השכרת דירה בזמן הלימודים

מאת: מערכת פק"ש | 26/10/2014
אם יש תאריך שסטודנטים לא אוהבים, זה התאריך שבו צריך להעביר את הצ´ק לבעל בית, אחרי הכל אוכלוסיית הסטודנטים בארץ הם ממש לא האוכלוסייה הכי עשירה במדינה
  • שיתוף:

השכרת דירה לסטודנט היא בהרבה פעמים משהו שמחויבים לעשות הן בשביל הלימודים והן בשביל העצמאות האישית של כל אדם. יחד עם זאת לפני כל שנת לימודים יש כמה דברים שצריך לבחון: מחירי השכרת דירה לסטודנטים, עלות מעבר דירות או לחלופין פתרונות אחרים להשכרת דירה.

עבודות לסטודנטים הן ברוב המקרים מקור הפרנסה והסבסוד לשכר הדירה בזמן הלימודים
עבודות לסטודנטים הן ברוב המקרים מקור הפרנסה והסבסוד לשכר הדירה בזמן הלימודים

מחיר השכרת דירה לסטודנטים


כשאנחנו מדברים על השכרת דירות לסטודנטים אנחנו יכולים להגיד את אותם דברים גם על אוכלוסיות במדינה, הבדל היחיד הוא שלרוב לסטודנט הישראלי אין כל כך הרבה כסף בתקציב לשלם על דירה. ישנן מגוון רחב של דירות עבור סטודנטים בערים בהם פועל מוסד אקדמאי כלשהו. מחירי השכרת דירות לסטודנטים בדומה למחירי הנדל"ן במרכז, דרום ובצפון, מושפעים בהתאם לביקוש. מחירה של דירת סטודנטים קרוב למכללת ספיר בשדרות לא יהיה כמו מחיר דירת סטודנטים במרכז או בבאר שבע. יד עם זאת, חשוב לזכור שתמיד אפשר להשכיר דירות עם שותפים, מה שיפחית בצורה משמעותית את מחירי הדירות.

מעבר דירה בזמן הלימודים


סטודנטים רבים מכירים את התחושה של המעבר דירה מידי שנה. לא רבים הסטונדטים שמצליחים לעבור שלוש שנים לפחות באותה דירה בזמן היותם סטודנטים. מעבר הדירה מידי כמה חודשים יכול להיות מהלך מייגע, אך יחד עם זאת יכול להיות לא-נורא כאשר אנחנו מתכננים אותו בצורה טובה.ראשית, בכדי לא למנוע חיכוך עם הדיירים שרוצים להיכנס לדירה שלכם, מומלץ לתאם איתם את תאריך העזיבה. בנוסף, מומלץ למצוא דירה לפחות חודש לפני תחילת הלימודים, גם בגלל השקט הנפשי שלכם וגם בגלל התיאום עם המובילים שבתקופה הזאת עסוקים מעל הראש.

פתרונות להשכרת דירה


לא כל הסטודנטים יכולים להרשות לעצמם להשכיר דירות בזמן לימודיהם. אך הפתרונות לאותם סטודנטים הם רבים. הפתרון הפשוט ביותר והחסכוני ביותר הוא להמשיך לגור עם ההורים. נכון, לא כל כיף לגור עם ההורים בשנות העשרים לחיים אך יחד עם זאת הטבות הן רבות: מבחינה כספית שאתם לא משלמים שכר דירה ומבחינה שכל יום יש אוכל חם של אימא. פתרון נוסף הוא מעונות סטודנטים. המעונות המפועלים על ידי המוסד האקדמאי ואגודות הסטודנטים מסובסדים מבחינת המחיר לסטודנטים. מעונות מהווים פתרון אידיאלי עבור אלו שלא רוצים או לא יכולים לגור עם ההורים ולא יכולים להרשות לעצמם את שכר הדירה.מצאתם טעות? נשמח לתקן לחצו כאן על מנת לעדכן אותנו. ותודה מראש...
מועדפת במלון דן פנורמה תל-אביבפוקס ראשידרושים קבטים למלון ישרוטל כרמיםשלמה סיקסט