איך מתחילים לעבוד בשוק ההון?

מאת: מערכת פק"ש | 23/2/2021
הנה השתחררתם מהצבא (או שאתם עומדים להשתחרר ממש בקרוב) והתחלתם לחשוב על תחום העיסוק שבו תשתלבו. שמעתם מכמה וכמה יודעי דבר שכדאי לכם לחשוב בחיוב על שוק ההון אבל אין לכם מושג מאיפה להתחיל...?
  • שיתוף:

נתחיל בזה שגם אנחנו בפק"ש חושבים ששוק ההון הוא כיוון מצוין. נמשיך בזה שנגיד שהגעתם בדיוק למקום הנכון כי בשורות הבאות נציג מידע רלוונטי למי שמעוניין להתחיל לעבוד בשוק ההון כך שהכל יהיה ברור יותר. מוכנים? יאללה בואו נצא לדרך.

עבודה בשוק ההון - למי זה מתאים?
בשנים האחרונות "שוק ההון" נהיה חם במיוחד ורבים מנסים את מזלם בו. צעירים, מבוגרים, נשים, גברים, בעלי תואר אקדמי או כאלה שרק עכשיו השתחררו מהצבא. כל אחד יכול לעסוק בשוק ההון ולמעשה אין איזה "פרופיל" של מישהו מתאים או לא מתאים.

ענף רווחי עם קורס שוק הון בסיסי
לעבוד בענף רווחי עם קורס שוק הון בסיסי

עבודה בשוק ההון היא למעשה עבודה בשוק ניירות ערך, מניות, ואגרות חוב. אנשים שעובדים בשוק ההון משקיעים עבור עצמם, או שהם מתווכים בין אנשים שרוצים להשקיע לבין אנשים שזקוקים להשקעה. זה עיסוק שדורש הבנה נרחבת בהשקעות, במניות, במצבים פיננסים, בחברות מסחריות ועוד. זה תחום מעניין מאוד והעיסוק בו דורש הרבה תשומת לב ודריכות. האם זה מתאים לכם?

לימודים מומלצים בשוק ההון
כדי להשתלב בשוק ההון תוכלו לבחור בלימודי תואר אקדמי כמו למשל תואר בכלכלה, בחשבונאות, במנהל עסקים ואפילו בשיווק. בכל אחד מהמסלולים האלו מתמקדים באופן כזה או אחר בשוק ההון ובהחלט תרכשו ידע וכלים לעסוק בו. לצד לימודי התואר, ישנה אפשרות לבחור לימודי קורס או לימודי תעודה קצרים יותר שבהם יתנו לכם כלים פרקטיים לעיסוק בשוק ההון. אם אתם ממוקדי מטרה ויודעים שאתם רוצים לעבוד בשוק ההון, ייתכן ולימודי קורס יספיקו לכם. אם אתם רוצים שיהיה לכם ארגז כלים רחב יותר ואפשרויות רבות יותר, ייתכן וכדאי לכם לבחור בלימודי תואר פיננסי.

משרות למתחילים בשוק ההון
אז מהן האפשרויות שעומדות בפני חיילים משוחררים שרוצים לעבוד בשוק ההון? ובכן, כמו בכל תחום אחר, גם במקרה הזה סביר להניח שתתחילו מלמטה ורק לאחר שתוכיחו את עצמכם ותצברו ידע וניסיון תוכלו להתקדם למשרות בכירות יותר. בתור מתחילים תוכלו לעבוד בנציגי שירות לקוחות בחברות השקעות, אנליסטים מתחילים ועוד. כמובן שגם תוכלו לצאת לדרך עצמאית בתור משיקיעים בשוק ההון. יש לא מעט צעירים אחרי צבא שמצליחים להרוויח מזה לא רע בכלל.מצאתם טעות? נשמח לתקן לחצו כאן על מנת לעדכן אותנו. ותודה מראש...
דיילות קרקע ופקחי רחבה בנתבגפוקס ראשימאהל ומגדללמטייל