חיילים משוחררים » מגזין פק"ש » משיכת פיקדון לפני הזמן
לבטח דרכךשלג לבן

משיכת פיקדון לפני הזמן

מאת: מערכת פק"ש | 5/10/2021
הפיקדון הצבאי שלכם כולל לא מעט כסף שנועד להבטיח את עתידכם. על פי חוקי המדינה אם תרצו לשחרר את הכספים לפני שימלאו 5 שנים לשחרורכם תצטרכו להוכיח שאתם עומדים באחד מהתנאים שנקבעו.

אמנם מדובר בכסף שלכם שהרווחתם ביושר רב, אך הוא מיועד לדברים ספציפיים ולכן לא תוכלו למשוך אותו לפני שיעברו 5 השנים. מתי כן אפשר למשוך את הפיקדון לפני הזמן? מה קורה בתקופת הקורונה? ולמה כדאי לכם לחשוב בחוכמה לפני שאתם לוקחים החלטות? כל הפרטים כאן.

תנאים למשיכת הפיקדון לפני שעוברות 5 שנים
כפי שציינו, כספי הפיקדון מיועדים עבור דברים ספציפיים בלבד. הסיבה לכך היא כדי שהכספים שצברתם ישמשו אתכם באמת לדברים שיקדמו אתכם אישית ומקצועית וכדי שלא תבזבזו אותם על חופשות או טיולים. בין הדברים שניתן לממש עבורם את כספי הפיקדון לפני שעוברות 5 שנים אפשר למצוא: לימודים אחרי הצבא, פתיחת עסק, קניית דירה, נישואין, לימודי נהיגה ועוד. כמובן שכדי למשוך את הכספים תצטרכו להוכיח באמצעות מסמכים שאתם אכן עומדים באחד התנאים.

משיכת פיקדון לפני הזמן בתקופת הקורונה
בתקופת הקורונה נקלעו חיילים משוחררים רבים למשבר כלכלי עמוק בעקבות היעדר עבודה. המדינה ומשרד הביטחון יצאו בצעד חסר תקדים בתקופה זו ואישרו לצעירים אחרי צבא למשוך את כספי הפיקדון עוד בטרם מלאו 5 שנים לשחרורם וללא סיבה ספציפית. זו הייתה החלטה יוצאת דופן שהותאמה למצב יוצא דופן והיא סייעה לרבים מהמשוחררים. שימו לב שנכון להיום (יולי 2021) ההחלטה הזו הסתיימה וכבר לא ניתן למשוך את הכספים, אם כי אין לדעת מה יוליד יום והאם ההחלטה תחודש.

מתכננים למשוך את הפיקדון לפני הזמן? חשבו על כך טוב טוב
הסכום שנמצא בפיקדון הצבאי אינו אחיד לכל החיילים ומשתנה בהתאם לאופי השירות ולמשך הזמן ששירתתם. מדובר בסכום כסף לא מבוטל שיכול לשמש אתכם לקידום אישי ומקצועי, ולשם כך הוא קיים. אז נכון שבתקופת הקורונה ניתן למשוך אותו גם ללא סיבה, ונכון שאתם בקלות יכולים לעמוד בתנאים, אבל חשוב שתבחנו זאת בחוכמה. ככל שתדחו את משיכת הכספים כך הם יוכלו לסייע לכם יותר בעתיד.

התאמהצ´ילדרנס פלייסעמוד אורנג´פתאל