דרכון, ויזה ובירוקרטיה לקראת הטיסה

מאת: מערכת פק"ש | 30/7/2018
המוצ'ילה כבר נקנתה, גם כרטיס הטיסה, נעלי הליכה איכותיות, מגבת שמתייבשת מהר ואפילו דאגתם לכסף זר שיהיה להם להתחלה.
  • שיתוף:

אז זהו, אפשר לנסוע בשקט לשדה תעופה? רגע אחד! יש כמה דברים נוספים שתהיו חייבים לדאוג להם לקראת הטיסה לחו"ל. אין ספק שנסיעה שכזו (במיוחד אם היא לפרק זמן ממושך) דורשת התארגנות רבה אבל אם תקפידו על כך ותדאגו לא להשאיר קצוות פתוחים, יהיה לכם טיול שקט ורגוע הרבה יותר. לפחות מהבחינה הבירוקרטית. ניסינו לחשוב על הדברים החשובים ביותר שלא כדאי לפספס והנה הם כאן לפניכם. טיסה נעימה לכם!

עד שתגיעו לשיר שירים של בית הבובות יש קצת בירוקרטיה שכדאי לסגור
עד שתגיעו לשיר שירים של בית הבובות יש קצת בירוקרטיה שכדאי לסגור

מסמכים חשובים שאסור לפספס
נתחיל בחשוב מכולם והוא הדרכון! אישור היציאה שלכם מהארץ והכניסה למדינות אחרות. לפי החוק צריך שיהיה טווח של כחצי שנה לפני תום התוקף של הדרכון שלכם. זה אומר שברגע שאתם יוצאים מהארץ עליכם לדאוג לטווח שכזה אך גם במהלך הטיול שלכם בחו"ל. אם אתם מתכננים טיול ארוך מומלץ ביותר לדאוג לדרכון בעל תוקף של שנה וחצי לפחות כדי שלא תיתקלו במצב בו נותרה לכם פחות מחצי שנה עד לחידוש, דבר שעלול להציב אתכם בבעיות מול מדינות מסוימות. אחרי שדאגנו לדרכון הגיע הזמן לדאוג לויזה: לא לכל מדינה דרושה ויזה בהוצאה מראש אולם אם אתם מתכננים לבקר במדינה שכן דורשת עליכם לדאוג לכך מהארץ. כניסה לארה"ב ,למשל, מחייבת ויזה שניתן להוציא רק בארץ בתהליך ארוך שיש להתחיל זמן רב לפני הטיסה. יהיו מקומות (כמו תאילנד לצורך העניין) שהוויזה תינתן במעמד הכניסה למדינה כאשר ההמלצה היא לבדוק בדיוק מהן דרישות כל מדינה שאתם מתכננים לבקר בה לגבי הויזה.

חיסונים לקאת טיסה לחו"ל
אין ספק שאתם עומדים בפני חוויה יוצאת דופן והולכים לבקר במדינות מדהימות ביופיין ובתרבותן. פעמים רבות יהיו אלו מדינות עולם שלישי שהתנאים הסניטריים בהן נמוכים והסיכוי לחלות במחלות מסוימות גבוה. הדרך להתמודד עם האתגר הזה מבלי לוותר על ביקור במדינות הוא באמצעות חיסונים למחלות ספציפיות שקיימות במדינות האלו. כדי לדעת בדיוק במה עליכם להתחסן יש לפנות למרפאת המטיילים הקרובה למקום מגוריכם. שם תעדכנו את הנציגים במסלול הטיול שלכם ובמדינות שאתם מתכננים לבקר בהן, והם יתנו לכם את החיסונים הדרושים. אל תוותרו על חיסונים ודאגו לבצע אותם מספיק זמן מראש. חיסונים הם אלו שיעשו את ההבדל בין טיול נקי מדאגות מהידבקות במחלות לבין מצבים רפואיים מסובכים ביותר שעלולים להיגרם לכם ללא חיסונים.

ביטוח נסיעות ותשלומי חובה
דבר חשוב ביותר (אולי יותר חשוב אפילו מהמזוודה שלכם) הוא לדאוג לביטוח נסיעות לחו"ל. ישנם מבצעים והנחות רבות לביטוחים לחיילים משוחררים שכוללים בתוכם כיסויים מגוונים. אם אתם מתכננים לעשות טראקים וספורט אתגרי דאגו שהביטוח שבחרתם יכסה את זה. כמו כן וודאו שהוא כולל החזרים על ביקורי רופא, תרופות ובמקרים הגרועים ביותר גם חילוצים וסיוע מקיף. בנוסף לביטוח נסיעות חשוב ביותר לא לשכוח להסדיר את התשלומים לביטוח לאומי. בכל זמן שאינכם עובדים אתם אלו שצריכים לשלם לביטוח לאומי באופן ישיר וזה כולל גם את התקופות שאינכם שוהים בארץ. הקפידו לדאוג לכך מראש כדי שלא יווצר מצב לפיו תחזרו לאחר זמן ממושך בחו"ל ישר אל חוב מבאס לביטוח לאומי.מצאתם טעות? נשמח לתקן לחצו כאן על מנת לעדכן אותנו. ותודה מראש...
אבטחה בווינהמאהל ומגדלישרוטל מלצריםדרושים קבטים למלון ישרוטל כרמים