חיילים משוחררים » מגזין פק"ש » פסיכומטרי אחרי צבא - שלושה טיפים למתחילים
ישרוטל מלצריםישרוטל מלצרים

פסיכומטרי אחרי צבא - שלושה טיפים למתחילים

מאת: מערכת פק"ש | 6/11/2020
עשיתם בגרויות, למדתם לתיאוריה בלימודי נהיגה, נבחנתם במבחנים כאלה ואחרים בשנות התיכון שלכם ובכל זאת, מבחן כמו הפסיכומטרי עוד לא היה לכם.

מדובר במבחן שונה מכל מה שהכרתם וכנראה גם הקשה שבהם. זהו מבחן שרק הלמידה אליו מצריכה לפנות לפחות 3 חודשים וזה עוד לפני שדיברנו על השעות הרבות שתעבירו בפתרון שלו. אבל למרות כל הדברים שציינו אין לנו כל כוונה שתיבהלו ותברחו, אנחנו כאן כדי לעזור! הנה שלושה טיפים שיעזרו לכם להתמודד עם הבחינה המאיימת בהצלחה ואפילו להבין שהשד אינו נורא כל-כך.

תפנו ללימודים את הזמן הראוי להם
גם אם תלמדו במסגרת קורס פסיכומטרי בכיתה,  גם אם תלמדו לבד וגם אם תיקחו קורס מקוון שאפשר להפעיל בכל זמן - חשוב שתפנו זמן ריאלי ללמידה. תקופת הלמידה היא תקופה מאתגרת ועליכם להיות פנויים ללמידה. יש צעירים שמצליחים לעבוד תוך כדי ויש את אלו שהשילוב בין עבודה עם לימודים לפסיכומטרי אינו אפשרי עבורם.

הדרך למוסדות הלימוד הטובים עוברת בפסיכומטרי
הדרך למוסדות הלימוד הטובים עוברת בפסיכומטרי

בדקו מה נכון לכם ופעלו בהתאם. כשלומדים לפסיכומטרי יש פחות זמן לצאת, להיפגש עם חברים ולעבוד. קחו את זה בחשבון וזכרו שאלו כמה חודשים אינטנסיביים שעוברים ביום בהיר אחד (מיד אחרי הבחינה).

בחרו קורס פסיכומטרי או מורה מומלצים והיעזרו בהם כמה שאתם יכולים
העניין עם למידה למבחן פסיכומטרי הוא שזה לא דומה לשום דבר שעשיתם בעבר. היקף החומר הוא עצום, וכדי להצליח תהיו צריכים לגלות את הטכניקות והשיטות שיעזרו לכם לפתור את הבחינה בצורה הטובה ביותר. לא סתם ישנה תעשייה שלמה של מורים ומכוני פסיכומטרי, באמת צריך אותם! הטיפ הטוב ביותר שנוכל לתת לכם הוא לבחור חכם! בחרו קורס פסיכומטרי מומלץ, מורה לפסיכומטרי עם המלצות, בחרו במה שנכון לכם ולא לחברים שלכם, והיעזרו בכל מה שדרוש כדי להצליח. מעטים האנשים שיכולים ללמוד לפסיכומטרי ללא סיוע.

התחברו עם אנשים נוספים שלומדים בזמן שלכם - זה יחזק אתכם!
מכירים את הביטוי "שותפות גורל"? במקרה של קורס פסיכומטרי הוא תקף אפילו יותר. אין כמו התחושה שמישהו מבין אותך ויודע בדיוק מה אתה עובר בשביל להתמודד עם הדברים בצורה טובה יותר. במקרה של פסיכומטרי רק מי שלומד ביחד אתכם יוכל להבין ולהזדהות. הטיפ שניתן לכם הוא למצוא אנשים כאל ה(בין אם אלו חבריכם לקורס ובין אם אלו צעירים בקבוצות פייסבוק) ולהעביר איתם חוויות (טובות יותר או פחות). זה יעזור לכם לעבור את התקופה המאתגרת בצורה קלה יותר.

אדיומפלוימנטלבטח דרכךפתאלמשרד ראש הממשלה