מקצועות לימוד פופולריים אצל חיילים משוחררים

מאת: מערכת פק"ש | 2/8/2020
אם היינו זבוב על הקיר בישיבה של חיילים משוחררים כנראה שהיינו שומעים את אותן שיחות בכל מקום. כולכם מדברים על הטיול הגדול, על עבודה ועל לימודים. זה לא שאנחנו מבקרים או שופטים אתכם חלילה, אבל אין בשיחות האלו מקוריות גדולה יותר מידי.
  • שיתוף:

דרום אמריקה והמזרח הם עדיין היעדים הפופולרים לטיול אחרי צבא, עבודה מועדפת היא עדיין המועדפת ביותר ובנוגע ללימודים יש מסלולים שחוזרים על עצמם ונחשבים למבוקשים ביותר. מהם? טוב ששאלתם כי בדיוק את זה יצאנו לבדוק


אז מה לומדים כולם???
אז מה לומדים כולם???

תואר בהנדסה על שלל תחומיו - להיות מהנדס זה החלום הכי פופולרי נכון להיום!
אם פעם החלום של הצעירים שהשתחררו מצה"ל היה להיות רופאים, היום זה ללא ספק השתנה. אולי זו תעשיית ההייטק שתפסה תאוצה והשמועה על התנאים המעולים שהיא מציעה ואולי אלו סיבות אחרות. כך או אחרת תואר בהנדסה הוא בין התארים הפופולריים ביותר עבור הצעירים הישראלים. הנדסה תעשייה וניהול, לימודי הנדסת תוכנה, הנדסת מכונות, הנדסת סביבה ועוד. למרות תנאי הקבלה הנוקשים, ולמרות שהדרישות במהלך התואר הן גבוהות במיוחד - זה אחד התחומים המבוקשים ביותר.

לימודי משפטים - למרות ההצפה של השוק בעו"ד, הביקוש עדיין גדול
בשנים האחרונות מדווחים לא פעם על ריבוי ואפילו הצפה של עורכי דין. זה בא לידי ביטוי בכך שיש המון מסיימי לימודי משפטים ולא מספיק משרות של עורכי דין. אז רבים מהם עובדים כעצמאיים ועדיין לא לכולם יש עבודה. ההצפה של השוק בעו"ד הביאה אפילו לכך שמבחני הלשכה נהיו מורכבים במיוחד ואחוז העוברים אותם ירד בצורה משמעותית. ולמרות כל מה שתיארנו חיילים משוחררים עדיין חולמים להיות עורכי דין. אחרת איך תסבירו את העובדה שגם עם כל מה שתיארנו זה עדיין אחד מהמקצועות הפופולרים ביותר?

לימודי תעודה בתחומי המחשבים - תכנות, סייבר, בניית אתרים ואפליקציות ועוד
בשנים האחרונות ישנו שינוי די דרמטי שמתבטא בכך שצעירים רבים מוותרים על לימודי תואר ראשון ובוחרים בלימודי תעודה או קורסים מקצועיים. משך הלימודים קצר בהרבה ואפשר להשתלב מהר יותר בשוק העבודה. בימים בהם ניסיון תעסוקתי הוא זה שקובע (ולא תמיד התואר), זו בחירה מעניינת מאוד. בין הקורסים המקצועיים הפופולרים אפשר למנות: קורס בניית אתרים, לימודי תכנות, קורס קידום אתרים ושיווק דיגיטלי, לימודי בניית אפליקציות ועוד.מצאתם טעות? נשמח לתקן לחצו כאן על מנת לעדכן אותנו. ותודה מראש...
אורב אבטחהאבטחה בווינהצ´ילדרנס פלייס