חמש דרכים לעבודה בעולם העיצוב

מאת: מערכת פק"ש | 9/11/2015
אם תבדקו טוב טוב תגלו שלא כל המעצבים המובילים עברו בהכרח בפקולטות או אפילו בקורס עיצוב כזה או אחר. נכון שבעיצוב או שיש לך את זה או שאין לך את זה אבל בנוסף ללימודים פורמליים לא יזיק גם קצת מזל על מנת להצליח בגדול....
  • שיתוף:

אתם יכולים להתייחס לזה כאל חמשת הדיברות - בעצם רצוי מאוד לראות אותם כדבר קדוש ללא כל עוררין! חמישה טיפים לדרך לעבודה בעולם העיצוב אשר יוכלו לעזור לכם לעצב קצת את קו המחשבה בראש, על מנת להגיע להפוך להיות מעצבים לעתיד. רק אל תשברו את הכללים, קראתם מה קרה למשה.

לימודי תעודה או תואר ראשון


לחיילים משוחררים חסרי ניסיון הכיוון של לימודים אקדמיים או לימודי תעודה בעיצוב פנים, עיצוב אופנה, עיצוב גרפי וכיוצא בזה, הם תהליך חשוב כחומר ביד היוצר - בזמן של שנתיים עד ארבע שנים אתם לא רק צוברים ידע רב, יוצרים תיק עבודות מרשים ויוצאים עם תעודה מקצועית או עם תואר ראשון באמתחתכם, אלא גם פותחים את הראש לקווים חדשים שיעזרו לכם לבחון מחדש את עולם העיצוב ואולי זה גם ייתן לכם השראה למוצר חדשה.

לימודי עיצוב הם דרך טובה להתחיל לבנות קריירה כמעצבים
לימודי עיצוב הם דרך טובה להתחיל לבנות קריירה כמעצבים

הכנת תיק עבודות


לא מדובר על התיק שאתם פותחים לשומר בקניון, כדי להציג תכולה של ארנק וערכת איפור - תיק עבודות של מעצבים הוא המרכיב החיוני ביותר, בניסיון לעשות רושם על מראיינים ומעסיקים! זוהי מעין תעודת זהות, או תוספת לקורות חיים למעשה ובה מכילים כל העבודות שצברתם ועבדתם עליהם במשך השנים. לרוב העבודות המוצגות ניתנות מהשנת העבודה האחרונה, או אלו אשר בחרתם לנכון כטובות ביותר שלכם. תיק העבודות יכול להיות מוצג גם בהארד קופי וגם בקובצי מחשב. יש מלבד זאת טיפים רבים לאיך ליצור תיק עבודות מכובד, והטובות שבהן ניתנות גם דרך מכינה לעיצוב - אז ניתן ליצור בעזרת אותן מכינות תיק עבודות מרשים!

עבודה בעיצוב בלי ללמוד?


מבין חמשת הטיפים בדרך לעבודה בעולם העיצוב, זהו אולי החשוב מביניהם. לא בהכרח צריך לשים את הלימודים הפורמליים בצד, אלא להוסיף אליהם גם לימוד עצמי: כדאי לקרוא הרבה כדי לצבור המון ידע על זרמים שונים ומשמעותיים בהיסטורית העיצוב, על התאמת צבעים ועוד. גם כאשר מדובר על עיצוב בתים באופן פנימי וחיצוני, גם בטקסטיל, גם בתחום של עיצוב המוצר - ידע זה בפירוש כוח כאן!

שיווק עצמי בפייסבוק


הקשר היום בין רשתות חברתיות ועולם העיצוב זה ה-דבר! למי שלא מעודכן, אחת הדרכים החסכוניות והטובות ביותר ליח"צן את עצמכם כמעצבים, עוברת דרך הפייסבוק או הטוויטר! מספיקים כמה לייקים ושיתופים כדי לשווק את עבודותיכם לקהל הרחב וייתכן ולאחר זמן קצר ביותר אתם כבר תקבעו את האופנה הבאה!

איך לצאת מעצלנות - חיפוש עבודה בלי ניסיון


לא כולם מודים בזה, אבל ישנו מעין פרדוקס ברגע שמשתחררים ובאמת מתחילים במלאכת חיפש עבודה המעסיקים לא באמת חוזרים אליכם כי אין לכם ניסיון, אבל איך באמת יהיה לכם ניסיון אם הם לא נותנים לכם הזדמנות להתחיל לעבוד?!?! אחת מהפתרונות לבעיה זו היא בעצם להמציא את הכללים מחדש, ועל הדרך את עצמכם! אין כאן סוד קסם, אלא לא מעט עבודה קשה מצדכם, הרעיון הוא ליצור רעיון, להוציא אותו לפועל ולשפר את הקיים או לשנות דברים לכדי קו מחשבה חדש - כל זה יכול לתרום לתיק עבודות נכבד בדרך למעסיק הבא שלכם. גם אם לא עובדים בתחום, אסור לוותר על האפשרות ליצור!!!מצאתם טעות? נשמח לתקן לחצו כאן על מנת לעדכן אותנו. ותודה מראש...
צוות 3T&M 2022מאהל ומגדל