חיילים משוחררים » מגזין פק"ש » הכשרות מקצועיות לחיילים משוחררים
ישרוטל מלצריםשי שירותי שמירה

הכשרות מקצועיות לחיילים משוחררים

מאת: מערכת פק"ש | 9/12/2020
ברור שגם אנשים שלמדו תואר ראשון ויש להם המון ניסיון תעסוקתי נתקלים בקשיים בחיפוש עבודה, אבל ייתכן כי לחיילים משוחררים קשה אפילו יותר.

אנחנו יכולים לדבר עד מחר על זה שמצב שוק העבודה בארץ הוא קשה לכולם ושלאף אחד לא קל למצוא עבודה. המציאות בשטח מוכיחה את זה יום יום, ולמרות שהם צעירים ומלאי אנרגיה ומוטיבציה, הם חסרי הכשרה וניסיון וזה מהווה חיסון משמעותי בהליך חיפוש עבודה. מסיבה זו בדיוק מציעה המדינה (האגף והקרן לחיילים משוחררים וגורמים נוספים) מגוון הכשרות מקצועיות שמיוחדות לחיילים משוחררים. ההכשרות מסובסדות בחלקן או מוצעות בתנאי מימון חלקיים או שניתן לממש את כספי הפיקדון הצבאי כדי ללמוד אותן. הנה חלק מהן:

הכשרות לטכנאים
מקצוע נוסף שיש אליו ביקוש גדול הוא טכנאי ולכן גם הכשרות מקצועיות לטכנאים ניתנות במימון מלא או חלקי לחיילים משוחררים. גם במקרה הזה צפויה לכם שפע של עבודה לאחר הקורס וזו הזדמנות טובה שבהחלט כדאי לכם לשקול.

מגוון מסלולים ללימודים משקצוע  למשוחררים בכבוד
מגוון מסלולים ללימודים משקצוע למשוחררים בכבוד

תוכלו ללמוד קורסי טכנאי מכשור רפואי, טכנאי מוצרי חשמל, טכנאי מצלמות אבטחה, טכנאי קירור ותחומים נוספים. קורסי טכנאים נמשכים לרוב על פני מספר חודשים ובסופם תקבלו תעודה מקצועית שתסמיך אתכם לעיסוק בתחום.

הכשרות מטעם שירות התעסוקה - מגוון קורסים גדול במיוחד
שירות התעסוקה מציע מגוון הכשרות מקצועיים לאנשים שנתקלים בקושי לחיפוש עבודה. מגוון הקורסים הוא גדול למדי וכולל תחומים רבים בניהם: ניהול מדיה חברתית, קורס קידום אתרים, חשמל, מסגרות וריתוך, מזכירות רפואית ועוד. חשוב לציין שההטבה הייחודית הזו לא ניתנת רק לצעירים אחרי צבא, אלא לאנשים בטווחי גילאים שונים. מה שכן, חיילים משוחררים שהשלימו 24 חודשי עבודה לאחר שחרורם ומקבלים זכאות להכשרה מקצועית מטעם לשכת התעסוקה, יהיו זכאים לקבלת דמי אבטלה במהלך תקופת ההכשרה.

קורסי רישיון C, D, E
בשל הביקוש הגדול לנהגים עם רישיון C ומעלה (משאית עד 12 טון), מציעה הקרן לחיילים משוחררים מגוון הכשרות מקצועיות בתחום. עם שחרורכם מצה"ל תוכלו לקחת קורסי נהיגה מתקדמים ולהוציא את אחד מהרישיונות האלו. כמובן שזה לא מתאים לכולם, אבל אם אתם אוהבים את הכביש ומחפשים עבודה רווחית, מבוקשת ומאוד מתגמלת, זו יכולה להיות אופציה נהדרת עבורכם! גם לימודי נהיגה במחיר מסובסד וגם אפשרות למצוא בקלות עבודה טובה אחרי השחרור.

מאהל ומגדלישרוטל כללי 2017פתאלצוות 3