חיילים משוחררים » מגזין פק"ש » כל מה שצריך להחזיר בשחרור
לבטח דרכךאבטחה באלביט

כל מה שצריך להחזיר בשחרור

מאת: מערכת פק"ש | 23/8/2021
אתם בטח לא רוצים להשתחרר עם טעם מר או תשלום מיותר על ציוד שלא החזרתם, ולכן כדאי שתכינו את כל מה שצריך. הנה כל מה שצריך לדעת:

"וזה הרגע הנה באה השעה!!!" כמה חיכיתם לו, כמה חלמתם עליו, כמה דמיינתם אותו ועכשיו הוא סוף סוף קורה - השחרור מצה"ל! הרגע המיוחל והמרגש הזה ממש מעבר לפינה וממש עוד קצת אתם הופכים להיות אזרחים מן המניין. אלא שכמו לכל רגע חשוב אחר, גם לשחרור צריך להתכונן כמו שצריך ובעיקר להזדכות על הציוד שקיבלתם ביום הגיוס.

מדים - צ
מדים - צ'ק , נשק - צ'ק, ציוד - צ'ק...

מדים וביגוד שקיבלתם ביום הגיוס או לאחריו
כשמשתחררים מצה"ל מחזירים את כל המדים שקיבלתם. רוב החיילים מקבלי 2 מכנסי דקרון מדי א', שתי חולצות, מעיל, חגורה וחיילות מקבלות גם סוודר לימי החורף. אם קיבלתם יותר מהכמות הרגילה, עליכם יהיה להחזיר בדיוק את מה שקיבלתם וזכרו שהכל רשום ולא ניתן להשאיר מדים אצלכם. חיילים שעתידים לעשות שירות מילואים לעתים מקבלים אישור להשאיר מדי ב' אצלם , ובחלק מהיחידות הם מקבלים מדי ב' חדשים ביום המילואים הראשון שאחרי השחרור. בדקו זאת מול יחידת הלוגיסטיקה ביחידה שלכם. במידה ותחזירו מדים עם חוסרים בדר"כ תצטרכו לשלם עליהם.

החזרת נעליים צבאיות
הנעליים הצבאיות ששימשו אתכם כל-כך הרבה בתקופת השירות בצה"ל והפכו להיות חלק בלתי נפרד מכם, הן למעשה לא ממש שלכם עליכם להחזיר אותן ביחד עם המדים ושאר הציוד. פעם אחרונה שבדקנו אז בגיוס מקבלים שני זוגות נעליים - מי שאמור לעשות מילואים בהמשך ישאיר אצלו זוג אחד (שמחוסר שימוש יתפוררו במילואים הראשונים ואז תקבלו אחרות). לפי החוק, אגב, עליכם להחזיר גם את הכומתה שלכם אלא שכאן הנהלים פחות מחמירים וחיילים רבים מקבלים אישור להשאיר את הכומתה אצלם לטובת מזכרת מהשירות הצבאי. ברוב היחידות מאשרים את זה ולא יעלו למת"ש את מי שלא מחזיר כומתה.

אמל"ח, צל"ם וכו'
רוב החיילות מקבלות גז מדמיע עם גיוסן לצה"ל ועליהן להחזיר אותו ביום השחרור. מי שאיבדה את הגז או החליטה מסיבה כזו או אחרת להשאיר אותו אצלה, תיאלץ לעלות למת"ש (משפט תשלומים) ולשאת בעלויות המיכל. את הנשק שלכם אתם כמובן צריכים להחזיר ואם אתם מצליחים להשאיר אותו ספרו לנו בבקשה איך זה עבד. אבל שימו לב שפעמים רבות נשארים לחיילים תרמילי ירי ואמצעי לחימה אחרים בתיק (שלא בכוונה תחילה כמובן) וזה עלול לסבך אותם בעתיד. הם לא יעלו למת"ש על כך, אבל לצערנו קרו מקרים של חיילים משוחררים שטסו לחו"ל עם תרמילים בתיק (בלי ידיעה) ונאלצו לשאת בעונשים כבדים כמו מעצר ממושך במדינה זרה, או במילים אחרות - תדאגו להפוך ולנער את התיק טוב טוב...

שלג לבןצוות 3אורב אבטחהנירטל