לימודים ללא פסיכומטרי - רפורמת השר פירון

מאת: מערכת פק"ש | 8/1/2014
שר החינוך, שי פירון, מאמץ את שיטת אובמה: "yes, we can", ויוצא בצעד חריג ביותר על מנת להבטיח השכלה להמונים, ולא רק לאנשים שציון ההתאמה שלהם מוכיח שהם יכולים להיות עורכי-דין עם תואר מאוניברסיטה בישראל! הייתכן כי לא תצטרכו לשלם יותר למכוני פסיכומטרי אלפי שקלים כדי שיעזרו לכם להתכונן לבחינה הארצית של הפסיכומטרי, על מנת להיכנס לאוניברסיטה??!!
  • שיתוף:

לא עוד ציון משוקלל שמורכב בעיקר מהפסיכומטרי, ונדחף לכיוון מטה או למעלה (תלוי בציון הבגרות כמובן), על מנת לעזור לכם להתקבל לפקולטה שתמיד רציתם להגיע אליה, או שאולי הרעיון: "מה ללמוד?" הגיע אליכם ליל אמש, כישות עליונה שמכוונת את הנביא. מה שמסתמן כרגע היא העובדה שהחיים שלכם כחיילים משוחררים הפוסעים אל עברי שערי האקדמיה, עומדים להיות קלים יותר מעכשיו!

"עוברים ללמידה משמעותית" - הייתכן כי לימודים לפסיכומטרי הם לא משמעותיים????......

רפורמה חדשה בחינוך


לפי נתונים סטטיסטיים, מחצית מתלמידי התיכון מתגייסים כאשר אין בידם תעודת בגרות מלאה. נתון מבהיל זה, גרם לכך שכנראה מורידים את סף הקבלה שהפך לכל-כך נוקשה בשנים האחרונות, לקבלה לפקולטות ותארים מבוקשים. במקום ציון פסיכומטרי שנושק למועדון ה-700 ומעלה, מסתמן שכרגע ציון הסף לכניסה לעולם האקדמי באוניברסיטת תל אביב או חיפה, יסתכם בממוצע בגרויות באזור ה-87 בלבד! מעבר לכך שבחינת הפסיכומטרי לא תהיה חובה יותר, אחוז החומר לבחינות הבגרות ירד לשבעים אחוז בלבד וכדי ששלושים האחוזים הנותרים לא ירדו לטמיון - הם יהפכו לנושא עבודת מחקר או יועברו באמצעות דרך אחרת, שאותו תיכון ימצא לנכון, שהתלמיד יצטרך להעביר אותו בפני הגורמים הפדגוגיים באותו מוסד. מספר השאלונים שבכל בחינה, כנראה יצומצם בכל בחינת בגרות שיש בה מספר מסוים של שאלונים יתר על המידה. כנראה יהיה יותר קל מעכשיו להתקבל לאוניברסיטה, אבל ההגבלה למקצועות מבוקשים ללא פסיכומטרי כנראה תתבסס מעתה על ציונים טובים, בהיקף חמש יחידות במקצועות אנגלית, מתמטיקה ועברית.

הכשרה מקצועית בבתי ספר מקצועיים


בשורה טובה לאלו החושבים על עתיד מקצועי! משרד החינוך גם יצא בהצהרה שהוא מתכוון להשקיע יותר ממשאביו הכספיים במוסדות מקצועיים, על מנת שיעזרו לתלמידים המעונינים בלימודים שיקנו להם תעודות מקצועיות בנישות טכנולוגיות ביתר קלות. אולי עכשיו זה הזמן הטוב ביותר לקחת קורס טכנאי סלולר או קורס טכנאי מזגנים לפני שהשוק יהפוך להיות רווי גם בתחומים האלו!

אז עד שכל הדברים יתבהרו בעוד כמספר שבועות כנראה נצטרך להתאזר בסבלנות, רק אז נוכל להעריך את סיכויינו  להתקבל למסלול האקדמי בפקולטה שרציתם על פי השיקלול החדש, או  שתצטרכו לחרוש עוד קצת, עד שתוכלו לרשום בפייסבוק: סטטוס" סטודנט/ית!מצאתם טעות? נשמח לתקן לחצו כאן על מנת לעדכן אותנו. ותודה מראש...

אם בכל זאת צריך פסיכומטרי....

כל מוסדות הלימוד: אוניברסיטאות, מכללות, בתי ספר, מכינות, מכוני הכשרה ועוד באתר פק"ש. בחר/י את המוסדות המתאימים לך ביותר, מלא/י ושלח/י פרטיך ובתוך זמן קצר ייצרו עמך קשר נציגי המוסדות. השירות ניתן חינם וללא כל התחייבות!!!!
שם פרטי:
שם משפחה:
טלפון:
מייל:
כתובת:
עיר:
קראתי ואני מקבל את תקנון האתר
אורב אבטחהפתאלתנועת אחריי