לימודים לתואר על חשבון הפיקדון

מאת: מערכת פק"ש | 2/7/2018
השתחררתם מהצבא ומבחינתכם אין לכם רגע אחד מיותר לבזבז. אתם רוצים להתחיל לכבוש את העולם ממש עכשיו, ובלי להתעכב אפילו שנייה. ברור לכם שכדי להתקדם ולהתפתח אתם צריכים ללמוד לתואר ראשון, וגם ברור לכם שזה עולה לא מעט כסף
  • שיתוף:

כמה זה "לא מעט"? ברוב מוסדות הלימוד תצטרכו לשלם בממוצע מעל 30,000 ש"ח לשלוש שנות לימוד. תארים שנפרסים על פני שנים רבות יותר יעלו יותר וישנם מכללות פרטיות בהם שכר הלימוד הוא גבוה בהרבה מאשר הנתונים שהצגנו. אז מה עושה חייל משוחרר שכל-כך רוצה להתחיל ללמוד אך אין לו את הסכומים הדרושים? מנצל את כספי הפיקדון הצבאי כמובן. זו הדרך הטובה ביותר לממן את התואר ולהתחיל ללמוד מיד אחרי השחרור.

מוסדות לימוד מוכרים למימון הפיקדון הצבאי
לפני שאתם הולכים לבנק ומבקשים למשוך את כספי הפיקדון שלכם לטובת לימודים, כדאי שתדעו שלא בכל מוסד לימודים זה מתאפשר. משרד הביטחון מציג תנאים ברורים וחד משמעיים בנוגע למימוש הפיקדון הצבאי ומאפשר לעשות זאת רק ללימודים במוסד מוכר.

טופס למשיכת כספי הפיקדון מהבנק
טופס למשיכת כספי הפיקדון מהבנק

יחד עם זאת, רשימת מוסדות הלימוד המוכרים לפיקדון הצבאי היא גדולה במיוחד, כך שסביר להניח שלא תהיה בעיה. אם כוונתכם למשוך את כספי הפיקדון הצבאי למימון תואר ראשון כנראה שלא תיתקלו בהתנגדות, שכן המכללות והאוניברסיטאות נכללות ברשימת המקומות המוכרים.

איך מושכים את כספי הפיקדון למימון לימודים?
חשוב לדעת שניתן למשוך את כספי הפיקדון שלכם החל מהיום ה-14 לשחרורכם. זה אומר שאם היום השתחררתם תצטרכו להמתין שבועיים ורק לאחריהם תוכלו לגשת לבנק. בינתיים תנצלו את הזמן לנוח ולצבור כוחות כי תקופת הלימודים לתואר הולכת להיות עמוסה ומאתגרת. כדי למשוך את כספי הפיקדון למימון תואר ראשון יש לגשת לבנק פועלים או בנק לאומי עם טופס מלא בכל הפרטים הנדרשים. את הטופס תוכלו להוריד ולהדפיס מאתר משרד הביטחון, שם גם יהיה כתוב לכם אילו אישורים עליכם לצרף. במקרה של לימודים תצטרכו לצרף שובר תשלום שבו מצוין קוד מוסד הלימודים שבו אתם עתידים ללמוד. לא ניתן למשוך את הכספים לפני הרשמה וקבלה למוסד. חשוב לדעת שהכסף מועבר ישירות אל מוסד הלימודים ולא עובר דררכם.

מימון תואר ראשון לא על חשבון הפיקדון
אם אתם מחפשים דרך למימון התואר הראשון שאינה כוללת ניצול כספי הפיקדון, תדעו שעומדות בפניכם שלל אפשרויות. תוכלו להשתמש במילגות שונות (יש בשפע וצריך לחפש ולמצוא את המתאימה לכם ביותר). עבור חיילים משוחררים ששירתו כלוחמים עומדות אפשרויות נוספות של תכניות למימון לימודים כמו למשל תכנית "ממדים ללימודים" שמאפשרת מימון מלא של התואר מכספי התכנית בשילוב עם כפי הפיקדון.מצאתם טעות? נשמח לתקן לחצו כאן על מנת לעדכן אותנו. ותודה מראש...
עבודה באבטחה באילת עם מגוריםאורב אבטחהלבטח דרכך