מה לוקחים לטיול בהודו אחרי צבא

מאת: מערכת פק"ש | 6/8/2014
הודו היא אחת מהארצות הגדולות והמגוונות ביותר בעולם, ולכן הציוד שצריך לקחת לטיול אחרי צבא בהודו צריך להיות מתוכנן לפי האזור שבו תטיילו.
  • שיתוף:

בגלל גודלה של הודו ואופי הטיול בהודו תתקשו לבקר בכל הודו, אפילו בחצי שנה של טיול, לכן אנו המלצתנו עבור חיילים משוחררים היוצאים לטיול בהודו לתכנן את התיק שלכם לפי שלושה גורמים: אזורים שבם תהיו, עונה באותו אזור ואופי הטיול שלכם.

בטיול להודו חובה לראות את הטאג
בטיול להודו חובה לראות את הטאג' מאהל, או שלא, מה שתחליטו....

ציוד לטיול בהודו

הודו, היא מדינת תת יבשת ובגלל גודלה היא נחשבת לשביעית בעולם מה שהפוך אותה למדינה מאוד מגוונת מבחינת אקלים, מה שיכול להשפיע על ציוד שתצטרכו להביא לטיול, יש בה אקלים: טרופי, מדברי, וממוזג בצפון. גורם נוסף שיכול להשפיע על הציוד שלכם לטיול היא העונה. לדוגמה, ברוב הודו, מרכז ודרום, החורף היא עונה שחונה ללא ממשקעים. מה שבא לידי ביטוי בציוד שתביאו איתכם מהבית. עוד גורם שיכול להשפיע על הציוד שתביאו מהבית הוא אופי הטיול שלכם. אם אתם הטיפוס הסטלן יותר של הודו, לא תצטרכו באמת נעלי הרים ואם אתם הטיפוס הרפתקן תצטיידו יותר לפי אופי הטיול שלכם.

רשימת ציוד בסיסית להודו


לטיול בהודו, לא צריך יותר מידי ציוד בעיקר בגלל אופי של המטיילים שם. לפניכם רשימת ציוד בסיסית: תרמיל גדול (מוצ'ילה) עם כיסוי לגשם, תיק קטן עדיפות שגם לו יהיה כיסוי, מגבת, מצלמה, נעלי נוחות בעדיפות לנעלי הרים, סנדלים או כפכים למקלחת- סימן היכר לישראלים בהודו זה סנדלי השורש, חגורת כסף, פנס, מנעול לתיק ולחדר, משקפי שמש, ציפה של שמיכה או שקש, מעיל קל, מכנס ארוך, מכנס קצר, 3 טי שירט, 5 זוגות תחתונים, 5 זוגות גרבים ,תיק רחצה, ומטענים למכשירים החשמליים שאתם לוקחים איתכם(פלאפון, אייפד וכו').

מסמכים שצריך לטיול בהודו


בטיול אחרי צבא יש כמה מסמכים שמומלץ שיהיו עליכם או בתיק לכל אורך הטיול- צילום של הדרכון והויזה, פוליסת ביטוח עם מספר הטלפון של חברת הביטוח, רשימה של טלפונים חשובים בהודו ובישראל, פנקס חיסונים, תמונות פספורט נוספות וטלפונים של שגרירות ישראל.מצאתם טעות? נשמח לתקן לחצו כאן על מנת לעדכן אותנו. ותודה מראש...
ישרוטל אילת קבטיםנירטלמועדפת במלון דן פנורמה תל-אביבשלמה סיקסט