חיילים משוחררים » מגזין פק"ש » איך לבחור מה ללמוד?
המשמר הלאומיהתאמה

איך לבחור מה ללמוד?

מאת: מערכת פק"ש | 5/7/2012
חושב להתחיל ללמוד ולא יודע מה? מפחד שתבחר מקצוע שלא תתחבר אליו? רוצה ללמוד מקצוע שאין לו ביקוש בשוק? לא רוצה לעשות פסיכומטרי? לא יודע מה הפקולטה הטובה ביותר במקצוע שאתה רוצה ללמוד? מעולה!

אם מצאתם את עצמכם נתקלים באחת הבעיות האלה, הכול בסדר, אתם לא היחידים. בחירת מקצוע לימודים היא דילמה לא קלה, החל מבחירת המקצוע דרך נתוני הקבלה ועד בחירת מקום הלימודים. סביר להניח שאת התשובה הכי חשובה תמצאו אצלכם, קודם כל עליכם לשאול מה מעניין אתכם, מה תרצו ללמוד והאם אתם מרגישים שתגשימו את עצמכם דרך הלימודים שמעניינים אתכם.

אולי כדאי לבחור בלימודי משפטים?
אולי כדאי לבחור בלימודי משפטים?

בישראל נכון להיום יש 6 אוניברסיטאות, 54 מכללות אקדמיות ועשרות מכללות מקצועיות. כך שהבחירה הראשונה שלכם צריכה להיות בין לימודי תואר ללימודי תעודה אשר יקנו לכם מקצוע. ברוב המכללות המקצועיות אין דרישות מיוחדות ואין דרישה לבחינה פסיכומטרית ובחלקן גם לא לתעודת בגרות, אלא רק ראיון קבלה על מנת להתקבל ללימודים כך שבמידה ולא מתחשק לכם להשלים בגרויות, לימודי תעודה יכולים להיות אופציה מעניינת.

במידה ויש לכם מקצוע ספציפי שאותו אתם רוצים ללמוד רצוי לבדוק איפה מלמדים את המקצוע ומהן הדרישות  על מנת שתדעו אם יש צורך בשיפור בגרות, פסיכומטרי או מכינה קדם אקדמית.

אם אתם אתם עדיין לא יודעים מה אתם רוצים ללמוד, מומלץ לפנות לייעוץ לימודים שיכול להכווין אתכם ולתת לכם מידע לגבי תוכניות הלימוד הקיימות.

הרשם עכשיו לתואר BA כללי!

כל מוסדות הלימוד: אוניברסיטאות, מכללות, בתי ספר, מכינות, מכוני הכשרה ועוד באתר פק"ש. בחר/י את המוסדות המתאימים לך ביותר, מלא/י ושלח/י פרטיך ובתוך זמן קצר ייצרו עמך קשר נציגי המוסדות. השירות ניתן חינם וללא כל התחייבות!!!!
שם פרטי:
שם משפחה:
טלפון:
מייל:
כתובת:
עיר:
קראתי ואני מקבל את תקנון האתר
T&M 2022דרושים ישרוטלמאפיית לחמיםשלג לבן