חיילים משוחררים » מגזין פק"ש » קורסים לחיילים משוחררים - מהכנה לאזרחות ועד הכשרה מקצועית
למטיילדרך ארץ

קורסים לחיילים משוחררים - מהכנה לאזרחות ועד הכשרה מקצועית

מאת: מערכת פק"ש | 27/7/2021
אומרים שעם גזירת החוגר נפתח הרעב לידע ולא סתם התקופה שאחרי השחרור מהצבא היא התקופה המושלמת ללימודים מכל סוג שהוא.

לא סתם גם תראו איך פתאום תקבלו שיחות טלפון, מיילים, סמסים ושלל פניות ממכללות ומוסדות לימוד שיזמינו אתכם ללמוד אצלם. מגוון הקורסים שמתאימים לחיילים משוחררים הוא באמת גדול וגם חלק גדול ממנו ניתן לממן באמצעות הפיקדון הצבאי. רגע לפני שאתם נרשמים לקורס כלשהו, בואו לקרוא את הסקירה שעשינו על האפשרויות שמחכות לכם.

קורסי הכנה לאזרחות לחיילים משוחררים
אם אתם מרגישים שהרגע הזה שאתם חוזרים לאזרחות בתור חיילים משוחררים הוא רגע מבלבל ומפחיד, אתם לגמרי צודקים ואתם ממש לא לבד בתחושה הזו. בדיוק מהסיבה הזו מוצעים לכם קורסים וסדנאות הכנה לאזרחות שכשמם כן הם, מכינים לאזרחות. ניתן לקחת אותם זמן קצר לפני השחרור ואפשר גם אחרי. בקורסים האלו יחשפו אתכם לאתגרים באזרחות ויעזרו לכם לצלוח אותם בשלום. יעזרו לכם להבין באיזה כיוון תעסוקתי תרצו ללכת, מתי ואיזה תואר ללמוד, איך להתקבל לעבודה, איך להסתדר מבחינת תשלומים ועוד.

ללמוד מיומנויות חיים בסיסיות ואת ההבדלים בין הבירוקרטיה הצבאית לאזרחית
הכנה לאזרחות - ללמוד מיומנויות חיים בסיסיות ואת ההבדלים בין הבירוקרטיה הצבאית לאזרחית

ישנם קורסים שניתנים בחינם לאוכלוסיות מסוימות (חיילים בודדים למלש), וישנם קורסים שיעלו לכם בתשלום סמלי. כך או אחרת, אלו קורסים מומלצים מאוד שעוזרים לעשות "סדר בראש" והופכים את התקופה המבלבלת למאורגנת בהרבה.

קורסים ללימודי מקצוע לחיילים משוחררים
אם פעם כל חייל משוחרר נרשם ללימודי תואר ראשון אחרי הצבא, היום זה ממש לא כך. היום הקורסים המקצועיים קיבלו משקל גדול במיוחד וצעירים רבים בוחרים בהם על פני (או לפני) לימודי תואר. כמויות הקורסים שקיימים הן עצומות ונעות בין לימודי אינסטלציה, חשמל, טכנאות ציפורניים, ספרות, יוגה, כושר, ציור, צילום ועוד רבים וטובים אחרים. הקורסים נמשכים בדרך כלל מספר חודשים ואחריהם מקבלים תעודה שמאפשרת לעסוק במקצוע מיד אחרי הלימודים. זו דרך פרקטית וקצרה יחסית להתחיל לעבוד במה שמעניין אתכם ולפתח קריירה מיד אחרי השירות הצבאי.

קורס פסיכומטרי אחרי הצבא
אי אפשר לדבר על קורסים לחיילים משוחררים בלי להזכיר קורס פסיכומטרי שהוא כנראה הקורס הפופולרי ביותר. גם היום, בשנת 2021, בחינת הפסיכומטרי היא הדרך להתקבל ללימודי תואר ולכן הקורסים מבוקשים כל-כך. יש היום מגוון אופציות לקורסי פסיכומטרי כמו למשל קורס פסיכומטרי און ליין, לימודי פסיכומטרי אצל מורה פרטי, לימודים במכון פסיכומטרי בקבוצה קטנה ועוד.

אבטחה באלביטצוות שגיאדרושים ישרוטלהתאמה