חיילים משוחררים » מגזין פק"ש » פסיכומטרי - מועדים
שירות בתי סוהרכביש 6

פסיכומטרי - מועדים

מאת: מערכת פק"ש | 26/10/2017
חושבים על פסיכומטרי? מתי מתאים לכם להיבחן? אומרים שאף זמן הוא לא זמן טוב לבחינה המאיימת הזו ובכל זאת, היא מתקיימת במספר מועדים לאורך השנה כך שהבחירה היא לגמרי בידכם.

קחו בחשבון שהלמידה לבחינה דורשת זמן, בין אם אתם לוקחים קורס או בין אם אתם לומדים באופן עצמאי, ולכן עליכם לבחור במועד שיהיה לכם מספיק זמן ללמוד אליו. חשוב לדעת שישנו שוני במועדים שמתבטא באיזורים בהם תתקיים הבחינה ובשפות. כך למשל לא בכל המועדים תתקיים בחינה בצפון הארץ ולא בכולם תתקיים בחינה בערבית. בטרם אתם נרשמים חפשו את המועד בו מתקיימת בחינה המתאימה בדיוק לצרכים שלכם.

הדרך ללימודים אקדמיים עוברת במחן הפסיכומרטי
הדרך ללימודים אקדמיים עוברת במחן הפסיכומרטי

מועדי פסיכומטרי 2018
בשנת 2018 יתקיימו כארבעה מועדים לבחינת הפסיכומטרי. המועד הראשון יתקיים במרץ 2018, השני ביולי 18, השלישי בספטמבר והרביעי בחודש דצמבר. בחינות מיוחדות (כמו למשל בחינות בתנאים מותאמים לבעלי הקלות) יתקיימו במועדים ספציפיים ויש לברר זאת בטרם ההרשמה. שימו לב שלא בכל עת ניתן להירשם לבחינה ולכל מועד ישנו תאריך אחרון בו ניתן להירשם.

מועדי פסיכומטרי לנבחנים בשפה הרוסית
כדי להיבחן בפסיכומטרי בשפה הרוסית תידרשו להתאים את עצמכם לאחד משני המועדים בהם מתקיימת בחינה ברוסית בשנת 2018. בחינות אלו לא מתקיימות בארבעה מועדים לאורך השנה אלא (בדר"כ) רק בשניים. השנה  המועד הראשון הוא במרץ 2018 והשני הוא ביולי 2018. במועדים האחרים לא תתקיים בחינה ברוסית ולכן עליכם יהיה להירשם לאחד משני המועדים הנ"ל. תאריך סיום ההרשמה הוא ברוב המקרים כחודש וחצי - חודשיים לפני המועד ואין הקלות בעניין.

מועדי בחינות פסיכומטרי מותאמות 2018
בחינות פסיכומטרי בתנאים מותאמים אלו בחינות מיוחדות המיועדות ללקויי למידה או לכאלה שנבחנים בתנאים מיוחדים ובהקלות מסוימות מסיבות כאלו ואחרות. מועדי הבחינות המותאמות יהיו לעתים באותו המועד של הבחינה הרגילה ולעתים אחרות הן יהיו במועדים סמוכים. כלומר הבחינה המותאמת של חודש מרץ יכולה להתקיים או בתאריך של הבחינה הרגילה או בטווח של שבוע עד ארבעה שבועות אחר כך. הקפידו לוודא בדיוק את התאריך של הבחינה המותאמת במועד שנרשמתם אליו וכן דאגו שיש ברשותכם את כל האישורים הדרושים כדי להיבחן בתנאים מותאמים.

התאמההוטדיפלומה עיצוב פניםברהשגה אילת