לימודי הנדסאים - יתרונות וחסרונות

מאת: מערכת פק"ש | 20/4/2014
מחברת המתמטיקה מעלה אבק עוד מלפני סיום התיכון, אבל אתם כבר להוטים לרכוש ידע מתמטי במקצוע ריאלי ולהתחיל את החיים, ומצד שני לא יודעים כמה זמן זה לוקח, והאם זה שווה את המחיר?? שלא לדבר על זה ששכחתם איך נראית פונקציה של איקס בריבוע?!
  • שיתוף:

חיילים משוחררים רבים אוכלים סרטים על לימודים מקצועיים שלא בהכרח בצדק. בשביל להפסיק להתלבט ולעשות לכם קצת סדר בראש אנו גאים להציג - לימודי הנדסאי: יתרונות וחסרונות!

יתרונות של לימודי הנדסאי

תנאי קבלה ללימודי הנדסאים


בחירה בלימודים אלו הם טעימה ממקצוע ריאלי, שלאחריו תוכלו לדעת אם עבודה כהנדסאי מתאימה לכם, וכך להמשיך לתואר ראשון כמהנדסים אם תחפצו בכך. בכל מקרה, תנאי הקבלה במוסדות המקצועיים ללימודי הנדסאים לא מחייבים בתעודת בגרות לפעמים, ולרוב לא ידברו אתכם כנראה בכלל על ציון פסיכומטרי. אם נשווה לימודי הנדסאים לתואר בהנדסה אשר לוקח ארבע שנים מבחינת מחיר, נמצא שהתואר יכול לעלות כפול במחיר ואפילו יותר - מה גם שלימודי התואר מבחינת תנאי קבלה הם ברמה הרבה יותר גבוהה, במיוחד באוניברסיטאות!

לימודי הנדסאים ועבודה במקביל


לכאורה הרבה יותר קל להיכנס לשוק העבודה כמהנדס, וישנה פריבילגיה גדולה יותר לעשות זאת אם מתחילים לעבוד בזמן הלימודים בתחום. הדבר יכול להיעשות יותר בקלות אם לוקחים לימודי ערב למשל! בסופו של דבר, הלימודים נמשכים שנתיים עד שלוש (שזה זמן קצר להבדיל מתואר ראשון בהנדסה, אז תוכלו לעבוד, לנפוש, והכל נעשה תוך כדי למידה של משהו חדש!).

חסרונות של לימודי הנדסאי

באיזה מוסד לימודים לבחור ללימודים טכניים?


זה לא בדיוק חיסרון, אבל זה בהחלט סוג של שבירת ראש: בחירת מוסד הלימודים ללימודי הנדסאי. מעבר לעניין השוואת מחירים , צריך גם לבדוק אם המוסד מקנה תעודה של הנדסאי מוסמך, משמע אם המוסד מאושר על ידי מה"ט (המכון הממשלתי להכשרה בטכנולוגיה ובמדע). להגיד שאתם רוצים להיות מהנדסים זה טוב ויפה, אבל אם עוד אין לכם כיוון של תחום ספציפי תצטרכו לעשות קצת סקר שוק.

שכר הנדסאי במשק


לשכר של מהנדסים קרוב לוודאי כנראה שלא תגיעו (לא מזלזלים חלילה!), אבל כמובן שזה תלוי באיזה מסלול לימודי הנדסאי בחרתם. ישנם מקצועות שהביקוש להנדסאים בהם הוא יותר גדול, ולכן יכול להיות שהשכר יכול להיות אז יותר גבוה כשאתם יוצאים לשוק העבודה.

השלמה מהנדסאי למהנדס


אל תגידו שלא אמרנו: לימודי הנדסאי הם לימודי תעודה! כדי להשיג תואר אקדמי תצטרכו להשלים לימודיכם ולהיות מהנדסים, ואז המסלול להשלמה לתואר יכול להגיע לרמה של עד שלוש שנים (בנוסף)!מצאתם טעות? נשמח לתקן לחצו כאן על מנת לעדכן אותנו. ותודה מראש...

צור קשר עם בתי-ספר מובילים להנדסאים

כל מוסדות הלימוד: אוניברסיטאות, מכללות, בתי ספר, מכינות, מכוני הכשרה ועוד באתר פק"ש. בחר/י את המוסדות המתאימים לך ביותר, מלא/י ושלח/י פרטיך ובתוך זמן קצר ייצרו עמך קשר נציגי המוסדות. השירות ניתן חינם וללא כל התחייבות!!!!
שם פרטי:
שם משפחה:
טלפון:
מייל:
כתובת:
עיר:
קראתי ואני מקבל את תקנון האתר
שלמה סיקסטאבטחה בווינהמועדפת במלון דן פנורמה תל-אביבתנועת אחריי