חיילים משוחררים » מגזין פק"ש » תואר בפסיכולוגיה בישראל 2020
ישרוטל מלצריםישרוטל מלצרים

תואר בפסיכולוגיה בישראל 2020

מאת: מערכת פק"ש | 26/7/2020
הדרך עד שתהיו פסיכולוגים מוסמכים הולכת להיות ארוכה (אך מעניינת!) והיא מתחילה בלימודי תואר ראשון בפסיכולוגיה. איך, איפה והאם כדאי לעשות את זה בישראל של שנת 2020? יצאנו לבדוק

תמיד אמרו לכם שאתם יודעים להקשיב ולתת את העצות הטובות ביותר. כשהחברים שלכם נמצאים במשבר או בצומת דרכים, אתם הראשונים שהם פונים אליהם. יש לכם סבלנות, יכולת הכלה ובא לכם לעשות משהו עם כל הכישרון הזה. עכשיו, כשאתם סוף סוף חיילים משוחררים והמחשבות על תואר ראשון הן באמת רלוונטיות, הגיע הזמן להגשים את החלום.

לימודי BA בפסיכולוגיה - מה אפשר לעשות עם זה אחר כך?
תואר ראשון בפסיכולוגיה נחשב לאחד התארים המעניינים ביותר. תכני הלימוד, שעוסקים באופן נרחב בנפש האדם, נחשבים למסקרנים והם הופכים את שנות הלימוד למרתקות. אבל מה קורה אחרי הלימודים? 

תואר ראשון בפסיכולוגיה פותח אפשרויות רבות מלבד העיסוק בתחום הפסיכולוגיה הקלינית
תואר ראשון בפסיכולוגיה פותח אפשרויות רבות מלבד העיסוק בתחום הפסיכולוגיה הקלינית

חשוב לציין שתואר ראשון בפסיכולוגיה לא הופך אתכם לפסיכולוגים ושהדרך עד לזה תהיה ארוכה יותר. יחד עם זאת, גם לאחר סיום התואר הראשון תוכלו להשתלב במגוון משרות בשוק העבודה. תוכלו לעבוד בתור יועצים לארגונים וחברות, תוכלו לעבוד בתפקידי משאבי אנוש כאלה ואחרים, תוכלו לעבוד בהוראת פסיכולוגיה (בכפוף לתעודת הוראה), למלא תפקידים בתחום הקרימינולוגיה במשטרה ובגופי רווחה ועוד.

מקומות מומלצים ללימודי תואר ראשון בפסיכולוגיה
הביקוש ללימודי BA בפסיכולוגיה בשנת 2020 הוא גדול במיוחד ומוסדות לימוד רבים מציעים את המסלול הזה. תוכלו לבחור ללמוד את התואר באחת מהאוניברסיטאות או באחת מהמכללות. בין המקומות המומלצים ניתן למצוא את: אוניברסיטת בן גוריון, הבינתחומי בהרצליה, שערי משפט, אוניברסיטת תל אביב, האוניברסיטה הפתוחה, מכללת רמת גן ומקומות נוספים.

האם יש ביקוש לבוגרי תואר בפסיכולוגיה בשנת 2020?
מה צפוי לבוגרי תואר ראשון בפסיכולוגיה בשנת 2020? האם מקומות עבודה יחטפו אותם או שתהיה להם דרך ארוכה עד למציאת עבודה טובה בתחום? ובכן, על אף שמדובר בתואר יוקרתי ונחשב, הביקוש לבוגרי תואר בפסיכולוגיה לא תמיד גדול במיוחד. כמובן שהמצב משתנה במידה ותחליטו להתקדם לתואר שני בפסיכולוגיה, אז אפשרויות התעסוקה יהיו גדולות הרבה יותר. ההמלצה שלנו היא לבחור מסלול לימודים שמשלב בין פסיכולוגיה לבין תחום נוסף. כך נתוני הפתיחה שלכם יהיו טובים יותר ואפשרויות העבודה יהיו גדולות יותר.

צ´ילדרנס פלייסעמוד אורנג´פוקס ראשיפתאל