חיילים משוחררים » מגזין פק"ש » קורסים מקצועיים ללא בגרות
אבטחה בווינהאורב אבטחה

קורסים מקצועיים ללא בגרות

מאת: מערכת פק"ש | 11/8/2021
תמיד אמרו לכם שאתם חייבים להשקיע בלימודים למבחני הבגרות ושבלי בגרות לא תוכלו להסתדר בחיים?

אמרו לכם ש-12 שנות לימוד (או קצת פחות) זה טוב ויפה, אבל תעודת בגרות היא זו שתקדם אתכם. זה לא שאנחנו חלילה מזלזלים בחשיבותה של הבגרות, כמו שאנחנו חושבים שהמציאות היא הרבה יותר מורכבת ובטח לא חד משמעית. שוק העבודה מוכיח שאפשר להסתדר גם בלי בגרות ושיש לא מעט תכניות לימוד, קורסים והכשרות שגם מי שאין לא תעודת בגרות יכול לקחת. נכון שזה לא המצב האידיאלי ואנחנו בטח לא מעודדים לא לעשות בגרות, אבל זה קיים.

קורסים מקצועיים שאפשר ללמוד בלי תעודת בגרות
אל תגלו לכל מי שאמר לכם שבלי תעודת בגרות לא יצא מכם כלום, אבל חשוב שאתם תדעו שיש המון (!!!) קורסים מקצועיים שפתוחים גם למי שאין לו בגרות. כל קורסי הטכנאים כמו למשל: קורס אינסטלטורים, קורסי טכנאי חשמל, קורס ציפורניים, קורסי מקצועי בתחום היופי והטיפוח, הכשרות מקצועיות בתחום ההייטק ועוד רבים וטובים. אלו קורסים פרקטיים מעולים שיוכלו לקדם אתכם בשוק העבודה ולפתוח לכם את הדרך לקריירה מצליחה במיוחד.

אפשרויות תעסוקה לבוגרי הכשרות מקצועיות ללא בגרות
אם תבחרו ללמוד את אחד מהקורסים שמיועדים למי שאין לו בגרות תוסיפו לעצמכם ידע וניסיון חשובים והכרחיים. ברגע שתהיה לכם את תעודת המקצוע, דלתות רבות ייפתחו בפניכם ותוכלו לעסוק במגוון המקצועות שלמדתם. ישנם תחומים שבהם תעודת בגרות היא כלל לא פקטור כך שאף אחד לא באמת יבקש אותה מכם עם קבלתכם לעבודה. המציאות בשטח מוכיחה שקורס מקצועי שווה הרבה מאוד (עם או בלי תעודת בגרות).

לימודי תעודה ללא תעודת בגרות
לימודי תעודה כוללים מגוון קורסים והכשרות שבסופם תקבלו תעודה שתאפשר לכם לעסוק במקצוע. ישנם קורסים קצרים יותר (שנמשכים על פני חודשים ספורים) וישנם לימודי תעודה שנמשכים על פני שנתיים ואפילו יותר. בחלק ממסלולי הלימוד יידרשו מכם תעודת בגרות כתנאי לקבלה ובחלק לא. אנחנו מציעים לבחון כל מקרה לגופו ואם נתקלתם בלימודים שדורשים תעודת בגרות נסו לבחון אופציות אחרות. יש מקומות שנותנים אפשרות לראיון אישי או מבחן ידע כתחליף לבגרות, וכך גם מי שאין לו תעודת בגרות יכול להתקבל ללימודים.

דרושים קבטים למלון ישרוטל כרמיםאל-שיישרוטל כללי 2017תנועת אחריי