מועדפת 2015

מאת: מערכת פק"ש | 20/10/2014
המסקנה שלנו היא שבכל מקום שבו מעורבת פוליטיקה, סביר להניח כי גם אתם כמשוחררים טריים תמצאו את עצמכם או לפחות נושאים משמעותיים לכם בתוך הקלחת, אם תרצו או לא תרצו!
  • שיתוף:

מישהו למעלה (בממשלה הכוונה) החליט שיש יותר מדי מתדלקים והכוונה ממש לא לחברים שעשו קורס ברמנים ומשקים אתכם בוודקה, אלא מתדלקים של ממש בתחנות דלק. חשבנו על זה ויכול להיות שיש דווקא צד חיובי בכל הסיפור...!

חוק חדש לעבודה מועדפת


זה לא בהכרח חוק חדש, אבל כנראה שהולכים להשתנות בו כמה דברים בהקשר לעבודה מועדפת ב-2015. בניסיון לצמצם כוח עבודה זר, ובניסיון לדבר על פוליטיקה וכלכלה - חוק ההסדרים (2015) מדבר על גידול בהכנסות לקראת השנה החדה בתקציב הממשלתי בכל משרדי הממשלה, אבל מצד שני מדבר על הקטנה, והלכה למעשה ביטול של עבודה מועדפת לחיילים משוחררים, בנישות תעסוקה מסוימות.

הסוף לעבודה בתחנות דלק? לפחות לטובת מענק עבודה מועדפת - כך מסתמן....
הסוף לעבודה בתחנות דלק? לפחות לטובת מענק עבודה מועדפת - כך מסתמן....

תחנת דלק - מועדפת או לא?


אם ננסח זאת בלי לאכול ת´ראש, מי שמעוניין לעבוד בעבודה מועדפת בתחנות דלק יצטרך לחפש ת´עצמו במקום אחר, אם הוא מעוניין במענק מעצם היותו עובד בעבודה מועדפת! לא ברור איך החוק יחול רטרואקטיבית על חיילים משוחררים אשר התחילו עבודתם עוד ב 201, אבל מה שכן, מדברים על מה שמסתמן כמענק מוגדל במקצועות אחרים. המענק כיום עומד על כ-9,000 שקלים (הרבה שטרות חדשים של 50 עם טשרניחובסקי המוטבע עליהם..), ולכן חבל לפספס הזדמנות לעסוק במקצוע מועדף, לקבל עליו כסף, ובנוסף לקבל איזה בונוס נחמד לכיס!

עבודה מועדפת בחקלאות


השינויים בחוק  שמשפיעים על עבודה מועדפת מזמנים ומציפים רעיונות ישנים מחדש אצל משוחררים רבים. קחו לדוגמא את העבודה בתחום החקלאות. זו לא רק עבודה מעשירה, יש בה חוויה די גדולה שתוכלו לזכור לעוד הרבה שנים נוספות! עבודה מועדפת בחקלאות יכולה להיעשות במסגרת קיבוצית, וכך גם תוכלו לקבל פריבילגיות כמו דיור מסובסד, ולהכיר חבר´ה איכותיים עם ראש סבבה. ואם לא חקלאות - ניתן למצוא עבודות בתחום הסיעוד, חדרנות ובנייה, ואולי גם ייתכן מענק רווחי יותר, בנוסף למה שאולי יהיה מקצוע לשנים הראשונות שלכם, כאזרחים בוגרים!מצאתם טעות? נשמח לתקן לחצו כאן על מנת לעדכן אותנו. ותודה מראש...
לבטח דרכךתנועת אחריידרך ארץדרושים קבטים למלון ישרוטל כרמים