מהי מכינה קדם אקדמית?

מאת: מערכת פק"ש | 4/10/2017
מרוצים מתעודת הבגרות שלכם? ציון הפסיכומטרי שלכם מספיק בשביל מסלול הלימודים שאתם חולמים עליו? השקעתם גם בבגרות וגם בפסיכומטרי אבל עדיין לא קיבלו אתכם ללימודים שאתם רוצים?
  • שיתוף:

למה אנחנו שואלים כל כך הרבה שאלות? פשוט כי אנחנו יודעים שהתהליך קבלה ללימודים יכול להיות לעתים ארוך ומתיש ומלווה באי אלו מהמורות. בשורה התחתונה אנחנו ממש לא מתכוונים לגרום לכם לוותר, אלא רק להציג לכם דרך אחת שתהפוך את העניינים לפשוטים יותר.

קוראים לה מכינה קדם אקדמית והיא בדיוק זו שתכין אתכם ללימודים האקדמיים. תוכלו לשפר בגרויות, ללמוד לבחינה הפסיכומטרית או ללמוד קורסי מבוא שיעזרו לכם להתקבל. מכינות קדם אקדמיות נועדו כדי לשפר את סיכויי הקבלה של סטודנטים עתידיים אל מוסדות הלימוד השונים. ישנם מסלולי לימוד מגוונים במכינות האלו והן פותחות דלתות רבות לסטודנטים שבלעדיהן יתקשו להתקבל ללימודים.

הדרך לאקדמיה עוברת בלימודים במכינה
הדרך לאקדמיה עוברת בלימודים במכינה

השלמת בגרויות או שיפור בגרויות
אחד המסלולים הפופולריים ביותר במכינות הקדם אקדמיות הוא המסלול של השלמת בגרויות או שיפורן. הוא מתאים לאלו ששואפים להתקבל ללימודים אקדמאים אבל תעודת הבגרות שלהם אינה מספיקה לשם כך. יכול להיות שבזמן התיכון הראש שלהם היה לגמרי במקום אחר (ובטח לא במקום של להיבחן בבחינות הבגרות), ויכול להיות שהם דווקא כן נבחנו אבל הציונים לא מספיקים. במכינות הקדם אקדמיות פועלים מרצים מנוסים ומיומנים בהכנה לבגרויות והם ילוו אתכם כל הדרך עד לבחינות הגורליות.

לימודי פסיכומטרי במכינות קדם אקדמיות
ברוב הגדול של מסלולי הלימוד ציון מסוים בבחינת הפסיכומטרי מהווה את אחד מתנאי הקבלה העיקריים. רבות נאמר על הבחינה הזו ועל הקשיים המתלווים אליה ובעיקר על כך שקשה מאוד ללמוד אליה באופן עצמאי. מכינות קדם אקדמיות רבות פתחו שעריהן ללימודים והכנה לבחינה הפסיכומטרית כדי לסייע לכמה שיותר סטודנטים להתמודד בהצלחה עם הבחינה הקשה הזו. קורסי פסיכומטרי במכינות האלו מועברים על ידי מדריכי פסיכומטרי מנוסים שיחלקו אתכם טכניקות שונות כמו : ניהול זמן נכון, פתרון יעיל של בעיות, התמודדות עם סוגיות בעברית, אנגלית, מתמטיקה וכו'.

קורסי מבוא
מסלול נוסף שקיים במכינות הקדם אקדמיות הוא המסלול של קורסי המבוא. ניתן ללמוד קורסים הקשורים לתחום הלימודים עליו אתם חולמים וכך להעמיק את הידע שלכם. קורסי המבוא יסייעו לכם גם בקבלה ללימודים וגם במהלך הלימודים עצמם ויכניסו אתכם למסגרת של לימודים עוד בטרם ההתחלה הרשמית של הלימודים, דבר שיקל עליכם בהמשך.מצאתם טעות? נשמח לתקן לחצו כאן על מנת לעדכן אותנו. ותודה מראש...
דרך ארץהתאמהדרושים קבטים למלון ישרוטל כרמיםפוקס ראשי