משיכת הפיקדון - מתי, איך ואיפה?

מאת: מערכת פק"ש | 17/2/2016
יש תחושת סיפוק מיוחדת בלקבל כסף שעבדת עבורו קשה ואין ספק ששלוש שנים של שירות צבאי, וזה ממש לא משנה באיזה תפקיד שירתת, הן לא דבר פשוט. לכן בנוסף למשכורת הצבאית אותה קיבלתם מידי חודש למחיה וכלכלה בשוטף עומד לזכות כל משתחרר או משתחררת פיקדון צבאי אשר גודלו משתנה בהתאם לשירות אותו סיימתם
  • שיתוף:

שלא כמו מענק השחרור שיכנס לכם לבנק לאחר השחרור באופן די אוטומטי (זה יכול לקחת כמה שבועות אבל בסוף זה תמיד נכנס) הפיקדון הצבאי ממתין לכם ל"יום פקודה", היום בו תחליטו למשוך את כולו או את חלקו בכפוף לתנאים.

מתי אפשר לקבל את כספי הפיקדון
במהלך חמש השנים הראשונות מיום השחרור תוכלו "לגעת" בכספי הפיקדון אך ורק לטובת מספר שימושים שנקבעו על ידי המחוקק והם: לימודים, פתיחת עסק (או הצטרפות כשותפים לעסק פעיל), נישואין או רכישת דירה. כל דבר אחר כמו רכישת רכב, טיסה לחו"ל, סיוע להורים וכו´ – נכון לתחילת 2016 תשכחו מזה. בתום חמש שנים מיום השחרור, אם לא השתמשתם בכספים, מתחילה תקופה של עוד שנתיים בהם עומדים כספי הפקדון לרשותכם לכל שימוש שתבחרו. בתום השנתיים האלו (שבע שנים סך הכל מיום השחרור) לא תוכלו יותר לדרוש את הכספים.

כספי פיקדון צבאי מתייחסים אך ורק לתקופת שירות החובה
כספי פיקדון צבאי מתייחסים אך ורק לתקופת שירות החובה

איך מושכים כסף מהפיקדון
ישראל היא מדינה דמוקרטית... סליחה, טעות, רצינו לומר שישראל היא מדינה בירוקרטית. וכמו בכל תהליך בירוקרטי יש קודם כל למלא את טופס הבקשה למשיכת כספים מהפיקדון הצבאי (אותו תוכלו למצוא כאן). כל תהליך כזה חייב להיות מגובה במסמכים המעידים על כך שאכן אתם נמצאים בתהליך אליו מיועדים הכספים למשל: אם מדובר בלימודים יש להצטייד באישור הרשמה וזה אך ורק ממוסדות אשר מוכרים ללימודים ע"ח הפיקדון, אם מדובר בנישואין - יש צורך להביא תעודת נישואין (שזה אומר שכבר התחתנתם). אם מדובר במשיכת כספים לטובת עסק יש להצטייד במסמכים המעידים על פתיחה רשמית שלו ברשויות המס וכספים יינתנו אך ורק כנגד חשבוניות הוצאות של העסק.

איפה מקבלים את הכסף של הפיקדון
אההה, זה פשוט! משיכת כספים מהפיקדון יכולה להתבצע מאחד משני הבנקים הגדולים בישראל: לאומי או פועלים. אתם יכולים פשוט להיכנס לכל אחד מהסניפים עם הניירת הנדרשת ותעודת זהות ולקבל את הכסף. זכרו רק שאם ביצעתם משיכה חלקית אז גם המשיכות הבאות צריכות להתבצע באותו הבנק.מצאתם טעות? נשמח לתקן לחצו כאן על מנת לעדכן אותנו. ותודה מראש...
נירטלצ´ילדרנס פלייסצוות 3עמוד אורנג´