עבודה חוקית בחו"ל, יש חיה כזאת?

מאת: מערכת פק"ש | 7/10/2018
עבודה בחו"ל היא הזדמנות לחוויה נהדרת, הזדמנות לפגוש אנשים חדשים, להיות עצמאיים ובעיקר הזדמנות להרוויח הרבה מאוד כסף. כמה זה הרבה מאוד?
  • שיתוף:

אף אחד לא יכול לתת מספרים מדויקים כי זה תלוי בגורמים רבים, אבל בואו נגיד שמדובר במשכורות שכנראה לא תוכלו להרוויח בארץ. אין ספק כי עבודה בחו"ל היא יתרון גדול אבל חייבים לדבר גם על החיסרון המשמעותי שלה - היא לא חוקית. בתור אזרחי ישראל אנחנו רשאים לעבוד כחוק רק בישראל, אלא אם נשיג אישורי עבודה למדינה אחרת. אז רגע לפני שאתם מוותרים סופית על החלום של עבודה בחו"ל, בואו לשמוע על דרכים לעבוד בחו"ל באופן חוקי. זה אפשרי!

לא!!! ויזה היא לא אישור עבודה
לא!!! ויזה היא לא אישור עבודה

עבודה בחו"ל לבעלי דרכון זר
אם אתם מאלו שזכו להיוולד להורה שנולד בחו"ל (או שהשגתם את האזרחות הזרה בכל דרך אחרת) אתם בהחלט יכולים לעבוד בחו"ל באופן חוקי. כמובן שזה יהיה תקף רק במדינה הספציפית שאליה האזרחות שייכת, אבל זה בהחלט פותח דלתות נוספות לעבודה חוקית בחו"ל. בתור מחזיקי דרכון זר אתם למעשה נחשבים לאזרחי המדינה הזו לכל דבר ועניין ויכולים לעבוד בכל עבודה שתרצו מבלי לחשוש מרשויות ההגירה.

אישורי עבודה לחו"ל
למרות שמדובר בתהליך ארוך שכרוך בבירוקרטיה ארוכה הוצאת אישור עבודה לחו"ל בהחלט אפשרית. כמובן שחשוב להתחיל את התהליך עוד מהארץ (ורצוי בפרק זמן משמעותי לפני המועד בו אתם רוצים לטוס) ובמידה ותצליחו תוכלו לעבוד בחו"ל באופן חוקי לחלוטין. חשוב לציין שאחוזי ההצלחה אינם גבוהים במיוחד אך יש מדינות שאליהן קל יותר להוציא אישור עבודה ובכל מקרה לא כדאי לוותר מראש. תמיד יכולות להיות הפתעות משמחות בחיים! תוכלו להגיש באופן עצמאי את הבקשה ותוכלו להסתייע בשירותי חברות שמתעסקות בהוצאת אישורי עבודה לחו"ל.

סכנות בעבודה לא חוקית
אם לא הצלחתם להשיג אישור עבודה חוקי באחת מהדרכים שהזכרנו חשוב שתהיו מודעים לסכנות שעומדות בפניכם במידה ותיתפסו. בכל מדינה ישנם עונשים אחרים למי שעובד באופן לא חוקי אך במרבית המקומות הם יכולים לכלול: סילוק מהמדינה לאלתר, חותמת שחורה בדרכון (איסור כניסה למדינה למשך שנים רבות), קנסות כספיים ובמקרים מסוימים אפילו ישיבה בכלא. זה נכון שלמרות הסכנות ישראלים רבים בוחרים לעבוד באופן לא חוקי בחו"ל וזה גם נכון שאחוז גבוה מהם כלל לא נתפס. השיקולים לפניכם והבחירה בידכם. גלו זהירות ואחריות!מצאתם טעות? נשמח לתקן לחצו כאן על מנת לעדכן אותנו. ותודה מראש...
עמוד אורנג´T&M 2022התאמהצוות 3