שירות בתי סוהרדומינוס פיצה
חיילים משוחררים » מגזין פק"ש » כמה פיקדון מגיע לי

כמה פיקדון מגיע לי

2016-07-05 | מאת: מערכת פק"ש Bookmark and Share
אז נכון שממש לא מדובר בזכייה של מיליונים בלוטו. ונכון שבשלב ראשון לא תוכלו לעשות עם הכסף כל מה שבא לכם, אבל הפיקדון הצבאי הוא בהחלט משמעותי ויכול לשרת אתכם להרבה דברים מאוד מועילים

אפשר להשתמש בו ללימודים, לפתיחת עסק, לחתונה ולאחרונה אפילו ללימודי נהיגה. אז כמה כסף באמת מחכה לכם בפיקדון? ובכן זה תלוי בכמה וכמה גורמים, כך שלא כל החיילים זכאים באמת לאותו סכום.

גובה הפיקדון לחייל משוחרר
הפיקדון הוא סכום כסף שנועד לסייע לכם בכניסה לאזרחות. מדובר בסכום כסף לא מבוטל שבהחלט יכול לעזור לכם לממש אי אלו מטרות ולהגשים חלומות כאלה ואחרים. גובה פיקדון שמגיע לכם תלוי במספר החודשים ששירתתם ובאופי התפקיד הצבאי אותו מילאתם. כך למשל בנים יקבלו בדר"כ סכום גבוה יותר מאשר הבנות בשל השירות הארוך יותר, ולוחמים יקבלו יותר כסף מאשר תומכי לחימה בשל אופי תפקידם.

מימוש פיקדון בכפוף לתנאים ובהגשת טפסים וניירת מתאימה
מימוש פיקדון בכפוף לתנאים ובהגשת טפסים וניירת מתאימה

למה אפשר להשתמש בפיקדון הצבאי?
לצערכם הרב, אך גם למזלכם, משרד הביטחון לא מחלק את כספי הפיקדון שלכם סתם כך. המטרה של הכסף הזה הוא לסייע לכם בכניסה לאזרחות כך שלא תוכלו לנצל אותו לטובת טיול בתאילנד למשל. ישנן שש מטרות שנקבעו שרק עבורן ישתחרר לכם הכסף בחמש השנים הראשונות לאחר שחרורכם: לימודים, הכשרה מקצועית, דיור, הקמת עסק, נישואין או לימודי נהיגה ברכב פרטי. לאחר חמש שנים תוכלו למשוך את הכספים גם אם הם לא ישמשו אתכם לכל אחת מהמטרות הללו.

איך מושכים את הפיקדון הצבאי?
אם אתם נמצאים בפרק זמן של עד 5 שנים מיום שחרורכם, ורוצים לשחרר את כספי הפיקדון לטובת אחת מהמטרות שנקבעו, בהחלט תוכלו לעשות זאת. עליכם יהיה למלא טופס מיוחד שניתן להוריד מהאינטרנט, לצרף אליו את המסמכים הרלוונטים ולגשת גם כל האישורים לבנק לאומי או לבנק הפועלים. במידה ואתם אכן עומדים בדרישות הכסף יועבר לחשבונכם לאחר זמן קצר. אם עברו 5 שנים ולא מימשתם את כספי הפיקדון עומדות לרשותכם שנתיים בלבד כדי למשוך את הסכום המגיע לכם. עליכם יהיה למלא טופס  מתאים ופשוט לגשת לאחר מסניפי בנק לאומי או בנק הפועלים.ישרוטל מלצרים

קורס בודקי תוכנה QA בג´ון ברייס

עבודה בסלקום

אדיומפלוימנטחיילים משוחררים
פק"ש - אתר מידע והכוונה למשתחררים, חיילים לפני שחרור וחיילים משוחררים אחרי צבא.

לפי חוק שוויון הזדמנויות, בכל מקום בו מופיעה פניה בלשון זכר היא מוכוונת ומופנית גם לנשים ולחיילות משוחררות בפרט.
© כל הזכויות שמורות לאתר "פק"ש - מידע ייעוץ והכוונה למשתחררים".

הבהרה: אתר פק"ש הינו מיזם פרטי ואינו קשור בשום צורה ליחידה להכוונת חיילים משוחררים, משרד הבטחון, ביטוח לאומי או כל גורם רשמי אחר.
0
משרות נבחרו
לצפיה במשרות ולהגשת מועמדות
לחץ/י כאן