פעילות התנדבותית אחרי הצבא

מאת: מערכת פק"ש | 30/12/2014
חיילים משוחררים רבים חווים בתקופה שאחרי הצבא וואקום מסוים. זאת יכולה להיות תקופת המתנה קצת מתסכלת לפני תחילת לימודים או לפני ההכנה לפסיכומטרי שלא מאפשרת להתחיל שום דבר חדש ובטח לא עבודה.
  • שיתוף:

אם אתם מחשיבים את עצמכם כאנשים חושבים, אנשים עם עומק, ולא סתם כאלה שעובדים כמו רובוטים שרק מבצעים פקודות, בטח עצרתם ושאלתם את עצמכם למה לא לבדוק אפשרות של פעילות התנדבותית אחרי שירות צבאי ארוך ומעייף

´התנדבות
התנדבות במד"א גם אחרי הצבא היא המשך טבעי למי שעה זאת כ"מחויבות אישית"

אז למה בעם להתנדב?????.....


כשאנו מתנדבים אנו תורמים משהו למישהו ולמרות מה שנהוג לחשוב, אנחנו תורמים גם רבות לעצמנו. פעילות התנדבותית היא דרך בה כל אחד מאיתנו יכול לתרום לכלל על פי הרגשתו. הפעילות היא דרך טובה להביע את עצמנו ודרכה אפשר לקבל פרספקטיבה על הסביבה בה אנו חיים אחרי היציאה מה"הבועה" הצבאית.

רעיונות למקומות להתנדב בהם


הפעילות ההתנדבותית משתרעת על פני תחומים רבים ובכל אזורי הארץ כך שכל אחד יכול למצוא עיסוק בהתנדבות שיעניין אותו ויתאים לרקע האישי שלו. בין היתר אפשר למצוא פעילות בשלל תחומים מסיוע לניצולי שואה, אזרחים ותיקים, ילדים ונערים בסיכון דרך עזרה בשיקום נפגעי תאונות דרכים או נכי צה"ל ועד לעבודה בכוחות הצלה ובטחון כמו המשמר האזרחי, מד"א ואפילו כיבוי.

מלגות לימודים עבור פעילות התנדבות


גם אחרי כמה שנים בצבא לא תמיד יש למשוחררים הטריים כיוון לעיסוק ופעילות כזאת תורמת להם בכך שהיא פותחת אותם לעולמות חדשים, מקנה ניסיון תעסוקתי ועוזרת להם בהיכרות עם אנשים שהקשרים איתם יוכלו לעזור במציאת עבודה.
בנוסף המתנדבים מתוייגים לעיתים כאנשים שאפשר לסמוך עליהם ועוזרת בכך בקבלת מילגת לימודים בהמשך.מצאתם טעות? נשמח לתקן לחצו כאן על מנת לעדכן אותנו. ותודה מראש...
נירטלאבטחה באלביטאבטחה בווינהעמוד אורנג´