חיילים משוחררים » מגזין פק"ש » מידע על פיקדון לחיילים משוחררים
שירות בתי סוהרכביש 6

מידע על פיקדון לחיילים משוחררים

מאת: מערכת פק"ש | 6/1/2018
מזל טוב! השתחררתם סוף סוף מצה"ל... סיימתם שירות של שנתיים שלוש (או יותר), מה שאומר שלחסוך כסף בשנים האלו הייתה משימה בלתי אפשרית.

הפיקדון הצבאי נועד לסייע לכם לממש מטרות בחיים האזרחיים גם אם לא הצלחתם לנצל את השנים האחרונות כדי לחסוך כסף. הפיקדון הצבאי הוא סכום כסף גבוה אותו ניתן לנצל למספר מטרות שנקבעו על ידי המדינה. גובה הפיקדון תלוי באופי השירות שלכם ובמשך הזמן ששירתתם וכתוצאה מכך הוא משתנה מאחד לאחד. איך מקבלים אותו? מתי נוכל למשוך אותו ולטובת אילו שימושים ? הנה כמה פרטים שחשוב לדעת על המענק.

גובה הפיקדון הצבאי
סכום הפיקדון הצבאי נקבע, כאמור, בהתאם לאופי השירות שביצעתם. הכוונה היא שסוג השירות שלכם יכריע את הסכום הסופי. חיילים ששירתו שירות בעל אופי קרבי יהיו זכאים לפיקדון גבוה יותר מאלו ששירתו כתומכי לחימה או בשירות בעל אופי המוגדר "אחר". כמו כן חיילים ששירתו שלוש שנים יהיו זכאים למענק גבוה מאלו ששירתו שנתיים או פחות. לוחמים ששירתו שלוש שנים יהיו זכאים לפיקדון על סך של למעלה מ-28,500 ש"ח. לוחמים ששירתו שנתיים יקבלו פיקדון של מעל 18,500 ש"ח.

הסכומים משתנים בהתאם למדד המחירים לצרכן ומשתנים בצמוד אליו. חיילים ששירתו כתומכי לחימה במשך שלוש שנים יקבלו פיקדון בגובה של מעל 24,400 ש"ח בעוד תומכי הלחימה ששירתו שנתיים יקבלו מעל 16,000 ש"ח. חיילים משוחררים ששירתו בשירות שמוגדר "אחר" במשך שלוש שנים יקבלו פיקדון צבאי בסך של מעל 19,500 ש"ח ואלו ששירתו כשנתיים באותו אופי שירות יהיו זכאים לפיקדון על סך של למעלה מ-13,000 ש"ח. כדי לבדוק כמה בדיוק תקבלו מומלץ להיעזר במחשבונים השונים לבדיקת גובה הפיקדון המגיע לכם.

מטרות למימוש הפיקדון הצבאי
כדי שלא תקחו את הכסף ותבזבזו אותו באופן מיידי על מטרות שלא ישרתו אתכם לטווח הארוך, קבעה המדינה מספר מטרות שרק לשמן תוכלו לנצל את הכספים. היה ולא ניצלתם את הכספים בפרק זמן של 5 שנים תוכלו למשוך אותם לחשבונכם גם ללא מטרה מסוימת. המטרות שנקבעו הן: לימודים, הכשרה מקצועית, חתונה, רכישת דירה, לימודי רישיון נהיגה והקמת עסק.

איך ממשים את הפיקדון הצבאי?
הפיקדון הצבאי כשמו כן הוא, מופקד אצל המדינה עד אשר תממשו אותו על הצד הטוב ביותר. בהנחה שמצאתם סיבה טובה לניצולו תצטרכו להשיג על כך אישור (למשל אישור לימודים, קבלה על תשלום לשיעורי נהיגה, אישור על רכישת דירה וכו'). עם האישור תיגשו לאחד מסניפי בנק הפועלים או בנק לאומי (אין כל בעיה אם חשבונכם מנוהל בבנק אחר) , מלאו את הטופס הדרוש ובמידה ואתם עומדים בכל התנאים , תוכלו למשוך את הכספים.

* הנתונים בכתבה מעודכנים לדצמבר 2017 על בסיס אתרי מידע של משרד הביטחון

הראשון בבידורעבודה ברנוארהתאמהאורב אבטחה