שירות בתי סוהרדומינוס פיצה
חיילים משוחררים » מגזין פק"ש » עשה ואל תעשה בחפש"ש

עשה ואל תעשה בחפש"ש

2016-01-03 | מאת: מערכת פק"ש Bookmark and Share
מדי א' מגוהצים ודהויים מרוב פז"ם, משקפי השמש על הפנים, וחיוך שגם המפקד השנוא עליכם ביותר לא יצליח למחוק.. והכל כבר מתוכנן

הטיול לכנרת בסופ"ש, תחילת העבודה שבוע לאחר מכן, וגם לימודים שאתם בודקים תוך כדי וכבר נרשמתם - אלא שבאופן בלתי צפוי נקראתם למילואים על השנייה האחרונה, זומנתם למשפט עוד לפני שהספקתם לצאת מבעד לש"ג ועוד דברים הזויים שקראו לאלפי חיילים משוחררים לפניכם! לכן בדומה לפקודות מטכ"ל, גם חוקי ה"עשה ואל תעשה בחפש"ש" הם לפעמים בגדר הכרח.

חופשת שחרו - ריח ראשון של חופש לקראת היציאה לאזרחות
חופשת שחרו - ריח ראשון של חופש לקראת היציאה לאזרחות

לימודי הכנה פסיכומטרי
בגדר ה"עשה ואל תעשה" בזמן חפש"ש - אם לימודים אקדמיים בטווח הקצר או הארוך הם הדבר שמעסיק אתכם כרגע, אז זה הזמן לבדוק בתי-ספר המתמחים ומכינים תלמידים רבים בקורס הפסיכומטרי: אז תוכלו לחדד גם את האנגלית והעפרונות במספר שבועות, וגם תוכלו לגשת לבחינה לאחר הכנה מדוקדקת להפליא. אזהרה, בדיחת פסיכומטרי בדרך: אולי גם תבינו שאנו ממאנים לסרב שניתן גם ללמוד מהבית!

חיפוש עבודה לאחרי הצבא
זוכרים את הצו הראשון ואת ההכנות אליו?! אז ההכנות למציאת עבודה באזרחות הן על אותו שטנץ, וככל שתתכוננו יותר לראיונות עבודה, כך יהיה לכם קל יותר למצוא עבודה. זה הזמן האידאלי להכין קורות חיים, גם אם אין לכם ניסיון תעסוקתי. תוך כדי שאתם עושים סדר בארון, קונים קצת בגדים לאזרחות - נסו למצוא גם בגדים קצת יותר רשמיים לריאיון. למה חשוב לעשות את זה בחפש"ש? כי בלי מסגרת ובלי מטרה ייתכן ותלכו לאיבוד.

לעבוד בלי אישור עבודה בצבא
אין מה לעשות, עד שאין לכם תעודת שחרור - אתם עדיין חיילים ולכן חייבים באישור עבודה מהצבא! במקרה הטוב עשיתם כמה ג'ובות בלי להיתפס, במקרה הפחות טוב יותר: יש לכך השלכות משפטיות לא פשוטות, בגלל עניין הביטוח במקרה של תאונה חלילה. לעתים גם לא מצליחים למצוא עבודה בעיקר במקומות מסוימים אשר דורשים תעודת שחרור (ואנחנו לא מדברים על מסעדות וכיוצא בזה). איך שלא יהיה, לפני החפש"ש או בזמן החופשה אולי כדאי לעטות מסכה של בכי למשק"ית ת"ש על מנת לבקש אישור עבודה כאשר מה שאתם צריכים בתכל'ס זה אישור חשבון בנק או צילום צ'ק של חשבונכם, ובנוסף פירוט כרטיס האשראי של ההורים.פתאל

הראשון בבידור

אדיומפלוימנט

דרושים ישרוטלחיילים משוחררים
פק"ש - אתר מידע והכוונה למשתחררים, חיילים לפני שחרור וחיילים משוחררים אחרי צבא.

לפי חוק שוויון הזדמנויות, בכל מקום בו מופיעה פניה בלשון זכר היא מוכוונת ומופנית גם לנשים ולחיילות משוחררות בפרט.
© כל הזכויות שמורות לאתר "פק"ש - מידע ייעוץ והכוונה למשתחררים".

הבהרה: אתר פק"ש הינו מיזם פרטי ואינו קשור בשום צורה ליחידה להכוונת חיילים משוחררים, משרד הבטחון, ביטוח לאומי או כל גורם רשמי אחר.
0
משרות נבחרו
לצפיה במשרות ולהגשת מועמדות
לחץ/י כאן