חיילים משוחררים » מגזין פק"ש » לימודי תואר ראשון ללא פסיכומטרי
המשמר הלאומידרך ארץ

לימודי תואר ראשון ללא פסיכומטרי

מאת: מערכת פק"ש | 20/9/2012
איפשהו בתקופה של קצת לפני השחרור המילה פסיכומטרי שעד היום חוץ מכמה משוגעים שהחליטו משום מה להתמודד איתה כבר בתיכון ("אתה לא יודע??? זה תופס לשבע שנים") הייתה די רחוקה מכם, מקבלת משמעות של קללה אמיתית. איום קשה ונורא שהולך לשתות לכם את החיים לתקופה לא קצרה, לתסכל אתכם וכל מה שתקוו זה שלא תצטרכו לחזור על הסיוט הזה שוב.

הבחינה הפסיכומטרית בבסיסה נועדה לקבוע "סרגל מדידה" אחיד למועמדים ללימודי תואר ראשון. בחינה שאינה תלויה במוסד כזה או אחר ונותנת מדד אובייקטיבי לגבי רמתו של המועמד. האוניברסיטאות היו אלו שאימצו אותה ראשונות כבחינת חובה בבקשת הרשמה ובהמשך כמעט כל המכללות המסמיכות לתואר ראשון גם כאלו אשר לא מוכרים על ידי המל"ג. הציון הנדרש בבחינה בקבלה למסלולי לימודים שונים משתנה ממוסד למוסד ובמקרים רבים משתנה בשקלול עם ממוצע ציוני הבגרויות של המועמד.

לא הרבה יודעים אבל קיימת אפשרות ללמוד לתואר ראשון מבלי לגשת למבחן פסיכומטרי.

לפניכם מספר אפשרויות להתקבל ללימודי תואר ראשון ללא ציון פסיכומטרי:

גיל
מסלולי לימוד מסוימים מאפשרים קבלה למועמדים מעל גיל 40 ללא פסיכומטרי.

האוניברסיטה הפתוחה
האוניברסיטה הפתוחה מאפשרת קבלה ללימודים גם ללא פסיכומטרי רק שמי שניסה יעיד כי הלימודים מספיק קשים אז את מחיר המאמץ משלמים בכל מקרה.

מכללות ללא פסיכומטרי
מכללות המוכרות כמרכזי לימוד של האוניברסיטה הפתוחה כמו: מכללת רמת גן ומכללת בת-ים לא ידרשו פסיכומטרי שכן הלימודים הם לתואר של הפתוחה.

מכינה קדם אקדמאית
נעים להכיר: "מסלול עוקף דרישות" בוגרי מכינות קדם אקדמאיות אשר מבקשים להמשיך ללימודי תואר ראשון במוסד בהם למדו למכינה ברוב המקרים לא יזדקקו לפסיכומטרי.

לימודים בפקולטות למדעי הרוח
בחוגים מסויימים גם אוניברסיטאות לא ידרשו מהמועמדים ציון פסיכומטרי - כי זה כנראה פשוט לא משקף כלום....

לימודי מכינה לדילוג על הפסיכומטרי...

כל מוסדות הלימוד: אוניברסיטאות, מכללות, בתי ספר, מכינות, מכוני הכשרה ועוד באתר פק"ש. בחר/י את המוסדות המתאימים לך ביותר, מלא/י ושלח/י פרטיך ובתוך זמן קצר ייצרו עמך קשר נציגי המוסדות. השירות ניתן חינם וללא כל התחייבות!!!!
שם פרטי:
שם משפחה:
טלפון:
מייל:
כתובת:
עיר:
קראתי ואני מקבל את תקנון האתר
התאמהדרושים קבטים למלון ישרוטל כרמיםT&M 2022ישרוטל כללי 2017