מסלולי הלימודים שידרשו מכם גם התמחות

מאת: מערכת פק"ש | 13/11/2018
השתחררתם מהצבא, טיילתם בעולם ועכשיו אתם מוכנים לצאת לעולם הגדול ולהתחיל לפתח את הקריירה שתמיד חלמתם עליה. אתם בטח יודעים שזה לא קורה ברגע אחד ושלימודים אקדמאיים הם תנאי כמעט הכרחי לכך.
  • שיתוף:

נכון שתמיד יש סיפורים על כאלה שעשו את זה בגדול בלי תואר, אבל המציאות בשטח מוכיחה שבלי תואר יהיה לכם קשה מאוד להסתדר. אז קחו לעצמכם שלוש שנים (או יותר) ורק אחריהן צאו לכבוש את העולם ולהרוויח כסף כמו שאתם חולמים. כלומר ברוב המקרים... יש מסלולי לימוד לתואר שאכן אחרי 3 שנים תוכלו לצאת לשוק העבודה ויש כאלה שידרשו מכם לעבור התמחות שרק לאחריה תקבלו את הרישיון לעסוק במקצוע. הנה כמה בולטים שבהם.

תבחרו את מסלול הלימודים לפי כל תקופת ההכשרה ולא רק לפי לימודים נטו
תבחרו את מסלול הלימודים לפי כל תקופת ההכשרה ולא רק לפי לימודים נטו

רפואה
אנחנו בטח לא צריכים לספר לכם על החלום של כמעט כל אמא בישראל שבנה יהיה רופא. החלום הזה קיים כבר שנים רבות ונדמה שלא הולך להיעלם בקרוב. מה שאנחנו כן צריכים לדבר עליה היא תקופת ההתמחות שמצפה לכם עד שתוכלו לעסוק ברפואה. מסלול לימודי רפואה הוא ארוך במיוחד ומעבר לשנות הלימוד הרבות תצטרכו לעבור התמחות ארוכה. אמנם בתקופת ההתמחות תקבלו שכר אך תהיו מחוייבים לשעות רבות של עבודה וכנראה שתהיו מעט מאוד בבית. עם זאת, צפויה לכם תקופה מעניינת ומרתקת של למידה והתנסויות מעשיות וחשובות בתחום ההתמחות שתבחרו לעצמכם. לאחר תקופת ההתמחות, ובהנחה שתעברו אותה בהצלחה, תיחשבו לרופאים מן המניין כולל היוקרה, הכבוד וכל מה שמתלווה אליהם.

עריכת דין
בשנים האחרונות לימודי משפטים הפכו פופולריים בישראל עד כי לעתים נדמה שיש פה יותר עורכי דין מאזרחים. תנאי הקבלה ללימודי משפטים משתנים ממקום למקום, אך ישנן מכללות שאליהן ניתן להתקבל בקלות רבה יחסית. זה מוביל לכך שהמונים בוחרים בלימודי משפטים מתוך כוונה ברורה לעסוק בעריכת דין. אלא שגם כשתסיימו בהצלחה את שלוש שנות הלימוד, לא תקבלו באופן אוטומטי אל הרישיון לעריכת דין אלא תהיו "רק" בעלי תואר במשפטים. כדי לעסוק בתחום תצטרכו לעבור תקופת התמחות במשרד עורכי דין שתצטרכו למצוא בעצמכם. במשך תקופת ההתמחות תהיו חלק מעובדי המשרד ותקבלו הזדמנות ללמוד את התחום מקרוב ולראות מה זה בדיוק אומר להיות עורך דין. שימו לב שגם אחרי תקופת ההתמחות הרישיון לא יינתן באופן אוטומטי ותצטרכו לעבור תחנה נוספת בדרך: בחינות הלשכה. בשנתיים האחרונות בחינות הלשכה נהיו "תחנה" מאיימת במיוחד ואחוז גבוה מהניגשים אליה לא מצליח לעבור.

מקצועות פרא רפואיים ומקצועות נוספים
תחום נוסף שבו יש צורך בהתמחות ולא ניתן להתחיל לעבוד מיד לאחר הלימודים הוא כל התחום של המקצועות הפרא רפואיים. מקצועות טיפוליים כמו למשל ריפוי בעיסוק, קלינאות תקשורת, פיזיותרפיה וגם מקצועות שאינם מתחום הרפואה כמו למשל: ראיית חשבון, חינוך והוראה, ועוד. על אף שתקופת ההתמחות כביכול "מעכבת" אתכם בדרך היא נועדה כדי לחזק את הידע שלכם ולאפשר לכם לחוות התנסויות מעשיות בשטח. זוהי תקופה חשובה שתכשיר ותסמיך אתכם לעיסוק במקצוע בעל אחריות וחשיבות רבה.מצאתם טעות? נשמח לתקן לחצו כאן על מנת לעדכן אותנו. ותודה מראש...
שלמה סיקסטתנועת אחריילמטיילצ´ילדרנס פלייס