פסיכומטרי ב 2015

מאת: מערכת פק"ש | 2/10/2014
עד שנפטרתם מהמתמטיקה ובחינת הלשון בתיכון לאחר בחינות הבגרות, עוד פעם אתם צריכים להיכנס ל"ביצה הטובענית" של הספרים עם האותיות והמספרים - ועוד חשבתם שאם תצעקו "עד מתי" שנתיים-שלוש בשרות הצבאי, מישהו ישמע אתכם?
  • שיתוף:

אחרי שסיימתם לבכות, ועברתם בהצלחה את הניתוח להוצאת העצם הארורה, הגיע הזמן למרוץ עכברים אמיתי, שאולי יטיס אתכם לירח, יעזור לכם לחקור בעלי חיים או בני אדם, ואולי גם להנדס איזה טיל שייפול אינשאללה על הראש של ארגון הטרור דאע"ש!! אבל לפני שאתם חולמים על קריירה לאחר לימודי התואר האקדמי, תתחילו לבדוק מועדי בחינות ולהתכונן לעבור את הפסיכומטרי בהצלחה עוד ב2015!

מועדי פסיכומטרי לשנת 2015


מועדי הבחינות לשנת 2015 הן להלן:

  • 17 לפברואר (כולל מבחנים באנגלית, רוסית וצרפתית)
  • 1 ו-2 באפריל (כולל מבחן בערבית)
  • 2 ליולי (בערבית, רוסית, צרפתית, אנגלית וספרדית גם כן)
  • 20 ו-21 לספטמבר (כולל ערבית)
  • 11 ו-13 לדצמבר (כולל מבחן בערבית).

תוקף ההרשמה הוא עד כחודש וחצי לפני כל מועד בחינה. אזורי הבחינה לכל המועדים הם באזור המרכז, אזור הדרום, אזור הצפון וירושלים. במועדי אפריל וספטמבר ניתן להיבחן גם באילת, וביולי ניתן להיבחן גם באצבע הגליל. מי שנבחן במועד אחד ורוצה לשפר ציון, יצטרך לחכות מועד אחד עד שיוכל להיבחן שוב, לדוגמה: מי שנבחן בפברואר 2015, יצטרך להיבחן לפחות ביולי 2015, מי שנבחן באפריל 2015 יוכל להיבחן באוקטובר 2015 וכך הלאה (אלו תנאים אשר תקפים גם לשנת 2014 ו-2016, נכון לעתה).  

אני חייל משוחרר - למה צריך פסיכומטרי עכשיו?


מבחן הפסיכומטרי היא בחינת חובה, ולא ניתן להיכנס לאוניברסיטה כאמור ללא ציון פסיכומטרי! למרות שחיילים משוחררים רבים קיוו שהפסיכומטרי ב-2015 יבוטל, לא נמצא במשרד החינוך שיש צורך לא לקיימה. בחינת הפסיכומטרי מתקיימת מספר פעמים בשנה, ואליה נרשמים עשרות אלפי סטודנטים לעתיד. טווח הציונים בבחינה הוא בין 200 ל-800, וזמן הבחינה עומד על כ-3 שעות. ציון טוב יותר מאפשר קבלה למוסד נחשב יותר - לפקולטה נחשבת הרבה יותר כמו רפואה, משפטים וגם לימודי הנדסה באוניברסיטאות ברחבי הארץ. גם מכללות אימצו את שיטת הסינון על ידי מבחן הפסיכומטרי, מפאת הביקוש בכניסה לאותן מוסדות פרטיים או ממשלתיים, ולכן הפתרון להתכוננות לבחינה נעשית בדרך כלל באמצעות מכוני פסיכומטרי.

בחינת פסיכומטרי במתכונת החדשה


הפסיכומטרי בשנים האחרונות עבר שינויים מספר וניתן לומר כי פסיכומטרי במתכונת החדשה הוא מבחן שמצריך חשיבה יותר משינון יותר מאשר בעבר, ובאוקטובר 2012 הוחלט על הקצבת זמן לכל פרק של כעשרים דקות למתן פתרונו, במקום 25 דקות כפי שהיה נהוג בעבר. קיצור זמני הפרקים נועד על מנת להוסיף פרק כתיבה מילולית: פרק בו מוצג טקסט ולאחריו שאלה שמטרתה לתת לנבחנים לכתוב חיבור בנושא המוצג. שינוי יותר מוקדם אשר נקבע ב-2011, אומר שכל פקולטה בכל מוסד יכולים לתת משקל שונה למספר הנקודות שהנבחן הרוויח במהלך הבחינה הפסיכומטרית: למשל אם אותה פקולטה נותנת דגש רב יותר על התחום המילולי, אז הציון המילולי ייחשב במשקל של 60% אחוז מהבחינה, ולציון הכמותי וציון האנגלית יינתן משקל של 20% (סך הכל 100 אחוז). ישנו דגש גם על המשקל הכמותי (גם כן 60%, כאשר המשקל הכמותי והאנגלית הם 20% גם כן). ישנו משקל נוסף הנקרא רב-תחומי אשר מחלק את המשקל של הכמותי המילולי שווה בשווה (40-40, והאנגלית 20). כל מוסד נותן דגש על הציון לפי ראות עיניו!מצאתם טעות? נשמח לתקן לחצו כאן על מנת לעדכן אותנו. ותודה מראש...

קורסי פסיכומטרי מומלצים למשתחררים

כל מוסדות הלימוד: אוניברסיטאות, מכללות, בתי ספר, מכינות, מכוני הכשרה ועוד באתר פק"ש. בחר/י את המוסדות המתאימים לך ביותר, מלא/י ושלח/י פרטיך ובתוך זמן קצר ייצרו עמך קשר נציגי המוסדות. השירות ניתן חינם וללא כל התחייבות!!!!
שם פרטי:
שם משפחה:
טלפון:
מייל:
כתובת:
עיר:
קראתי ואני מקבל את תקנון האתר
אבטחה בווינהדרושים קבטים למלון ישרוטל כרמיםאיי-טים אילתדרך ארץ