חיילים משוחררים » מגזין פק"ש » השלמת בגרויות בצבא
דרושים ישרוטלישרוטל כללי 2017

השלמת בגרויות בצבא

מאת: מערכת פק"ש | 19/7/2012
כן, קראתם נכון, צה"ל עוזר לחיילים לקראת שחרור להשלים בגרויות. אם אתה לקראת שחרור ודואג מכך שתצטרך לשלם הרבה כסף על השלמת בגרויות, הסר דאגה מלבך. צה"ל עושה רבות כדי שתוכל לצאת לאזרחות עם תעודת בגרות מלאה ובלי חור בכיס.

כמו כל דבר באזרחות: השלמת הבגרויות לפני השחרור מתחלקת ל 2 (סתם, זה לא באמת ככה אבל צריך להרגיל אותך לראש אחר):

השלמת בגרויות ללוחמים ולתומכי לחימה
מדובר בקורס המיועד ללוחמים ולתומכי לחימה שיתרת השירות שלהם קצרה יחסית, ניתן להשלים בו בגרויות במקצועות אזרחות אנגלית ומתמטיקה. צה"ל אמנם מודע למי מהחיילים אין תעודת בגרות אך לא יזיק לזרוק מילה למפקדים שלכם ולהגיד שאתם מעוניינים לצאת לקורס. הקורס עצמו מתקיים בגבעת חביבה שזה אי שם ליד חדרה, המתקן הוא אזרחי אך עדיין יש צורך ללבוש מדים (אין רס"ר אז אפשר לזרוק...) ומעבר לבונוס הגדול בזה שאתם מקבלים השלמת בגרויות על חשבון הצבא, יש שם בונוס אחד ממש משמעותי וזה זה שיש שם חלב בחדר אוכל...כן כן! תרגישו טייסים פעם אחת בשירות שלכם, חלב בחדר אוכל! התענוג מתרחש במשך שבעה שבועות עבור המקצועות אנגלית ומתמטיקה ועוד כשלושה שבועות לבגרות באזרחות ככה שלמרות כל הפאן פאן פאן הקורס די לחוץ ואינטנסיבי וצריך לעמוד במטלות כמו בחנים ושיעורי בית.

לא לוחמים? לא נורא
ניתן להירשם לקורס פרטי להשלמת בגרויות באישור מפקד וניתן לקבל חמישה ימי חופש במהלך הקורס כולל יום הבחינה עצמו. הקורס ימומן על ידכם אך שימו לב, רצוי לבדוק אם יש הנחות מיוחדות לחיילים ואם יש קורסים בתנאים שיתאימו לחיילים, שוק השלמת הבגרויות גדול מאוד ויש מגוון אפשריות.
חשוב שתדעו, כספי הפיקדון הצבאי יועמדו לרשותכם רק לאחר השחרור כך שלא ניתן לשלם על הקורס באמצעות כספי הפיקדון הצבאי.

´שיפור
שיפור בגרות - שיפור עמדות לפני השחרור מצה"ל

צה"ל מבין את הצורך של חיילים לפני שחרור בהשלמה או בשיפור בגרויות ומשתדל לעזור בנושא מתוך הבנה כי זאת הזדמנות יקרה שתאפשר לכם לשפר עמדות להתחלה טובה יותר ביציאה לאזרחות או לפחות תחסוך לכם הרבה זמן וכסף.

כשחושבים על זה ככה... אולי באמת היה שווה ללכת לים במקום להיכנס לשיעורים בתיכון...

בתי ספר מובילים להשלמת בגרויות

כל מוסדות הלימוד: אוניברסיטאות, מכללות, בתי ספר, מכינות, מכוני הכשרה ועוד באתר פק"ש. בחר/י את המוסדות המתאימים לך ביותר, מלא/י ושלח/י פרטיך ובתוך זמן קצר ייצרו עמך קשר נציגי המוסדות. השירות ניתן חינם וללא כל התחייבות!!!!
שם פרטי:
שם משפחה:
טלפון:
מייל:
כתובת:
עיר:
קראתי ואני מקבל את תקנון האתר
לבטח דרכךתנועת אחרייצ´ילדרנס פלייסדרך ארץ