חיילים משוחררים » מגזין פק"ש » מכינה או השלמת בגרויות?
לבטח דרכךדרך ארץ

מכינה או השלמת בגרויות?

מאת: מערכת פק"ש | 29/7/2012
אחת השאלות המטרידות רבים מבין אלו המתכננים להתחיל את הלימודים האקדמיים היא האם להשלים בגרויות או לעשות מכינה? מה יביא אותך לעבר האוניברסיטה מהר יותר וקל יותר? מה משתלם יותר מבחינה כספית? התשובה בפנים!

תשובת התשובות לשאלת השאלות של חיילים משוחררים היא שאין תשובה אחת נכונה, יתכנו מסלולי לימודים בהם עדיפה המכינה ובחלק מהם עדיף מסלול של השלמת בגרויות. לעיתים יש צורך בבגרות מלאה בשביל להתקבל למכינה ולפעמים המכינה באה בכלל על חשבון הפסיכומטרי.

אז איך בכל זאת יודעים מה עדיף?
כלל ברזל הוא תמיד לכוון את המטרה לפני שאתם תוקפים אותה, אין צורך להשלים בגרויות או להתחיל מכינה מבלי שאתם יודעים מה מתחשק לכם ללמוד, לאיזה מסלול אתם מכוונים וחשוב לא פחות, איפה אתם מתכוונים ללמוד. יש מכינות שהן ייעודיות לאותו מקום ספציפי בו הן מתקיימות, כלומר, המכינה שעשיתם באותה מכללה תקפה אך ורק ללימודים במכללה הזאת ומצד שני יש מכינות שתקפות לכל המוסדות להשכלה גבוהה כמו מכינה באוניברסיטה העברית בירושלים.

מכינה - כמו בית ספר, רק בלי טיול שנתי
מכינה - כמו בית ספר, רק בלי טיול שנתי

בנוסף, בדקו אם השלמת בגרויות במקרה שלכם היא "השלמת בגרויות" או "לעשות את התיכון מחדש", במידה וחסרים לכם מקצוע או שניים יכול מאוד להיות שהשלמת בגרויות תהיה אופציה טובה עבורכם. אבל אם אתם צריכים לעשות מחדש את כל המקצועות ולשפר במקצועות נוספים, יכול להיות שזה ייקח לכם כמה שנים טובות בהתחשב בעובדה שאתם גם צריכים לעבוד תוך כדי.

הבדלים נוספים ניתן למצוא גם בנושא הכספי, בעוד השלמת בגרויות תצטרכו לעשות באחד המכונים הפרטיים שידועים בהיותם יקרים, מכינה היא חלק ממסלול אקדמי והעלויות שלה תואמות לרוב את שכל הלימוד במוסד בו תלמדו.

לסיכום
 קודם תבדקו תכוונו את המטרה שלכם, תעשו השוואה בין הנתונים שכבר יש לכם לבין דרישות הקבלה, בעזרת הנתונים האלה תדעו להתאים את המסלול הנכון עבורכם.

לא עומד בתנאי הקבלה?

כל מוסדות הלימוד: אוניברסיטאות, מכללות, בתי ספר, מכינות, מכוני הכשרה ועוד באתר פק"ש. בחר/י את המוסדות המתאימים לך ביותר, מלא/י ושלח/י פרטיך ובתוך זמן קצר ייצרו עמך קשר נציגי המוסדות. השירות ניתן חינם וללא כל התחייבות!!!!
שם פרטי:
שם משפחה:
טלפון:
מייל:
כתובת:
עיר:
קראתי ואני מקבל את תקנון האתר
ישרוטל כללי 2017מאפיית לחמיםעבודה באבטחה באילת עם מגוריםצוות שגיא