קורס עבודה בגובה - למי ולמה?

מאת: מערכת פק"ש | 7/10/2018
יש את אלו שנשארים על הקרקע ומתפרנסים בכבוד שם, ויש את אלו שאת הכסף שלהם עושים ממקומות גבוהים במיוחד ומתפקידים מלאי אקשן ואקסטרים
  • שיתוף:

אם אתם נמנים על ההרפתקנים חשוב שתדעו שאתם חייבים לעבור קורס עבודה בגובה ולעבור ריענון שלו אחת לשנתיים. מעבר לזה שזה קריטי לשלומכם ולביטחונכם האישי, זוהי חובה ובלי קורס כזה לא תוכלו לעבוד בגובה. כמו שגננות ומורות מחויבות לעבור קורס עזרה ראשונה, כמו שטכנאי גז מחויבים לעבור הסמכת בטיחות, וכמו בעלי מקצוע רבים נוספים, גם אתם חייבים לעבור אחת לשנתיים ריענון נהלים בעבודה בגובה.

על בניינים, על אנטנות, על מנופים ועל מה לא...?
על בניינים, על אנטנות, על מנופים ועל מה לא...?

מי חייב לעשות קורס עבודה בגובה?
בעיקרון כל מי שבמסגרת עבודתו מטפס למקומות גבוהים, מחויב בקורס עבודה בגובה. האחריות על ביצוע הקורס היא גם של העובדים עצמם אך גם של המנהלים הישירים, מנהלי הפרויקטים וכל מי שאחראי על אנשים שעובדים בגובה. אז אם אתם עובדי במות, עובדי תאורה, מנקי חלונות בסנפלינג, טכנאים שעובדים בגובה, מתקני גגות, עובדי בניין או כל תפקיד אחר שכולל טיפוס לגובה - אתם חייבים לעבור קורס עבודה בגובה וריענון שלו אחת לשנתיים. זוהי הנחייה של משרד התמ"ת ואין הקלות בנושא זה.

מה כולל קורס עבודה בגובה?
למרות שקוראים לו "קורס" , מדובר למעשה ביום אחד מרוכז, כך שאתם לא באמת צריכים לפנות עבורו זמן רב מידי. במשך כמה שעות תעברו הדרכה מקיפה על עבודה בגובה כדי שתוכלו להמשיך לעבוד באופן בטוח ותקין. במסגרת הקורס תלמדו שימוש נכון בחבלים ורתמות בטיחות, נהלי עבודה תקינים, שימוש באמצעי חירום, עבודה בטוחה על פיגומים, מניעת נפילות ועוד. שימו לב שאתם לומדים במוסד שמוכר על-ידי משרד התמ"ת כדי שהתעודה שאתם מקבלים תשמש אתכם באופן הנדרש.

קורס עבודה בגובה שמוכר על-ידי משרד התמ"ת
החל מ-2008 קורס עבודה בגובה היה בגדר המלצה בלבד אבל מאז הוא הוכנס כמשימת חובה ובלעדיו לא ניתן לעבוד בגובה. ההנחיה החדשה של משרד התמ"ת לא מאפשרת לעבוד ללא תעודה הסמכה וטוב שכך! מדובר בעבודות בעלות סיכון והקורס הזה הוכח כמצליח לצמצמם נפילות מגובה במהלך העבודה. הקורס מתאים ומיועד גם לאותם חיילים משוחררים שעובדים בעבודות זמניות וגם למי שזוהי הקריירה שלו.מצאתם טעות? נשמח לתקן לחצו כאן על מנת לעדכן אותנו. ותודה מראש...
נירטלמאהל ומגדלהתאמהאבטחה באלביט