חיילים משוחררים » מגזין פק"ש » הכוונה ללימודים חינם למשוחררים טריים
פתאלתנועת אחריי

הכוונה ללימודים חינם למשוחררים טריים

מאת: מערכת פק"ש | 9/7/2020
בניגוד למה שרבים חושבים, יש גם הכוונה חינמית שלא צריך מכם להוציא שקל (ואנחנו בטוחים שאין לכם כסף מיותר לבזבז). הנה כל הפרטים

כמעט ואין חייל שלא סופר את הימים לרגע השחרור שלו. יש כאלו שמכינים טבלאות ייאוש וסופרים אפילו את הדקות, ויש כאלו שמתעסקים בחלומות ובתכניות ליום שאחרי. כך או אחרת, הרוב הכמעט מוחלט של החיילים מחכים בכיליון עיניים לרגע שבו יגזרו את החוגר. ועם כמה שכולם כל-כך מחכים לזה, רגע השחרור מצה"ל עשוי להביא איתו גם תחושה חזקה של חוסר וודאות. מה נלמד? איזה תחום הכי מתאים לנו? האם אנחנו בכלל יכולים להתקבל ללימודים האלו? במה עובדים אחרי לימודי תואר? איפה נטייל? איפה נגור במהלך הלימודים? ומה לעזאזל נעשה עם עצמנו אחרי שנתיים, שלוש או יותר שפשוט אמרו לנו מה לעשות?

הכוונה ללימודים שמתאימה לכם
הכוונה ללימודים שמתאימה לכם

השאלות האלו מלוות חיילים משוחררים רבים ותחושת הבלבול משותפת להרבה. הבשורה הטובה בכל הסיפור הזה היא שצה"ל ומשרד הביטחון מכירים בתחושות האלו ומציעים מגוון דרכים בכדי להתגבר עליהן ולבחור בהצלחה את מסלול הלימודים המדויק עבורכם.

ייעוץ לימודים לחיילים משוחררים במרכזי הצעירים
במרכזי הצעירים השונים שפזורים ברחבי הארץ ניתן לקבל הכוונה ראשונית בנושאי לימודים אחרי הצבא (וכן בנושאים נוספים) ללא עלות כספית. שימו לב שברוב המרכזים צריך לקבוע תור מראש ולא ניתן להגיע לייעוץ ללא תור שמור. במרכזי הצעירים פועלים יועצים מנוסים שבסיוע שיחות אישיות ומערכות ממוחשבות יוכלו לסייע לכם לבחון מהם המקצועות והתחומים שמתאימים לכם ביותר.

הכוונת לימודים במחוזות של האגף לחיילים משוחררים
כמו במרכזי הצעירים, גם במחוזות השונים של האגף לחיילים משוחררים תוכלו לקבל ייעוץ לימודים חינמי וללא כל עלות. במקרה הזה ניתן להגיע גם ללא תור מראש אך כמובן שעליכם להקפיד על זמני קבלת קהל ושעות הפעילות. המרכזים האלו פועלים ברשויות המקומיות השונות ושם תקבלו את כל המידע הדרוש לגבי השכלה גבוהה, הכשרות מקצועיות, וקורסים שמתאימים לכם.

ייעוץ לימודים במרכזי המידע של המכללות והאוניברסיטות
אופציה נוספת שעומדת לרשותכם היא לפנות למרכזי המידע של מוסדות הלימוד השונים. פועלים שם יועצי לימודים מנוסים שיוכלו לעזור לכם לבחור מהו התחום הנכון והמדויק עבורכם. שימו לב שלמרות שהייעוץ הזה ניתן בחינם ובהחלט יכול לסייע, הוא לא אובייקטיבי עד הסוף כיוון שהאינטרס שלהם הוא שתלמדו אצלם. ולמרות זאת, זו יכולה להיות אופציה טובה שתיתן לכם כיוון.

שי שירותי שמירהישרוטל כללי 2017צוות 3הוט