חיילים משוחררים » מגזין פק"ש » משיכת פיקדון צבאי בדיגיטל
ישרוטל מלצריםפתאל

משיכת פיקדון צבאי בדיגיטל

מאת: מערכת פק"ש | 12/8/2020
יש גם דברים טובים שהקורונה הביאה! אולי לפעמים קצת קשה לראות את או לחשוב על זה, אבל בדיוק בשביל זה אנחנו כאן. אפשרות משיכת כספי הפיקדון הצבאי באופן דיגיטלי היא ללא ספק אחד מהדברים הטובים. הנה כל הפרטים

כמה מילים נכתבו על הקורונה ועל כמה שהיא שינתה את העולם. סביר להניח שכבר קראתם כל-כך הרבה על הוירוס שטרף את כל הקלפים, ובטח גם הרגשתם שינויים גדולים על בשרכם. במיוחד אם אתם חיילים משוחררים, אוכלוסיה שנפגעה לא מעט מהמגיפה.

משיכת כספי הפיקדון בלי להגיע  לבנק - ככה זה עובד
עד תחילת מגיפת הקורונה כל מי שרצה למשוך את כספי הפיקדון (הין אם עברו 5 שנים מיום השחרור ובין אם לא), היה צריך להגיע באופן פיזי לבנק לאומי או לבנק הפועלים. אלו הבנקים היחידים שדרכם התאפשר למשוך את הכספים, וגם אם חשבונכם התנהל בבנק אחר, נדרשתם להגיע לאחד מהסניפים האלו.

העולם עובר לדיגיטל - וגם משיכת הפיקדון הצבאי
העולם עובר לדיגיטל - וגם משיכת הפיקדון הצבאי

אבל מאז שהגיעה הקורונה, ואיתה הצורך בצמצום מפגשים, נוצרה האופציה של משיכת הפיקדון דרך המחשב. כל מה שצריך לעשות הוא להיכנס לאתר של משרד הביטחון ולפעול לפי ההוראות. בצורה פשוטה ונגישה ועל ידי לחיצה על כמה כפתורים הכסף ייכנס ישירות לחשבונכם. שימו לב שמשיכת הכספים באופן דיגיטלי אפשרית רק עבור 6 המטרות שנקבעו.

אלו המטרות שעבורן תוכלו למשוך את הפיקדון בדיגיטל
על פי חוקי המדינה, כדי למשוך את כספי הפיקדון (לפני שעברו 5 שנים מיום שחרורכם), נדרשת עמידה באחת מהמטרות שנקבעו. המטרות הן: לימודים, רישיון נהיגה, קניית דירה, חתונה, פתיחת עסק והכשרות מקצועיות. כמובן שתצטרכו להוכיח שאתם אכן מנצלים את הכספים לטובת אחת מהמטרות, אחרת התהליך לא יושלם והכסף לא יגיע לחשבונכם. במידה ועברו 5 שנים או שתרצו למשוך חלק מכספי הפיקדון ללא מטרה מהמטרות שנקבעו, לא תוכלו לעשות זאת באופן דיגיטלי.

משיכת כספי הפיקדון לפני 5 שנים ללא מטרה ספציפית - בעקבות הקורונה זה אפשרי!
שינוי נוסף (ודרמטי במיוחד) שהתרחש בעקבות הקורונה הוא שניתן לנצל את כספי הפיקדון גם ללא מטרה מהמטרות הספציפיות שציינו. אוכלוסיית הצעירים המשוחררים נפגעה באופן משמעותי מהמגיפה, רבים פוטרו או הוצאו לחל"ת מבלי יכולת לקבל דמי אבטלה. מסיבה זו הוחלט שיהיה אפשר למשוך חלק מהכספים עבור צרכים אישיים שאינם חלק מהמטרות.

ישרוטל כללי 2017דרך ארץתנועת אחרייצוות 3