ייעוץ לימודים לחיילים משוחררים בחינם

מאת: מערכת פק"ש | 15/7/2018
כמה חיכיתם לחופש שאחרי השירות הצבאי. כמה לילות חלמתם עליו וכמה התפללתם שהוא סוף סוף יגיע ותוכלו לעשות רק מה שאתם רוצים
  • שיתוף:

אז הנה, הרגע הזה סוף סוף הגיע ולא תמיד הוא מלווה רק בשמחה ואושר. לפעמים החופש לעשות כל מה שאנחנו רוצים יכול להיות מבלבל מאוד ולהעמיד אותנו במצב לא כל-כך נעים. איפה נעבוד? איפה נטייל? מה נלמד? הן רק חלק מהשאלות שאנחנו צריכים לענות עליהן אחרי השחרור מצה"ל, גם בשביל הסביבה אבל בעיקר בשביל עצמנו.

מסלול הלימודים שתבחרו הוא לרוב המסלול שלכם לקיירה בתחום - אך לא בהכרח
מסלול הלימודים שתבחרו הוא לרוב המסלול שלכם לקיירה בתחום - אך לא בהכרח

מסלול הלימודים שנבחר הוא שישפיע על הקריירה שלנו ולמעשה על כל המשך החיים שלנו. אז איך מגיעים להחלטה כזו חשובה ודרמטית? נעזרים באחרים. וכשאנחנו אומרים "אחרים" אנחנו לא מתכוונים לאבא, אמא או לחברה הטובה ביותר. עם כל הכבוד לדעה שלהם היא לא תמיד תהיה לטובתכם ותתאים עבורכם. מכוני הייעוץ השונים, לעומתם, יוכלו לתת לכם פרספקטיבה אובייקטיבית ומושכלת יותר.

מכון ייעוץ לימודים לחיילים משוחררים
אם אתם כמו רוב החיילים המשוחררים סביר להניח שסיימתם את הצבא בלי יותר מידי כסף ואולי אפילו עם מינוס. המצב הזה משותף כמעט לכל הצעירים אחרי הצבא, וגם המצב של חוסר מושג לגבי מה ללמוד מאפיין את רובם. הבשורה הטובה היא שניתן לקבל ייעוץ לימודים בחינם במכוני הייעוץ השונים וכך להתגבר על הקושי בהחלטה. האגף והקרן לחיילים משוחררים מעניק אבחון תעסוקתי וייעוץ לימודים חינם לחיילים שהוכרו כחיילים בודדים במהלך שירותם הצבאי. גם למי שלא הוכר, ישנן הנחות וסבסודים שיאפשרו לו לקבל ייעוץ מקצועי ויעיל במיוחד בתשלום סמלי.

ייעוץ לימודי במכללות ובאוניברסיטאות
אפשרות נוספת לקבל ייעוץ לימודים היא דרך מוסדות הלימוד השונים. מרכזי המידע במכללות ובאוניברסיטאות מעסיקות יועצי לימודים שישמחו לתת לכם את השירות הזה. שלא כמו  במכוני האבחון השונים, כאן לא תעברו אבחון מקיף ע"י פסיכולוגים ואנשי מקצוע, אלא ייעוץ בסיסי יותר לאחר שיחה איתכם. כמו כן חשוב לדעת שבדרך כלל יועצי הלימודים במקומות האלו יכוונו אתכם למסלולי הלימוד הקיימים, כך שניתן "לחשוד" בהם שהם לא אובייקטיבים לחלוטין. יחד עם זאת, הם כן יכולים לעזור לכם להבין עם עצמכם מה יותר מתאים לכם ומה פחות, ולקבל מושג ראשוני לגבי המסלול שבו תבחרו. וזה בחינם לכולם.

הכוונה ללימודים ללא תשלום
כפי שוודאי הבנתם על בשרכם, הבחירה במסלול הלימודים אינה דבר פשוט. האפשרויות הן כל-כך רבות והופכות את הסיפור למבלבל במיוחד. חיפוש קצר ברחבי הרשת יחשוף אתכם למכוני ייעוץ או ליועצים פרטיים שיציעו לכם להיפרד ממאות ואלפי שקלים תמורת הבטחה שהם יכוונו אתכם בדיוק למה שמתאים לכם. אנחנו ממליצים לכם לא למהר להוציא כל כך כסף רב ולהיעזר בפתרונות שהצענו לעיל. היעזרו בשירות של האגף והקרן לחיילים משוחררים, היעזרו במוסדות הלימוד ובאתרים שמעניקים ייעוץ חינם. גם אם זה לא ייתן לכם תשובה מדויקת וחד משמעית, זה יעזור לכם לפלס את דרככם ולהפוך אותה לבהירה יותר.מצאתם טעות? נשמח לתקן לחצו כאן על מנת לעדכן אותנו. ותודה מראש...
התאמהצ´ילדרנס פלייסאבטחה בווינהאיי-טים אילת