסה אזרחית. בכל מקרה, כולם יוצאים עם B.Sc. חלק מהמוסדות קוראים לתכנית תואר ראשון בהנדסת משאבי מים וחלק קוראים לה תואר ראשון בהנדסת תעשיות מים. חיילים משוחררים יכולים למצוא שניתן קרוב לוודאי לשלם את חלק משכר הלימוד על חשבון הפיקדון הצבאי.

תעסוקה כמהנדס מים
למי שסיים את לימודי הנדסת המים בהצלחה, יוכל למצוא עבודה בתחום הפיתוח של מאגרי מים בכל העולם, כמבקר או כמפתח של מערכות כאלה ואחרות הקשורות בהתפלה או ניקוז של מים וכן הלאה. גם תחומי החקלאות וגם תחומי בריכות הדגים מחפשות עובדים מוכשרים היכולים לשמר ולעזור בעבודות מחקר או סטארט-אפ למשל. עיסוק בתשתיות של ערים (ביוב למשל) ותכנון בניינים גם כן נכנס להגדרה, כשמחפשים למצוא עבודה בתחום הנדסת המים. גם תעשיות קטנות וגם תעשיות גדולות בסדר גודל ממשלתי ישמחו לקבל לשורותיהם מהנדסי מים מן המניין! והמשכורות? גם בלי וותק יכולות להיות מתגמלות במיוחד.

אל-שי

לבטח דרכך

נירטל

מאהל ומגדל

צ´ילדרנס פלייס

ישרוטל כללי 2017