חיילים משוחררים » מגזין פק"ש » חוויות מלימודים לפסיכומטרי בזום
ישרוטל כללי 2017דיילות קרקע ופקחי רחבה בנתבג

חוויות מלימודים לפסיכומטרי בזום

מאת: מערכת פק"ש | 18/8/2021
עד כניסתה של גברת קורונה לחיינו היו שתי אופציות עיקריות ללימודי פסיכומטרי: קורס מקוון שכל אחד עושה באופן עצמאי דרך האינטרנט או לימודי פסיכומטרי פרונטליים בכיתה עם מדריך ומספר משתתפים

מאז פרוץ המגיפה העולמית נכנסה אופציה שלישית וחדשנית : לימודי פסיכומטרי דרך הזום. מדובר בשילוב בין שתי האפשרויות המוכרות שכולל לימודי פסיכומטרי עם מדריך מוסמך ותלמידים נוספים, אלא שהכל מתבצע דרך הזום. את הכיתה המוכרת החליפו משבצות הזום ומי שלקח חלק בחוויה מספר על רגעים מצחיקים לצד כאלו מאתגרים ובעיקר על משהו חדשני ולא מוכר.

לימודים בזום - תהליך שהואץ עקב מגפת הקורונה
לימודים בזום - תהליך שהואץ עקב מגפת הקורונה

פחות קשקשת יותר זמן ללימודים!
אין ספק שקורס פסיכומטרי הוא לא לימודים בתיכון וכל מי שנרשם אליו מגיע עם בגרות ורצינות גדולות בהרבה. ובכל זאת, הקורסים הפרונטאליים היו הזדמנות להכיר חברים חדשים, לפטפט, וליצור חיי חברה עשירים. הקורסים שהתקיימו בזום די חיסלו את כל ההוואי הזה והסטודנטים דיווחו על הרבה פחות חברויות ויצירת קשרים. מצד אחד זה בהחלט מבאס וחסר, אך מצד שני זה פינה יותר זמן ללימודי החומר ולתירגולים אז יש בזה גם  נקודות אור. תלמידי פסיכומטרי מקורסי הזום מספרים על קורסים יעילים, ממוקדים ואיכותיים במיוחד. פחות חברים, אבל יותר זמן לתירגולים.

אפשר להקליט את השיעור!
בשיעורי פסיכומטרי פרונטאלים "רגילים" אין אפשרות לחזור לשיעור שהיה ומי שלא יכתוב ויתעד את כל מהלך השיעור יתקשה לחזור אליו. והנה באו קורסי הזום ויצרו אפשרות גאונית להקלטת השיעור! ניתן כך לחזור על השיעור במלואו, להשלים חוסרים, לתרגל ולחזק את ההבנה. זה אחד היתרונות הבולטים של קורסי פסיכומטרי בזום ותלמידים רבים מדווחים שהשתמשו באפשרות הזו לא מעט והיא עזרה להם מאוד.

תוצאות שלא נופלות מהקורסים הרגילים
אמנם קורסי זום נוצרו כמעין "ברירת מחדל" בתקופה בה היה אסור לצאת מהבית, אבל בפועל הם התגלו כקורסים יעילים במיוחד. התלמידים שנכחו בהם מספרים על מרצים כריזמטיים ורציניים מאוד, על אמצעים טכנולוגיים מתקדמים ועל קורסים ממוקדים ופרקטיים. התוצאות בשטח גם הן לא איחרו לבוא והנתונים מראים שקורסי הזום אפקטיביים לא פחות מהפרונטאליים והציונים בהחלט משקפים את זה.

כביש 6דרושים ישרוטלעמוד אורנג´פתאל