חיילים משוחררים » מגזין פק"ש » 12 שנות לימוד - מה חשוב באמת?
שירות בתי סוהרכביש 6

12 שנות לימוד - מה חשוב באמת?

מאת: מערכת פק"ש | 17/12/2017
אם הצצתם לאחרונה במודעת "דרושים" כלשהי או בחנתם את דרישות הקבלה ללימודים כאלה ואחרים וודאי נתקלתם במושג "12 שנות לימוד". החלטנו להסביר פעם אחת ולתמי מה זה בעצם אומר?

למעשה הביטוי כשמו כן הוא: 12 שנות לימוד בבית ספר יסודי ובתיכון. כאשר ישנה דרישה ל-12 שנות לימוד אין זה אומר שידרשו מכם בגרות מלאה אלא רק תעודת גמר תיכונית. חשוב לדעת שגם אם סיימתם רק 10 שנות לימוד בבית הספר התיכון תוכלו להשלים את השנתיים החסרות במגוון מסלולי לימוד שיקנו לכם את התעודה הזו. מדובר בדרישה בסיסית לקבלה לעבודות וללימודים ולכן כדאי במיוחד להשלים את מה שחסר. זה בהחלט יכול לפתוח לכם דלתות רבות שיהיו סגורות בפניכם ללא התעודה הזו.

קבלה לעבודה במקומות רבים תהיה מותנה בהשלמת 12 שנות לימוד
קבלה לעבודה במקומות רבים תהיה מותנה בהשלמת 12 שנות לימוד

השלמת 12 שנות לימוד
כדי להיות בעל תעודת גמר תיכונית וכדי להיחשב לאלו שסיימו 12 שנות לימוד יש לעמוד בבחינה של חמישה מקצועות חובה לפחות בניהם נמנים מקצועות כמו : מתמטיקה, אזרחות והבנת הנקרא. החובה היא לא בהכרח להשלמה של בחינות הבגרות ולעתים יספיקו מבחני גמר. מסלולי השלמת 12 שנות לימוד יאפשרו לכם להשלים את המקצועות הדרושים לכם בהיקף השעות הדרוש. ניתן להשלים השכלה תיכונית במגוון מוסדות ברחבי הארץ וישנה גם אפשרות להשלמת השעות הדרושות במסגרת הצבא.

למה כדאי להשלים 12 שנות לימוד?
יש את אלו שטוענים שתעודת בגרות היא תנאי הכרחי לקבלה למשרות רבות וכן ללימודים. יש את אלו שיגדילו ויגידו שללא תואר ראשון או תעודה מקצועית קשה מאוד להשתלב במעגל העבודה. על דבר אחד כולם מסכימים  : תעודת 12 שנות לימוד היא תנאי בסיסי להשתלבות בחיי האזרחות. גם אם במהלך שנות הנעורים לא הייתם פנויים לכך, אין זה אומר שפספסתם את הרכבת. קיימות כיום תכניות רבות ויעילות במיוחד להשלמה של מה שדרוש כדי שתהיה ברשותכם התעודה הזו.

תכנית "משלי" להשלמת 12 שנות לימוד
תכנית משלי (מכינה שיקומית לימודית) היא תכנית מיוחדת שכוללת מסלול מיוחד במימון חלקי או מלא לאלו שהשלימו שירות צבאי או לאומי. התכנית פועלת במגוון מוסדות לימוד ברחבי הארץ והיא כוללת ליווי אישי וסיוע במלגות לימוד וקיום. התכנית הוקמה במטרה לאפשר לחיילים משוחררים שלא השלימו 12 שנות לימוד בתיכון לעשות זאת כעת וליהנות מאפשרויות תעסוקה נרחבות יותר במעגל העבודה האזרחי. משך התכנית הוא בדרך כלל 7 חודשים, במסלול לימודי בוקר, והלומדים בה ייהנו מליווי והכוונה מקצועית גם לאחר סיומה.

דיילות קרקע ופקחי רחבה בנתבגצ´ילדרנס פלייספוקס ראשיהראשון בבידור