הצטרפות חייל משוחרר לקופת חולים

מאת: מערכת פק"ש | 12/8/2012
את התשלום לביטוח לאומי כבר סידרתם, יעד לטיול כבר בחרתם, עכשיו הגיע הזמן להצטרף לקופת חולים. שירותי בריאות זה משהו נוסף שהצבא דאג לספק לכם ועכשיו תצטרכו לדאוג לו בעצמכם. אז איך נרשמים?
  • שיתוף:

נתחיל מזה שבאזרחות אין כזה דבר להוציא גימלים, באזרחות קוראים לזה "ימי מחלה" וזה לא כיף כמו  שזה נשמע ובטח שלא כמו גימלים. גם פטורים מ-ריצות, קפיצות, מסעות, שטיפת כלים, ניקוי שירותים ועוד לא תמצאו באזרחות. באזרחות גם אין מסדר חולים ולא תוכלו לראות את החופ"ל כל ערב. בכלל להיות חולה באזרחות זה לא כל כך כיף ולא כל כך משתלם כספית.

אתם בטח זוכרים את רופא הילדים שלכם, זה שליווה אתכם לאורך כל הילדות ונאלצתם להיפרד ממנו כשהתגייסתם. אז עכשיו אחרי שלוש שנים, אחרי שהזדכיתם על הנשק והמדים, הגיע הזמן להזדכות גם על הרופא הצבאי ולהירשם חזרה לקופת חולים.

ביום השחרור תצטרכו לנבור בארכיון ולמצוא את התיק הרפואי שלכם - סתאאאאאאםםם!!!
ביום השחרור תצטרכו לנבור בארכיון ולמצוא את התיק הרפואי שלכם - סתאאאאאאםםם!!!

כל אזרחי ישראל מבוטחים בביטוח בריאות דרך המוסד לביטוח לאומי,כמו כל דבר באזרחות, יש לשלם דמי ביטוח. התשלום עצמו יורד דרך תלוש המשכורת לשכירים. עצמאים ומובטלים צריכים לשלם באמצעות שובר. בנוסף לביטוח בריאות, כל אזרח צריך להיות רשום לקופת חולים ממנה הוא מקבל את שירותי הבריאות השוטפים.

לאחר הצבא כל משתחרר משויך באופן אוטומטי לקופת החולים אליה היה משויך לפני הגיוס לצה"ל ואליה מגיע התיק הרפואי שלו, במידה ואתם מעוניינים להחליף קופת חולים ניתן לעשות זאת ללא בעיה. ניתן פשוט להגיע לבנק הדואר ולהירשם לאיזה קופת חולים שתרצו והתיק הרפואי שלכם יגיע לשם. ישנם שישה מועדי מעבר במהלך השנה.

קחו לכם כמה שעות,תעשו חיפוש מקיף ותחליטו לאיזה קופת חולים אתם מעוניינים להשתייך. כמו שהבנתם, הפרוצדורה די פשוטה ובטח שאין קנסות יציאה. בכל מקרה, בשנה הראשונה לאזרחות אתם יכולים להיות רגועים כי החברות בקופת חולים מגיעה לכם בחינם.מצאתם טעות? נשמח לתקן לחצו כאן על מנת לעדכן אותנו. ותודה מראש...
איי-טים אילתעבודה באבטחה באילת עם מגוריםצוות 3אבטחה באלביט