שלבים בפתיחת עסק לחיילים משוחררים

מאת: מערכת פק"ש | 10/4/2014
יצאתם לאזרחות ואתם חושבים שלפתוח עסק זה מסע כומתה נצחי?! פתיחת עסק פשוטה הרבה יותר ממה שאתם חושבים, וכדי להמחיש חילקנו את התהליך הפרוצדורלי למספר שלבים.
  • שיתוף:

 כדאי לציין כי מעבר לתהליך הפתיחה עצמו מדובר בסוג של "חתונה" - ביום ובלילה אתם צריכים להיות עם אצבע על הדופק! להתייחס אל העסק כאל הבייבי שלכם, ולא להפסיק לשפר ולפתח אותו 24/7! חושבים שאתם מוכנים לזה?

תבנית עסקית - חזון ויעדים


בראש ובראשונה נסו להגדיר את הרעיון וסוג השירותים והמוצרים אותם אתם מתכוונים לספק. בחנו את הרעיון בכל היבט אפשרי ובמידה ומדובר בתחום קיים נסו לחשוב כיצד לבדר עצמכם ממתחרים ולהדגיש את יתרונותיכם היחסיים. כדאי לעשות סקר שוק כדי לבדוק אם מה שאתם רוצים לעסוק בו, אכן יכול להשתלם לכם ומה ההוצאות שכנראה תצטרכו לכסות.
ברגע שהתכנית העסקית מונחת על השולחן, בין אם היא הוחלטה לבד או עם שותפים, אתם יכולים להתקדם לשלב הבא.

רישום ברשויות המיסים


כל עסק, בכל סדר גודל והכנסות צריך להיות רשום ומדווח לרשויות המסים: מע"מ, מס הכנסה וכמובן ביטוח לאומי. על מנת ההכל יבוצע "נכון" ולא ישארו קצוות פתוחים, למרות שאין חובה חוקית אנו ממליצים להיעזר ברואה חשבון אשר יבצע עבורכם את ההתרוצצות להצהיר על סוג העסק בכל אחד מהגופים.

פתיחת עסק במע"מ


מול מע"מ צריך להצהיר על סוג העסק: עוסק פטור (מחזור שנתי של כ-79,482 ₪  ש"ח נכון לשנת 2014), עוסק מורשה (מי שעולה על המחזור השנתי של עוסק פטור), חברה פרטית או חברה בע"מ. עוסק פטור אינו יכול להיות מי שבוחר לעסוק במקצוע כמו טכנאי (בוגר קורס מקצועי) או מנהל חשבונות למשל, ללא קשר למחזור הכנסותיו! כחלק מתהליך רישום חברה פרטית או בע"מ יש להירשם גם ברשם החברות. לאחר פתיחת התיק במע"מ, במקרה של עוסק מורשה או של חברה בע"מ, יש לדווח כל חודש או חודשיים על הכנסות והוצאות העסק בפנקס או דרך אתר רשות המסים (ורצוי גם לשלם, אם צריך..).

פתיחת עסק במס הכנסה


לרישום במס הכנסה יש למלא טופס 5329 הכולל פרטים אישיים כמו שם פרטי ומשפחה, כתובות עסק ובית, ופרטים על מהות העסק. מרגע ההודעה על העסק, יש למסור דיווח חודשי או דו-חודשי על ההכנסות (זמן הדיווח תלוי בגובה ההכנסות) בפנקס שמגיע בדואר. בכל דיווח יש לשלם אחוז מקדמה מסכום ההכנסה החודשית, שנקבע על ידי מס הכנסה עצמו!

מוכנים לשלב אחרון בפתיחת עסק?

בביטוח לאומי יש לדווח על פתיחת התיק, וגם בביטוח לאומי נקבעות מקדמות לתשלום על פי הערכת ההכנסות שנקבעו במס ההכנסה וגם לפי מספר השעות השבועיות שאתם אמורים לעבוד.

משם עוברים לשלב הבא שכולל להתחיל להרוויח כסף!!!! - ושיהיה בהצלחה.מצאתם טעות? נשמח לתקן לחצו כאן על מנת לעדכן אותנו. ותודה מראש...
עבודה באבטחה באילת עם מגוריםהתאמהפתאל