השכלה גבוהה לחיילים משוחררים

מאת: מערכת פק"ש | 22/9/2014
הזוי, אבל כשחיברנו את כל הדברים יחד, איכשהו האסוציאציה שלנו בבחירת מסלול לימודי אקדמי הייתה "הקוסם מארץ עוץ"...
  • שיתוף:

גם בבחירת מסלול רכישת השכלה כחיילים משוחררים, תידרשו לקחת החלטה במה לבחור עם אומץ, תוך עמידה במכשולים בעזרת השכל, ללכת אחרי הלב בהקשר לבחירה הנכונה, ואולי בסוף כל שבוע תוכלו להגיע סוף-סוף הביתה! (או לפחות לחזור לדירת הסטודנטים במעונות, הנושקים לפקולטה לקולנוע, כי הבריכה ומכון הכושר סגורים, בעסה!!!...)

סיום השירות הצבאי מסמל את התחלת החיים האזרחיים עם כל ההתחלות והבחירות הכי לא פשוטות ובכללן לימודים
סיום השירות הצבאי מסמל את התחלת החיים האזרחיים עם כל ההתחלות והבחירות הכי לא פשוטות ובכללן לימודים

מהי השכלה גבוהה?


הדרך שלכם לרכוש השכלה, גם אם היא לא תואר ראשון! בישראל קיימות אינספור אפשרויות להשכלה גבוהה, והן יחסית זולות למדינות אחרות. ניתן לרכוש השכלה באוניברסיטאות, במכללות מסובסדות על ידי הממשלה, במכללות פרטיות, וגם במוסדות המלמדות מקצועות טכניים למשל. ישנן מכללות אשר ייעודן הוא להכשיר מורים ומדריכים כמו במכללות להוראה, וכל אוניברסיטה או מכללה אקדמית מרכזים פקולטות למדעים, למדעי החברה, למדעי הרוח וכיוצא בזה. במסגרת תואר אקדמי ניתן ללמוד לתואר ראשון בביוטכנולוגיה, משפטים, כלכלה, חינוך, בעיצוב, במוזיקה וגם רפואה (לאחרון כנראה כבר תצטרכו יכולות הגובלות בכוח-על..). במסגרת מקצועות טכניים, ישנה אפשרות ללמוד לימודי תעודה מקצועית, אשר לרוב נמשכים על פני שנתיים-שלוש, ובסופם ניתן לרכוש מקצוע במה שלמדתם, כגון: הנדסאי אלקטרוניקה או הנדסאי בניין, חשמלאי רכב והרשימה עוד ארוכה!

תואר ראשון בלי לשבור קופות חיסכון


זה לא כמו רימון, שאתם צריכים להשתטח מפניו - רעיון המלגות קיים כבר מי יודע כמה שנים, והוא זה אשר מאפשר לכם לשלם, לפחות באופן חלקי, את שכר הלימוד באוניברסיטה או במכללה. מלגות ניתן למצוא אינספור בנישות של עזרה לקהילה כמו מלגת פר"ח, מלגות בהקשר של עזרה למיעוטים ולתושבי הפריפריה, מלגת פעמונים המאפשרת להרחיב אופקים במישור הרוחני-יהודי, ומלגות נוספות רבות אשר היה ניתן להרחיב עליהן, על פני מספר לא מועט של עמודי אינטרנט.

תואר ראשון בלי פסיכומטרי ובגרות


זו ההזדמנות להגיד למורה מהתיכון, שהשתלם לזרוק על הלימודים עד הצבא! השכלה גבוהה לחיילים משוחררים, בהקשר לתואר ראשון, יכולה להיעשות בלי פסיכומטרי ואפילו בלי בגרות. הפריבילגיה הזו מתקשרת לעובדה שניתן ללמוד במקומות כמו האוניברסיטה הפתוחה קורסים שונים לצורכי העשרה ותעודה, וכמובן שגם תואר ראשון בכל נושא אפשרי כמעט. במקביל ניתן לעבוד בקלות במה שתחפצו.

לימודים חינם לחיילים משוחררים


אפשר להגיד שבעל הבית השתגע, אבל למי אכפת - אנחנו מדברים פה על לימודים חינם לחיילים משוחררים ויוצאי שירות לאומי, לשנת הלימודים הראשונה באקדמיה! מדובר על מוסדות אשר נמצאות בפריפריות בצפון, בדרום, עוד כמה בודדות פזורות ברחבי הארץ, אבל רוב המוסדות האקדמיים עליהן הנושא מדבר נמצאות בירושלים. תנאי המלגה הם שזמן השחרור לא יהיה מעבר לחמש שנים מיום השחרור, שהלימודים יתקיימו במוסדות ספציפיים, ואין קשר למצב הכלכלי שלכם! המלגות תקפות ללוחמים ותומכי לחימה, לכאלו אשר נפצעו בזמן השירות, למתנדבים ולעולים חדשים. המלגה משתחררת בשתי פעימות: הראשונה לאחר סמסטר א´, והשנייה לאחר שהשלמתם את כל החובות האקדמיים של השנה הראשונה. סכום המלגה עומדת כיום על כ-10,000 ש"ח.מצאתם טעות? נשמח לתקן לחצו כאן על מנת לעדכן אותנו. ותודה מראש...

פנו למכללות ללימודי תואר

כל מוסדות הלימוד: אוניברסיטאות, מכללות, בתי ספר, מכינות, מכוני הכשרה ועוד באתר פק"ש. בחר/י את המוסדות המתאימים לך ביותר, מלא/י ושלח/י פרטיך ובתוך זמן קצר ייצרו עמך קשר נציגי המוסדות. השירות ניתן חינם וללא כל התחייבות!!!!
שם פרטי:
שם משפחה:
טלפון:
מייל:
כתובת:
עיר:
קראתי ואני מקבל את תקנון האתר
נירטלפתאלדרושים קבטים למלון ישרוטל כרמים