כמה עולה טיול אחרי צבא לדרום אמריקה

מאת: מערכת פק"ש | 21/1/2019
טיול אחרי צבא הוא משהו של פעם בחיים וללא ספק תרצו לעשות את זה הכי גדול והכי טוב שאפשר.
  • שיתוף:

כדאי שתתכננו אותו כמה שיותר טוב ומכל היבט אפשרי: אם זה הכסף שעליך לחסוך ואם זה החיסונים שעליך לבצע מספיק זמן מראש או אפילו תכנון המסלול בהתאם לעונות השנה.

האם צריך, איזה וכמה יעלו לי חיסונים לדרום אמריקה?
חיסונים לפני טיסה לדרום אמריקה הם חלק בלתי נפרד ממחיר הטיול, לא כדאי לדלג על שלב זה כיוון שזה יכול לעלות לנו באמצע או בסוף הטיול מחיר כבד. אם תבדקו תגלו שאת כל העלות של החיסונים לא תצטרכו לשלם לבד ומסתבר שקופות החולים מוכנות להשתתף בעלות בהתאם לסוג הביטוח שלכם. יש קופ"ח שתממן 50% וקופת חולים אחרת תממן 80%. הכל תלוי בסוג הביטוח ובקופת החולים בה אנו מבוטחים. שימו לב שאתם מתחילים את החיסונים מספיק זמן לפני הטיול ומבצעים את כולם וביניהם: צהבת B, צהבת A, קדחת צהובה וטיפוס הבטן.

באיזה מדינה כדאי להתחיל וכמה יעלה לי כרטיס טיסה?
תכנון מוקדם של הטיול הוא דבר חשוב, משפיע על איכות הטיול ואין לזלזל בכך. השאלה מאיפה להתחיל תלויה במידה רבה בעונה בה נתחיל את הטיול. באופן כללי, ישנן שתי אפשרויות עיקריות: המסלול העולה אשר מתחיל בצ'ילה וארגנטינה וממשיך לברזיל, בוליביה, פרו, אקוודר וקולומביה. האפשרות השניה וההפוכה היא המסלול היורד אשר מתחיל מקולומביה ויורד דרומה דרך אקוודר, פרו, בוליביה, צ'ילה וארגנטינה ונגמר בברזיל. את המסלול העולה מומלץ להתחיל בין נובמבר לדצמבר. אך אם תבחרו לטוס בחודשים יולי או אוגוסט, המסלול היורד הוא המסלול המומלץ יותר. מחיר כרטיס הטיסה לא משנה אם אתה מתחיל בצפון או בדרום ועלותו יכולה לנוע בין 750$ ל 1100$ (נכון לתחילת 2019).

לבזבז פחות ולהנות יותר, האם זה אפשרי?
חלק מהחופש והכיף הוא להחליט מה אני עושה בכל רגע נתון, מתי אני קם וממשיך ומתי להשתקע במקום שבו אני נמצא. יש מקומות שבהם ניתן להישאר שבוע עד שבועיים ולהוציא 2000$ בלי להרגיש כמו שיעידו בוגרי פרו בשנים האחרונות. ויש מקומות בהם תוציאו 1000$ כמו בקוסקו וזה אחרי שממש תתפנקנו. ניתן לחסוך גם בלינה עם שותפים, לינה בחדר פרטי תייקר משמעותית את עלות הטיול.מצאתם טעות? נשמח לתקן לחצו כאן על מנת לעדכן אותנו. ותודה מראש...
עבודה באבטחה באילת עם מגוריםאבטחה באלביטמאהל ומגדלהתאמה