פיתוח אפליקציות - ללמוד את מקצוע העתיד

מאת: מערכת פק"ש | 7/5/2014
אפליקציית "וויז" הישראלית היא דוגמה להצלחה מסחררת וגאווה לאומית, אך שלבי הפיתוח והרעיון אינם צירוף מקרים. יש פה באמת אנשים מוכשרים שרק מחכים שיתנו להם צ´אנס לחלוק את הידע שלהם. תעשיית פיתוח האפליקציות פורצת גבולות, ולא נראה שמשהו יכול לעצור בעדה.
  • שיתוף:

ישראל נחשבת למעצמת הייטק ידועה לרבים ואנחנו כל פעם אוהבים להתפאר בכך, אך בשנים האחרונות הפכנו גם למעצמת אפיליקציות ויצרנית משחקי קז´ואל לממשקים קטנים כמו הסמארטפונים ומחשבי הטאבלט.

קורסים ללימוד פיתוח אפליקציות


קיימים מכללות וקורסים רבים בהם תוכלו למצוא לימודי פיתוח אפליקציות ברמות שונות ואיכות, אך לרוב האיכות  ותנאי הקבלה הם דומים. הלימודים מתקיימים כלימודי תעודה ולא כתואר ראשון. הקורסים מתחלקים ל- 2-3 סימסטרים בהם הסטודנטים לומדים להכיר את תוכנות העבודה על פי שלבים ברורים. בהרבה מקרים, יערכו מבחני קבלה למועמדים שמומלץ (אך לא חובה) להם להיות עם רקע מוקדם בתחום (תקשורת, ספרות, מחשבים ועוד). כמו כן, הסטודנטים יתבקשו לפתח רעיון למשחק או אפליקציה קטנה, כחלק מתנאי הקבלה או במהלך שנות הלימוד. הרעיון לאפליקציה יפתח דלת לרעיונות נוספים שישמשו את הסטודנט בקו"ח החיים שלו.

פיתוח אפליקציות הוא מקצוע הייטקי לכל דבר ועניין
פיתוח אפליקציות הוא מקצוע הייטקי לכל דבר ועניין

פיתוח אפליקציות- מה ניתן לעשות עם הלימודים?


בסיום ההכשרה של הלימודים, ניתנת תעודת הסמכה לסטודנטים. מעבר לתעודה המקצועית, הידע הנרכש מהלימודים יכול לשמש אותם גם בתחומים אחרים. יש מפתחים שאוהבים לעבוד בסטודיו או משרד עם קולגה לתעשייה, יש כאלו שמנסים את מזלם בקבלה לחברות פיתוח מובילות, אם בארץ ואם בחו"ל. ברוב המקרים, מפתח האפליקציות יעדיף לחבור לעוד בנאדם או חברה בקטע של חילוף רעיונות ותמיכה, ובעיקר מפני שקשה עד בלתי אפשרי לעבוד לבד. אם סיימתם את לימודי האפליקציה ולא כל כך מצאתם את עצמכם בין החברות בשוק, אין זה אומר שאפשר לזרוק את התעודה ישר לפח. קיים היצע וביקוש רב לאנשי מחשבים באשר הם והתפקידים בשוק התעסוקה לא נגמרים. כחלק מעידוד ופיתוח של מידע והייטק, התעשייה בישראל מקצה משאבים רבים לטובת רכישת ידע וכלים לתחום לימודי האפליקציות, מתוך כוונה להיות מעצמה מובילה ומרכזית בשוק הבינלאומי.

האם כדאי ללמוד פיתוח אפליקציות?


ככוח עולה הנמצא בעלייה מתמדת, מכללות ומוסדות אקדמיים מבינים את גודל הפוטנציאל ומשקיעים את מרב המאמצים לספק את הידע והכלים הנדרשים לסטודנטים. ללימודי אפליקציות יש יתרונות רבים, ומלבד היותם מעניינים ומסקרנים, הם מעניקים ידע רב כגון עבודה עם תוכנות אנימציה כמו "מאיה" ו"פלאש". הלימודים טומנים בחובם כלים רבים שיכולים לשמש את הסטודנט גם בעבודות אחרות מלבד פיתוח אפליקציות. אנימטורים, מעצבים גרפיים, פיתוח תוכנה, פיתוח קודים וסיסמאות, גיים דיזיין ועוד המון תחומים שקשורים ללימודי מחשבים. ועוד לא נאמרה מילה אחת על הכסף הרב והקידומים שניתן להשיג.מצאתם טעות? נשמח לתקן לחצו כאן על מנת לעדכן אותנו. ותודה מראש...

בחר לך קורס פיתוח אפליקציות

כל מוסדות הלימוד: אוניברסיטאות, מכללות, בתי ספר, מכינות, מכוני הכשרה ועוד באתר פק"ש. בחר/י את המוסדות המתאימים לך ביותר, מלא/י ושלח/י פרטיך ובתוך זמן קצר ייצרו עמך קשר נציגי המוסדות. השירות ניתן חינם וללא כל התחייבות!!!!
שם פרטי:
שם משפחה:
טלפון:
מייל:
כתובת:
עיר:
קראתי ואני מקבל את תקנון האתר
נירטלמאהל ומגדלעבודה באבטחה באילת עם מגוריםישרוטל מלצרים