חיילים משוחררים » מגזין פק"ש » כתיבת קורות חיים
המשמר הלאומיתנועת אחריי

כתיבת קורות חיים

מאת: מערכת פק"ש | 16/7/2012
אז מה הרעיון של כתיבת קורות חיים? איך כותבים את זה? ויותר חשוב, איך עושים שזה ייצא טוב?

אז ככה...קודם כל, חשוב לפתוח את קורות החיים עם הפרטים האישיים: שם, תאריך לידה, ארץ לידה, כתובת, טלפון. יש צורך להתאים את קורות החיים לתפקיד במידה ואתם מכוונים למשהו ספציפי. התחום הראש שצריך לכתוב עליו הוא השכלה, כמובן שיש להקפיד על פרטים רלוונטיים, גן טלי וביה"ס ניצנים לא יעניינו את מי שיקרא את הקורות חיים, אבל יש מקום להוסיף את ההשכלה התיכונית, אקדמית (כנראה שאין לכם...) ומקצועית . יש לציין ליד כל פרט את שם המוסד, התחום והשנים בהם נלמד.

לכם המשתחררים, כתיבת קורות חיים זו משימה לא פשוטה, סביר להניח שהעבר המקצועי שלכם לא כל כך מפואר ולכן צריך לדעת להדגיש את הנקודות החזקות שלכם. אם הייתם בתנועת נוער זה המקום לציין את זה, במיוחד אם יש לכם ניסיון בהדרכה.  אחרי ההשכלה ותנועת הנוער הגיע הזמן לרשום על השירות הצבאי, השנים בהם שרתת והתפקידים אותם ביצעת, הניסיון הצבאי הוא חשוב והרבה תפקידים בו מהווים פתח לעולם האזרחי כמו מחשבים, לוגיסטיקה, הדרכה, רישיונות כבדים, עבודות מיקוש, צמ"ה ועוד רבים. לא לשכוח לציין אם עברת קורס פיקודי כלשהו, במיוחד קורס קצינים וכן...גם קורס מש"קי שק"ם הוא קורס מכובד!!! במידה ולא עשיתם את זה עד כה, נסו ליצור קשר עם הקצין שלכם מהשירות, כמה שהדרגה יותר גבוהה ככה יותר טוב ובקשו ממנו לכתוב לכם מכתב המלצה.

מכאן, יש להמשיך לניסיון מקצועי, העבודות בהן עבדתם עד כה. הרעיון בכתיבת קורות חיים זה לכתוב אותם בצורה הכי ממצה והכי חשוב, אמינה. אם בעבר עבדת בתור אחמ"ש במקדונלד´ס זה לא הופך אותך ל"בעל רשת מסעדות", אבל זה בהחלט יכול להיות "ניסיון בניהול צוות עובדים בתחום המזון" ו"מוכר בקסטרו" לא הופך אותך ל"מעצב אופנה".
יש לסיים בכמה מילים על עצמך בגוף ראשון נקודות חוזקה, תחביבים ולרשום שהמלצות יינתנו על פי דרישה.

חשוב חשוב חשוב - לעדכן את הקו"ח מידי פעם, להימנע משגיאות כתיב ולהקפיד על פונט אחד ולא צבעוני.

בהצלחה!!!

דרך ארץדיילות קרקע ופקחי רחבה בנתבגצוות שגיאT&M 2022