חיילים משוחררים » מגזין פק"ש » רפורמה בבחינה - הפסיכומטרי החדש
המשמר הלאומיאיי-טים אילת

רפורמה בבחינה - הפסיכומטרי החדש

מאת: מערכת פק"ש | 23/9/2012
התאריך היום 23/9/2012 השעה 11:05 בבוקר, וזה עתה התבשרנו במהדורת החדשות ברדיו כי ברגעים אלו ממש נבחנים בבחינה הפסיכומטרית במתכונתה החדשה, פסיכומטרי עם חיבור. אז מה זה אומר בעצם?

הפסיכומטרי בא לקבוע סטנדרט כניסה אחיד לבחינת כניסה למוסדות אקדמאיים ולבחון את כל המועמדים בבחינה ברמת קושי ומורכבות זהה. עד כה היה הפסיכומטרי מורכב משלושה נושאים: חשיבה מילולית, חשיבה כמותית ואנגלית, המתפרשים ומתחלקים על פני שמונה פרקים. אם יצא לכם לקרוא אצלנו באתר מעט על הפסיכומטרי, הבנתם כי אנחנו לא ממש מהחסידים של השיטה, ולא בגלל שלא צריך שיטה אלא בגלל שהשיטה לדעתנו דפוקה. גם מבחן של מיליון שאלות שכולו שאלות אמריקאיות משאיר סיכוי זעיר שגם המטומטם הכי גדול יסמן מה שבא לו בלי לקרוא את השאלות ויצא גאון. לפיכך החדשות לטעמנו הן חדשות טובות ומסמנות שינוי מבורך בגישה.

קורסי הפסיכומטרי השונים ילמדו אתכם שיטות וטכניקות להתמקד בפרטים החשובים בשאלה ולהגיע לתשובה הנכונה בצורה מהירה ויעילה, כל זה טוב ויפה לבעיות מתמטיות, אבל בנוסף תלמידים בקורסים המתכוננים לבחינה משחיתים כל שנייה פנויה מזמנם כדי לשנן בעל פה מ"כרטיסיות" מילים בעברית שלא ישתמשו בהן לעולם, וככל הנראה גם אבשלום קור בכבודו ובעצמו יצטרך לחשוב מעט כדי להיזכר לפני שיצליח להסביר מהו "פוזמק". וזה מבלי לדבר על אוצר המילים באנגלית.

הבעיה עלתה וצפה כאשר הלכו וגברו הקולות מצד מוסדות הלימוד הטוענים כי סטודנטים  ללימודי תואר ראשון מגיעים ללא מיומנויות כתיבה והבעה. ההודעה על הרפורמה הגיעה בקיץ 2011 והודיעה כי למתכונת הבחינה יתווסף חלק הבעתי הכולל כתיבת חיבור, כאשר למטלה זאת מוקצת חצי שעה. ציון החיבור יינתן ע"י שני בודקים שונים אשר ייבחנו את החיבור ברמת הדקדוק וברמת התוכן. כמו כן הוכרז על שינוי בשקלול ציון הבחינה הכללי כאשר: 60% יהיו מעתה לחשיבה המילולית. טענות כנגד הרפורמה עלו מחשש להגדלת הפער בין נבחנים עולים חדשים לצברים ולכן ניתן יהיה לכתוב את החיבור בפסיכומטרי באחת מ 10 שפות שונות ביניהן: עברית, רוסית, אנגלית, אמהרית וערבית

לקראת הרפורמה בפסיכומטרי ביקשו מועמדים רבים להקדים ולהבחן בטרם ייכנסו השינויים לתוקף ודווח על ביקוש רב מהרגיל בשנה החולפת לקורסי ההכנה בבתי הספר לפסיכומטרי.

אתה רוצה להיות בורסקאי כשתהיה גדול???

מיטב קורסי ההכנה לפסיכומטרי החדש

כל מוסדות הלימוד: אוניברסיטאות, מכללות, בתי ספר, מכינות, מכוני הכשרה ועוד באתר פק"ש. בחר/י את המוסדות המתאימים לך ביותר, מלא/י ושלח/י פרטיך ובתוך זמן קצר ייצרו עמך קשר נציגי המוסדות. השירות ניתן חינם וללא כל התחייבות!!!!
שם פרטי:
שם משפחה:
טלפון:
מייל:
כתובת:
עיר:
קראתי ואני מקבל את תקנון האתר
ישרוטל מלצריםתנועת אחרייפוקס ראשיעבודה באבטחה באילת עם מגורים