מה עושים עם לימודי כלכלה?

מאת: מערכת פק"ש | 21/9/2014
את לימודי הכלכלה אפשר לתרגם למונחים של כסף מבחינת תעסוקה, כאשר בעבודה עצמה מתעסקים עם דבר אחד משמעותי: כסף!
  • שיתוף:

אין זה משנה אם אתם מתעסקים עם דוח"ת או ניירות ערך, כי בסוף הכל מגיע לנקודה שבה לכם יש אמרה משמעותית בהקשר לאג´נדה העסקית של החברה כאשר אתם עובדים ככלכלנים, או בהקשר לאפיק בו יש להשקיע את המנייה של הלקוח שלכם, כאשר אתם עובדים כיועצי השקעות. השקעה בלימודים מניבה תשואה לטווח הארוך, עכשיו לכו לטרוף את וול-סטריט!

´"כסף
"כסף מסוב ת´עולם", בלימודי כלכלה תבינו איך....

עבודה בתחום הפיננסי


חברות כרטיסי אשראי, חברות ביטוח, בנקים מקומיים ובינלאומיים, בתי השקעות והלוואות חוץ בנקאיות - אלה הן רק חלק מהמקומות שבהן בוגרי לימודי כלכלה יכולים למצוא עבודה בהן. ניתן למצוא עבודה גם ככלכלנים ועוזרי כלכלנים בתור התחלה בכל חברה בינונית ומעלה, והאופציות עוד מרובות. בוגרי התמחויות בשיווק יכולים לעבוד כאנשי מכירות בשטח ולקבל בונוסים לא מעטים על מוצרים פיננסיים ואחרים, וניתן למצוא גם עבודות בתחום מערכות מידע כמיישמי ומטמיעי מערכות שונות שהחברה מתעסקת איתם כמו ERP.

עבודה במכירות ושירות לקוחות


ישנם שירותים פרונטליים שניתן לבצע בתחום הבנקאות למשל, ותעסוקה בתחום השירות בטלפון בחברות ביטוח במחלקות הפנסיה והגמל שלהם. ניתן למצוא משרות דרושים גם בבתי השקעות בתחום שירות הלקוחות כאשר אתם מספקים מידע ללקוחות על אפיקים שונים של השקעות במניות החברה. משרות בנישות האלה יכולות להוות דריסת רגל משמעותית בחברות פיננסיות, בקרב עובדים חסרי ניסיון כמו חיילים משוחררים המעוניינים לעבוד בחברות פיננסיות שונות. אם אתם מוצאים שזו עבודה מעניינת ואתם כבר נכנסים ללימודי תואר ראשון בכלכלה, צבירת הניסיון תוכל לעזור לכם להתקדם לתפקידים בכירים יותר כמנהלים ואולי גם לקפוץ לתפקידים כמו עוזרי כלכלן בחברה בה אתם עובדים!

פטורים של הרשות לניירות ערך


עוד תשובה חשובה למה עושים עם לימודי כלכלה! על מנת לעבוד כמשווקים פנסיונים או יועצי השקעות בתחומי הביטוח וההשקעות, יש לעבור מספר מבחנים של הרשות לניירות ערך. אותם מבחנים הם לימודי כלכלה בבסיסם והיתר הם מבחנים מקצועיים יותר של התפקיד בו אתם מעוניינים לעבוד. את מבחני הבסיס ניתן ללמוד במסגרת תואר ראשון ללימודי כלכלה, או להיבחן דרך מבחני הרשות. שני הדרכים יכולים להקנות פטורים מקורסים כמו מיקרו ומאקרו כלכלה ואפילו קורס מימון. קורסים מתקדמים יותר בהם ניתן לקבל פטור הם קורס יסודות הביטוח למשל כמשווקים פנסיונים לעתיד.מצאתם טעות? נשמח לתקן לחצו כאן על מנת לעדכן אותנו. ותודה מראש...

מוסדות מומלצים ללימודי תואר ראשון בכלכלה

כל מוסדות הלימוד: אוניברסיטאות, מכללות, בתי ספר, מכינות, מכוני הכשרה ועוד באתר פק"ש. בחר/י את המוסדות המתאימים לך ביותר, מלא/י ושלח/י פרטיך ובתוך זמן קצר ייצרו עמך קשר נציגי המוסדות. השירות ניתן חינם וללא כל התחייבות!!!!
שם פרטי:
שם משפחה:
טלפון:
מייל:
כתובת:
עיר:
קראתי ואני מקבל את תקנון האתר
פתאלאבטחה בווינהאבטחה באלביטעבודה באבטחה באילת עם מגורים